What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

hobbiz kinti

hobbi ur

Active member
na ez is nagy történéssel indul, előkészültünk, megvolt az első kiszemelt hely, nagy nyugi volt mikor arra jártunk, alkalmasnak tűnt, megbeszéltük az időpontot az ültetőgödrök előkészítésére, oszt mikor elindulunk arra felé (még csak villa volt a csomagtartóban, meg műtrágya, ill. hidrogél), az egyik bekötő útnál hesszelő vadőrökbe botlottunk, aztán jányos zavarunkban a hely közelébe érve sétába fogtunk, még mindig eszközök nélkül, aztán arra kocsikáztak a vadászok is (csütörtök délután 3kor mi a kurva anyjukat baszódtak arra nem tudom, vadásznák inkább a fatolvajokat) na akkor elsétálás, hely-újra átgondolás, aztán mivel az autóknak (AK autó) már nagyon menni kellett kifelé, felpakoltunk mindenestől és bevállaltunk egy csalános helyet, náddal teljesen benőtt vizesárok mellett, ahogy elkezdtünk ásni egyre több üvegtörmelék, ill. téglatörmelék fordult ki a földből, kiderült, a helyi közösség illegális szemétlerakója az hehehe, a föld maga jó anyag, látszik rajta, hogy jó öntéstalaj, a műanyag-tégla-cserép-üvegdarabok pedig majd biztosítják a talaj levegőzöttségét, + jó hír legalább, hogy a vakond/földikutya ott biztos nem ás a kurva anyját (nem úgy mint tavaly) hehehehe komámnak meg úgy átszúrta valami a cipőtalpát, és gyakorlatilag a lábfejét, hogy 2 nappal később a sürgősségin kötött ki, majdnem szepszissel. kevertünk a földbe hidrogélt, meg egy csipet műtrágyát, meg nyomtunk bele rovarölőszeres ceraflor táprudakat (a csalánon itt ott már baszódtak a hernyók), meg szórtunk a csigák ellen, meg a letépett csalánnal mulcsoztunk, meg jó locsit kaptak, majd láttyuk hamarosan...
 
M

Mackosajt

hobbi bácsi, a kollegádnak jobbulást. képeket is kapunk majd? kíváncsi lennék egy hobbi úr féle gerillára.
 

hobbi ur

Active member


ez egy szép szemétlerakós történet hehhhehehe, csak szépen is végződjön gyakorlatilag másfél hétre hagytuk őket magukra, a tépett gyökerűek megsínylették kicsit, volt is némi elhullás, de a hidrogél meg mulcs rendesen megtette a hatását! a felső 5cm réteg a mulcs alatt már kiszáradt, az alatt viszont iszonyat nedves volt a főd! látszik viszont rovarkártétel (3 növényenként 2 rovarölős táprudat dugtunk, lehet 3 kellett volna, de lehet kint szart sem ér :) ), hazahoztam levélmintát, atkának nem láttam nyomát, viszont fekete ürülék látszik, meg a jellegzetes rágásnyom a levélen, tripszre gondol ilyenkor a paraszt, meg a jóbarátjára, a mospilanra
 
Last edited:
F

FxMaster

[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=73427&pictureid=1750749&thumb=1]View Image[/URL] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=73427&pictureid=1750748&thumb=1]View Image[/URL] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=73427&pictureid=1750747&thumb=1]View Image[/URL] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=73427&pictureid=1750746&thumb=1]View Image[/URL]

ez egy szép szemétlerakós történet hehhhehehe, csak szépen is végződjön gyakorlatilag másfél hétre hagytuk őket magukra, a tépett gyökerűek megsínylették kicsit, volt is némi elhullás, de a hidrogél meg mulcs rendesen megtette a hatását! a felső 5cm réteg a mulcs alatt már kiszáradt, az alatt viszont iszonyat nedves volt a főd! látszik viszont rovarkártétel (3 növényenként 2 rovarölős táprudat dugtunk, lehet 3 kellett volna, de lehet kint szart sem ér :) ), hazahoztam levélmintát, atkának nem láttam nyomát, viszont fekete ürülék látszik, meg a jellegzetes rágásnyom a levélen, tripszre gondol ilyenkor a paraszt, meg a jóbarátjára, a mospilanra

Milyen tréninget tervezel, hogy ne nőjenek egymásba?
 

hobbi ur

Active member
széthajtom őket minta merszédeszcsillagot, egy hosszabb darab egyik végén kampósra hajtott draótta' a Ződkertész kollega Úr javaslata a seprűság témában szintén klassz ötlet. meg risztikus :)
 

hobbi ur

Active member
meglett még egy mocsárban gázolás rambóként, helycsinálás, fotós palántázás, autókra ránéztünk de nem sok változás, kivéve amelyek sértetlen gyökérrel mentek ki, nem nőttek nagyra, fordulnak virágzóba. kaptak mospilant, hogy erősödhessenek. a hidrogél meg kibaszottul tartja a vizet, másfél hétig nem kellett locsolni, a nagy szárazság ellenére jameg nyomatjuk a paraszt szkrogot villás ágakkal, a talaj amibe most utoljára mentek, nagyon kötött soha hozzá nem nyúlt agyagos öntéstalaj, kíváncsi leszek mit muzsikálnak. minimálabb mint a Pillang minimálja :)
 

hobbi ur

Active member


ezek a képek már 4-5 naposak, azóta haladtak, rovarok ellen kellett védekezni, meg kaptak kanna rizót, köszi Króm, lehajtogatás megkezdődött. locsolni egyszer locsiztunk palántázáskor, aztán a hidrogél úgy fogja a vizet, hogy kábé csak 1 hónappal később kapták a következő locsit, tápos vízzel

majd ha lesz idő, folytatom a közlést
Mentés
 

hobbi ur

Active member
biztos meglesz több mint 1 hónap mire újra kijutunk, háááát nagyon kíváncsi vagyok már alig várom, jól ott lettek hagyva, a közeli ártéri vízfoltok már 06.26án kiapadtak, azóta meg csak a szahara... bízok a hidrogélben, meg hogy a vadak sem baszták agyon, nagyon megérdemelnénk már hogy eredmény legyen, annyit küzdünk. hozok majd képeket, ha minden szar, akkor is, majd könnyezünk egyet
 

hobbi ur

Active member
no érkeztek hírek, míg odavoltam kiugrott barátom és azt mondta ugyan gazos, de szépen fejlett a hidrogéles 2 klónkert. egyszer júni elején locsoltuk, indításkor, aztán kapott még 1 lájtostápos locsit, most meg már aug. eleje van, ilyen sokat jelent a hidrogél. a harmadikba csak úgy éppen fődbe raktuk kis lazítás+csipet műtrágya után a növényeket, na azok nem sokat muzsikáltak. nemsokára lássuk. az automatás kertet szerintem nem vadak zabálták le, mert közéjük keveredett 2 fotós, azok ott magasodtak, háborítatlanul.
 

hobbi ur

Active member
na, hála jehovának szípet nőttek, vadak nem károsították, bajró nem mutatkozik egyelőre, hidrogél mindenkinek javasolt!!! átlag másfél méteresek, szép bokrosak rengeteg hajtással, mivel paraszt lst-t kaptak, kb a 16ból 1 van jól láthatóan virágzásban, a többi még lustizik, megkapták a táposlocsit, megfelelő permetet.
 

ZoldOvezet

Active member
na, hála jehovának szípet nőttek, vadak nem károsították, bajró nem mutatkozik egyelőre, hidrogél mindenkinek javasolt!!! átlag másfél méteresek, szép bokrosak rengeteg hajtással, mivel paraszt lst-t kaptak, kb a 16ból 1 van jól láthatóan virágzásban, a többi még lustizik, megkapták a táposlocsit, megfelelő permetet.

De mi a rák az a bajró????????xD
_____________

Képek lesznek papa? :)
 
M

Mackosajt

na, hála jehovának szípet nőttek, vadak nem károsították, bajró nem mutatkozik egyelőre, hidrogél mindenkinek javasolt!!! átlag másfél méteresek, szép bokrosak rengeteg hajtással, mivel paraszt lst-t kaptak, kb a 16ból 1 van jól láthatóan virágzásban, a többi még lustizik, megkapták a táposlocsit, megfelelő permetet.
de hogy lehet az, hogy ilyen keveset gondozod és fejlődnek? chromegamix? :D
én sose merem magukra hagyni a kicsikéim
mondjuk nálam nincs bajro, lehet az a kulcs :D
milyen sűrűn gondozod őket amúgy?
 

hobbi ur

Active member
igen a lopkodós téma sajnos idén is szervesen kapcsolódik a termeléshez, Green autói odavannak, a fenébe is, bár tiszta magvasak lehettek, a meghagyott kis csenevészből ítélve, rákosodjon meg aki elvitte
 
W

wildkender

hány gramm hidrogélt tettetek tövenként? nedves vagy száraz állapotban kevertétek a talajba?
 

what_can_there

Well-known member
na, hála jehovának szípet nőttek, vadak nem károsították, bajró nem mutatkozik egyelőre, hidrogél mindenkinek javasolt!!! átlag másfél méteresek, szép bokrosak rengeteg hajtással, mivel paraszt lst-t kaptak, kb a 16ból 1 van jól láthatóan virágzásban, a többi még lustizik, megkapták a táposlocsit, megfelelő permetet.

A fotosokbol van valami ertekelheto? NLxDC erdekel foleg, ha maradt belole. Nalam most mar minden viragzik, a sativak kivetelevel, de szerintem kezdik azok is 2 heten belul.

de hogy lehet az, hogy ilyen keveset gondozod és fejlődnek? chromegamix?
biggrin.gif

én sose merem magukra hagyni a kicsikéim
mondjuk nálam nincs bajro, lehet az a kulcs
biggrin.gif

milyen sűrűn gondozod őket amúgy?

Gerillaban szinte teljesen folosleges kijarkalni, nekem gondozas nelkul is voltak kozel 4 meteres skunk novenyeim. Aprilis vege vetes, augusztus vege himtelenites, oktober vege aratas, gyakorlatilag ennyi latogatassal le lehet tudni egy szezont.
 
W

wildkender

Gerillaban szinte teljesen folosleges kijarkalni, nekem gondozas nelkul is voltak kozel 4 meteres skunk novenyeim. Aprilis vege vetes, augusztus vege himtelenites, oktober vege aratas, gyakorlatilag ennyi latogatassal le lehet tudni egy szezont.
jah, nem kizárt! de azért érdemes kinézni őket megtámogatni, mert kidőlni szeretnek, onnantól kezdve meg megzabálják a csigáktól kezdve az egereken át minden.

főleg magról megy ez a gondozás mentes kinti. klónok több odafigyelést igényelnek.

permetezni se árt néha rovarok ellen.

talaj előkészítésen és a hely mikroklímáján is sok múlik, de az is tény, hogy mindegy hol van, ha nem gondozod, akkor ahhoz szokik hozzá és max nem lesz akkora.

esős évben volt, hogy én se gondoztam, akkor meg vagy belepte nyakig a gaz, vagy akkorák lettek, hogy széthasadtak a szárak, plusz kifeküdt.
 

what_can_there

Well-known member
Nekem a skunk meg sose fekudt ki, mindig eleg eros volt a szara, sose kellett karozni. Permetezni se szoktam, mindig volt valamennyi kartetel, de nem veszes 10% koruli, szoval igen, a gondozasmentes gerilla mukodik, aki nem hiszi, jarjon utana. Amugy Kompolton se karozzak, meg permetezik az 5 hektart, aztan megis megnonek maguktol.
 
Last edited:
Top