What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

shiwnouk

Member
köszi, de olvastad amit írtam? "az van ráírva 2ml/L"

meg ami rá van írva olyan szempontból sem egyértelmű, hogy heti 1 tápos loccsal számol a gyártó vagy hogy minden tápos locs azon a héten ennyi anyaggal mehet? nagyon nem mindegy, mert általában 2 ritkábban 3 naponta kell locsolni.. most arra gondolt a gyártó, hogy egyszer adjak neki táposat azzal az adaggal ami rá van írva az adott hétre és a többi locsolás meg táp nélküli?
 

Charlie Firpo

Active member
Mondjuk te sem túl sok infót adtál.. milyen közeg? Mert én kókuszban napi 3x-4x locsolok és mindig tápos vízzel... Mi mást adsz még neki amihez kell a +pk..? mondjuk én még itt amatörködöm még sosem használtam pk kiegeszítőt de az tudom hogy ennyi infobol nagyon nehéz még tapasztaltabb kollégának is megmondani hogy mennyit adj neki. Gondolom mivel gyári cucc a 2ml /l-es ajanlás a maradék kiegészítővel eggyütt érvényes egyéb esetben lehet számolni az alaptápodhoz mérten.. ha meg nem akkor adj neki 2ml/l tápos locsolás napon aztán ha nem jó akkor majd szidjuk az annyját a gyártónak, hogy milyen szart adott el..😃
 

denevér

Active member
Amit a gyártó ír, az egyfajta útmutató. Minden egyes növénynek más igényei vannak. Az egyiknek ennyi kell, a másiknak annyi. Senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy a te növényednek, amiről semmit sem tudunk, mennyi tápot kell adni, hány naponta, hány sima vizes locsolást beiktatva. Feltételezem, erre a tápra azért írtak maximum 2 ml/l-t, mert a gyártó a bloom táppal együtt ajánlja. Így lesz komplex, több káliummal és foszforral. Mivel én ezt a pk tápot még nem próbáltam, többet nem tudok róla mondani. Ez a 2-3 naponta locsolás meg szerintem egy újabb hülyeség, amit éppen elkövetsz. Hány fajta tápanyaghiányt számoltál eddig a növényen? Ez is csak feltételezés, de gondolom nem csak nitrogén hiányzik csórónak.
 

denevér

Active member
Hát na? Én majdnem felkúrtam rajta magam, aztán nézd meg milyen illedelmesen válaszoltam. Nem is értem mit erőlködöm. A végén úgy is nyilvánvaló lesz, hogy esse érdemli meg. Gechifejüek
 

denevér

Active member
mit AdJaK nEkIjE vAlAkI MoNdJaMeG hOgYkElL éLnI a ZéLeTeTt MeR mAkAmTúH nEmTuDoM, aKkOhR mOzStAn VeGyEk LeVeGőTt VaTy Ne VeTyEk DrÁgAsZáG?
 

Latest posts

Latest posts

Top