What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

BULLSHIT FAKTOR! , avagy mit ne vegyünk meg a kenderünknek.

Son of Soil

Member
Tisztelt Polgártársak!

Ebbe a Forum szegmensbe gyűjthetjük azokat a termékeket, amiket felesleges pénzkidobás megvenni. Így minden kezdő kertésznek rengeteg fejtörést megspórolhatunk. Arra kérnék mindenkit, hogy csak kizárólag akkor rakjon ide valamit, ha érdemben tudja indokolni, miért is gondolja hatástalan pénzkidobásnak, a termék megvásárlását.

Erőt, egészséget Polgártársak!​
 

Son of Soil

Member
CO2 tabletta.

Teljesen felesleges, haszontalan pénzkidobás. A szárazföldi növények döntő többsége, így a kender is a levélzeten keresztül tudja a leghatékonyabban hasznosítani a CO2-ot. Van néhány kivétel a növényvilágban, ezek a kivételek, mind különleges életkörülményeik miatt szorulnak rá arra, hogy a gyökérzet által is vegyenek fel CO2-t. Ilyen növények például a vízinövények. A kender nem az!

#forrás:
https://www.nature.com/nature/journal/v310/n5979/abs/310694a0.html
http://www.cannabisculture.com/content/2005/06/13/4384
 

GK_420

Active member
Szagsemlegesítő illatosítók, amik eltüntetik a ganja szagot. Na ez nem igaz, használj szénszűrőt.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
földkeverékben termeszteni beltéren, a legnagyobb amatőrség, aki nem saját részre termeszt.
 

Son of Soil

Member
földkeverékben termeszteni beltéren, a legnagyobb amatőrség, aki nem saját részre termeszt.

földkeverékben termeszteni beltéren, a legnagyobb amatőrség annak , aki nem saját részre termeszt.

Indoklás:
-nem öntheted ki a wc-be, vagy használhatod fel locsolásra a kertben, mint például a tank cseréjénél feleslegessé vált vizet.
-nem használhatod újra úgy, mint például az agyaggolyót, perlitet. Esetleg talán még a kókusz is ide sorolható.
-nehezebb jó eredménnyel termeszteni benne kezdőként, mint hydroban, vagy kókuszban.

*Persze, ilyen termesztők itt nincsenek, itt mindenki kizárólag magának termeszt, szigorúan 5 tő alatt, a termést pedig leadja a fóti szemétégetőbe, a képeket meg lopja az internetről.
 
Last edited:
A

AutoBud

Szagsemlegesítő illatosítók, amik eltüntetik a ganja szagot. Na ez nem igaz, használj szénszűrőt.
Ha az ONA-ra gondolsz, azt nem is arra találták ki hogy a szénszűrőt helyettesítse. Idióta az, aki egy légtérben használja a növényekkel, mert simán átveszi a növény az illatot és soha nem tűnik el belőle, szíváskor faszán lehet érezni. Amúgy az az egy van, ami tényleg eltünteti a szagot és kibaszott kevés kell belőle, évekig elég egy flakonnal. Kiváló cucc!!!:)
 

iwantmorebuds

Active member
Az ötlet magában tetszik csak ezert nem az egeszet toroltem... de mostmar fejezzetek ezt be mert szerintem senki sem kivancsi erre...
 

GK_420

Active member
Ha az ONA-ra gondolsz, azt nem is arra találták ki hogy a szénszűrőt helyettesítse. Idióta az, aki egy légtérben használja a növényekkel, mert simán átveszi a növény az illatot és soha nem tűnik el belőle, szíváskor faszán lehet érezni. Amúgy az az egy van, ami tényleg eltünteti a szagot és kibaszott kevés kell belőle, évekig elég egy flakonnal. Kiváló cucc!!!:)
Nevét nem tudom, kis dobozos cucc erre árulták pár éve growshopokban (világos zöld cimkés..). Nem a növényekkel egy légtérbe volt, de sehogy se jó...elég messziről kiszúrom a ganja szagot, de amit láttam/éreztem elég rendesen dobott csak egy plusz szagot rá.
 

dev.

Well-known member
Aha, van. Ezt biztos nem fogod sajnálni. Tároló folyadék, meg mindenféle basztatás nélkül is kibír legalább 1 évet, kb. ennyi egy márkás ph cerka szondájának élettartama is, kivételt képezhetnek a Hanna műszerek. Kalibrálni persze kell. Ja, és olcsóbb mint egy bármilyen csere szonda.
 

kisgyerekke

Active member
Aha, van. Ezt biztos nem fogod sajnálni. Tároló folyadék, meg mindenféle basztatás nélkül is kibír legalább 1 évet, kb. ennyi egy márkás ph cerka szondájának élettartama is, kivételt képezhetnek a Hanna műszerek. Kalibrálni persze kell. Ja, és olcsóbb mint egy bármilyen csere szonda.

Értékben is prezentálja azt mint egy top minőség, megmért folyadék értékére gondolok. Milwaukee PH600 van úton, mert azt az infót kaptam, hogyha "komolyan" gondolom, akkor csakis.

Tudja ugyan ezt a legolcsóbb ebay es kütyü is? Többen is ezen a véleményem vannak a fórumon?
 

kisgyerekke

Active member
Védőszemüveg growboxhoz? Ennek van valami jelentősége, vagy elég egy polarizált napszemcsó is? Én úgy érzem, hogy ez a zöldes lencse, ami kompenzálja a hps fényét stb bulshit faktornak tűnik.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem a boxtól véd a szemüveg.. hanem a káros hatásaitól a fényforrásoknak. eléggé meg tudja baszni a szemet hps cmh de még a led is....
 

kisgyerekke

Active member
nem a boxtól véd a szemüveg.. hanem a káros hatásaitól a fényforrásoknak. eléggé meg tudja baszni a szemet hps cmh de még a led is....

Igen, elbasztam, az akart volna lenni, hogy védőszemüveg izzókhoz...

Akkor érdemes beruházni, ha az ember akkor dolgozik amikor megy az izzó? Vagy inkább kapcsolás előtt, vagy után bíbelődjek velük?
 
Top