What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Beteg a RENDSZER

jointmeber

New member
Mióta tart, mikor kezdődött a probléma? - 1-2 napja.
Milyen fajta? - Auto super skunk
Miről mész? Mag vagy klón? - Mag
Milyen idős a növény? - 5 napos
Milyen magas a növény? - 4cm
Melyik fázisban van a növény? Palánta, vegetáció vagy virágzás? - Palánta
Milyen tréninget használsz? (SoG, SCroG stb) - Semmilyent
Mekkora cserepet használsz? - Kb 1 l
Milyen közeget használsz? Pontos nevét tudod vagy az összetételt?Esetleg a ráírt pH-t?(perlit%, vermikulit%…stb? B virág föld (75% szerves tartalom, N 0.3% p2o5 0.1% k2o 0.3% 2 hétre elegendő start műtrágya) ez keverve 50% perlittel
Milyen tápot használsz? Mennyit adsz belőle? Mennyi vízhez kevered? Milyen gyakran? - Nem használok tápot
Ismered a tápoldatod EC-jét? - Nem
Mennyi a kifolyó víz/táp? Csapvízzel öntözök
Mivel mérsz pH-t? Szalag, oldat vagy műszer? - Semmivel
Milyen gyakran locsolsz? - Napi 1-2 alkalommal, függ a víz mennyiségétől
Mikor volt legutóbb tápozva és milyen gyakran tápozol? - Nem tápozok
Milyen és mekkora fényt használsz? - 24/0 t8 fénycső 830
Mekkora a távolság a lombozat tetejétől? - 15-20cm
Ismered a páratartalmat?? - Nem
Lombozatszinten mekkora a hőmérséklet? - 25-28 fok
Mekkora a napi és éjszakai min-max hőmérséklet a boxban? - 22-30 fok
Mekkora légcsere ventit használsz és mekkora a boxod? (m3/h és m3 adat kell) - ablakon jön be a friss levegő
A belső légcsereventik direktbe fújják a növényeket? - Nincs
A közeged állandóan nedves? - Többnyire, igyekszem nedvesen tartani
Milyen vizet használsz? (RO, csap, palackos, kút, ioncserélt, desztillált vagy ásvány?) - Csapvíz
A növényről volt metszve, levelezve vagy klónok véve? - Nem
Bármilyen növényvédő szert kapott már a növény? Mit? - Nem, max ami a közegben van neki
Kártevővel fertőzött a növény? - Nem tudok róla, de remélem, hogy nem

11 növenyem van több féle, naplozom is ott megtalálható, viszont 2 növénynél azt kezdtem észre venni hogy egyre jobban fakul ki. Mi lehet a gond?
picture.php
 

what_can_there

Well-known member
Keves a feny nekik. Azt irod a t8 fenycso 15-20 centire van a lombozattol, szerintem a 15-20 millimetert jobban csipaznak, vagy egy rendes lampat. Ontozni meg raersz par nap mulva amikor mar szarad picit kozeg teteje.
 

jointmeber

New member
Keves a feny nekik. Azt irod a t8 fenycso 15-20 centire van a lombozattol, szerintem a 15-20 millimetert jobban csipaznak, vagy egy rendes lampat. Ontozni meg raersz par nap mulva amikor mar szarad picit kozeg teteje.

Én is erre tippeltem, csak féltem hogy meg eget őket az, de akkor közelebb rakom! Köszönöm :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
vigyázz ne nőjenek rá mert kiszárítja, nyomasd a fénycsövet egy ventivel hogy hűtve legyen
 

jointmeber

New member
Amikor lejjebb raktam, bekerült egy szoba venti is , keringetni illetve hűteni a levegőt! :) fény maradhat 24 órában vagy érdemesebb 20/4-be tolni? Kb jövőhétvégéig tervezem bent hagyni őket
 

jointmeber

New member
A sárgulás kezd helyre jönni, viszont kókadnak szegények... túl öntözéstől tartok, pedig lyukas az összes pot. Tegnap reggel óta nem kaptak inni , meg egy kicsit nyirkos a föld teteje, estig remelem helyre jönnek. A kép ma reggel készült , ő van legjobban ki. :(
 

Attachments

  • DB3DDEA6-24CC-4014-BBC7-827C5BAB6A69.jpg
    DB3DDEA6-24CC-4014-BBC7-827C5BAB6A69.jpg
    67.9 KB · Views: 55

Pillang

Well-known member
Ez mitől lehet? Ráncos levél, láttam már ilyet, genetika lehet, de úgy tűnik, leszarja, szépen fejlődik. Candy Cream.

picture.php
 

Pillang

Well-known member
Azért tippeltem genetikára, mert 3 van ebből és mind ilyen, körülötte a többiek nem. Látszólag nem okoz gondot, nőnek, bokrosodnak.
 

Pillang

Well-known member
Candy Cream, a seedsmanes srác azt mondja, nem látni semmit, szerinte jól néz ki. Szerintem látni a képen, de majd makrozok neki. Amúgy nem aggódom nagyon, volt még ilyen nálam, nem emlékszem, mi lett vele, de ha elpusztult volna, arra emlékeznék.
 

jointmeber

New member
Sajnos egyre jobban barnulnak el az alsó levelek illetve konyulnak le... Meleg lenne a gond? Jelenleg 2 db 150w hps alatt vannak , és szoba ventivel fújom őket .
 

Attachments

  • F80F655F-03FC-434B-9A9E-EA46F6A90A01.jpg
    F80F655F-03FC-434B-9A9E-EA46F6A90A01.jpg
    42.8 KB · Views: 57

Dr_Gonzo

New member
Sajnos egyre jobban barnulnak el az alsó levelek illetve konyulnak le... Meleg lenne a gond? Jelenleg 2 db 150w hps alatt vannak , és szoba ventivel fújom őket .

Tápot kap?Szerintem nem nagyon. Lámpa mennyire van a csúcstól?Szerintem lejjebb lehetne rakni, nekem HPS veg.-től nem voltak ekkora szárközök.De részletezhetnéd jobban a jelenlegi körülményeket, lehet úgy hatékonyabb tanácsot kapnál.
 

jointmeber

New member
Tápot kap?Szerintem nem nagyon. Lámpa mennyire van a csúcstól?Szerintem lejjebb lehetne rakni, nekem HPS veg.-től nem voltak ekkora szárközök.De részletezhetnéd jobban a jelenlegi körülményeket, lehet úgy hatékonyabb tanácsot kapnál.

Pár napja kerültek feljebb a lámpák mert azt hittem light burn, most kb 40-50cm-re van a csúcstól. Hétfőn 5 növényt ki vittem már a szabadba remélve helyre jönnek ott. Tápot ők kaptak ki kerülésekor . A bent levők még nem. De akkor ma kapnak :)
 

Dapk

Active member
Veteran
Igen, de ez gerillában szinte normális, ettől függetlenül mehet neki valami azonnal felvehető oldat meg mondjuk osmocote, h októberig ne legyen probléma
 

Saka

New member
Igen, de ez gerillában szinte normális, ettől függetlenül mehet neki valami azonnal felvehető oldat meg mondjuk osmocote, h októberig ne legyen probléma

Köszi a gyors választ. Énis erre gondoltam csak mondom előbb megkérdezem nehogy véletlen nagyobb kárt okozzak. :)
 

Pillang

Well-known member
Üdv. Szerintem nitrogén hiányban szenved. Szerintetek?

View Image

Szerintem nem feltétlen hiány, én agyontápozom a kinti növiket és mégis akadnak hasonló sárgalázak rajtuk és nem az érés előttire gondolok. Ettől függetlenül tápot adhatsz neki, megköszöni.
 
Top