Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Romania > Romanian Grows > Royal Gorilla - RQS

Thread Title Search
Post Reply
Royal Gorilla - RQS Thread Tools
Old 03-05-2018, 08:12 PM #91
bublle
Member

bublle is on a distinguished road
Mai degrabă în loc de folia aia de aluminiu puneai niște coala alba...Era mult mult mai eficienta

Quote:
Originally Posted by fenomeno_djo View Post
Outdoorul e magic. Investitia in aventura iti va oferi cu totul o alta senzatie. Faptul ca plantezi ceva cu totul inocent intr-un metru cub de pamant care te ajuta sa te relaxezi noaptea tarziu fara repercursiuni a doua zi e incredibil, mai ales faptul ca esti un "infractor" alias "imi bag pula in legea lor stupida" fel de om

K bine le mai zici fenomeno

Last edited by exploziv; 03-05-2018 at 08:18 PM.. Reason: merged 2 posts.
bublle is offline Quote

Old 03-05-2018, 08:16 PM #92
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

exploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivor
Parca a mai zis cineva ceva de genul si a zis omul ca e mylar, nu folie de aluminiu. Cert e ca plantei nu ii place deloc mediul in care e, si nu imi pare ca ar fi doar de la temperatura si umiditate si deficiente. Poate o stropesti cu luminile aprinse? Poate nu are destul aer proaspat?

If the whole world smoked a joint at the same time, there would be world peace for at least two hours. Followed by a global food shortage.
exploziv is offline Quote

Old 03-06-2018, 09:18 PM #93
VanLife
Member

VanLife's Avatar

VanLife is on a distinguished road
Cum presupunea explo, intr-un post anterior. Problema era circulatia aerului, de cand am facut ajustari in ceea ce priveste circulatia aerului, planta merge numai inspre bine, vent-ul l-am pozitionat sa bata dinspre becuri spre usa deschisa, astfel ca si planta primeste acum o pala de vant, racorind-o si aerand tufisul, plus ca si caldura generata de becuri este rapid evacuata pe usa.

Am sa pun zilele astea poze, sunt chiar multumit de cum o duce planta, mi-a intrecut orice asteptare, nu am crezut ca o sa-si mai revina intr-o asa splendida forma. Mai ales ca au fost vreo 10 zile, in care planta a stagnat/ regresat/ apoi boom, si-a revenit dupa ce am rezolvat problema circulatiei.

Probabil ca planta ar fii fost mult mai maiestoasa daca as fi rezolvat de la bun inceput problema, dar sunt multumit oricum ca macar si-a revenit.

Acum astept cu nerabdare sa vad un preflower, ca deja trebuia sa vad semne. Insa faptul ca am bagat-o cam beteaga si suferinda in flower, justificata total intarzierea. Poate decizia de a baga-o in flower in starea respectiva ma va surpinde cu un hermafrodit.

fyi. ala nu-i staniol, e folie mylar.
VanLife is offline Quote

Old 03-12-2018, 09:07 PM #94
VanLife
Member

VanLife's Avatar

Day 68

VanLife is offline Quote

Old 03-12-2018, 09:09 PM #95
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

exploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivor
Vezi sa nu intre lumina pe intake.. si nu cumva ai prea multe?

If the whole world smoked a joint at the same time, there would be world peace for at least two hours. Followed by a global food shortage.

Old 03-12-2018, 10:46 PM #96
fenomeno_djo
Member

fenomeno_djo's Avatar

fenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the rough
Quote:
Originally Posted by exploziv View Post
Ai si tu dreptate, ce stiu aia de au facut eticheta..

Cateodata vin pe forum doar pentru bombe dinastea

Fenomeno's OUTDOOR 2013
fenomeno_djo is offline Quote

Old 03-12-2018, 10:48 PM #97
fenomeno_djo
Member

fenomeno_djo's Avatar

fenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the roughfenomeno_djo is a jewel in the rough
Quote:
Originally Posted by VanLife View Post
Cu toate ca ceva nu-i tihneste, o sa-ti dea sa te multumesti. Sper sa fie si de calitate! Bafta

Fenomeno's OUTDOOR 2013
fenomeno_djo is offline Quote

Old 03-13-2018, 09:36 PM #98
VanLife
Member

VanLife's Avatar

Quote:
Originally Posted by exploziv View Post
Vezi sa nu intre lumina pe intake.. si nu cumva ai prea multe?
Momentan intake-ul la mine este intreaga usa, care sta deschisa. Iar pe inchis sta doar cand lumina e oprita. Pierdem lumina in felul asta, dar macar nu se mai prajeste planta.

La ce te referi cand zici ca am prea multe? Top-uri ?
VanLife is offline Quote

Old 03-13-2018, 09:54 PM #99
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

Intakeuri. Vazusem 3 in poze deschise si pare cam mare suprafata. Daca zici ca mai tii si usa.. clar sunt prea multe.
Chiar nu face fata extractorul? Al meu pe maxim face aceeasi temp ca in camera in care sta. Cu un singur intake.. si cu filtru cu tot.

Old 03-15-2018, 10:49 PM #100
VanLife
Member

VanLife's Avatar

Galbejeala frunzelor tinere de la ce sa se traga?
VanLife is offline Quote

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules