What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kan elővirág? vagy valami más? Pls segítsetek!

redmaster

Member
Szóval a minap fedeztem fel pár hetes növényem egyikén ezt a furcsa jelenséget, ami kicsit lilás, viszont pollentokra hasonlít. Azt is tudom, hogy elővirágok esetében néha nehéz megmondani, hogy kani bogyó vagy pedig csajszi magház... De a képek beszéljenek!


ic1.png

ic2.png

ic3.png



Még valami... az ősszes többi növény 8-13 centis, míg az egyik alig éri el a 2 centimétert és csak most hozza a második levélpárat. Genetika lehet? (Pakkos magok)
 

GK_420

Active member
uramatyám...ide piócás ember meg ördögűzés IS kell...
Mi a francot csinálsz te? Előszöris...igen az porzós. Másodszor, miért ennek topik? Sokadszorra meg miafaszomez?! :D Sziklakert vagy miez?
 

redmaster

Member
Egy cserepbe raktam tobbet, a napokban mennek a vegleges helyukre de gondoltam megvarom az eloviragokat, ne kelljen folosen foldet cipelni meg godrot asni a kanoknak...
 

GK_420

Active member
De ha az virágzik, mert nem elővirág, akkor ruderalis génes, szóval el vannak már baszva. Ezek ki vannak száradva és teljes a táphiány, nem hiszem el nem látod, hogy szanaszét esnek. Nem egy ideális kezdet...szóval a szétszáradt, gyenge növénykékek gyökereit még széttépkeded és úgy viszed ki ebbe az aszályban? Sok sikert...:DDDD Szólj ha megmarad valamelyik.
 

redmaster

Member
Valóban autó... érdemes még ilyenkor outra fotós magot venni? Kidobni azért nem fogok ezeket sem, de biztosra akarok menni.
 

Kukutyin

Member
Még júniusban is lehet elültetni fotóst hogy lehozzon egy 100ast kint, de ahhoz azért érteni is kell már... nem ilyen teveszar darabokkal tűzdelt közegben és normálisan. Nem vagyok benne biztos, hogy GK által javasolt piócásember és az ördögűző elég lesz ide :D

Viccen kívül, palánta föld 5.5-6.5es valami nem teszkós, 20% perlit meg egy kis ganaj, de nem sok mert előre látom, hogy rossz vége lenne :D 10-15% maximum. És tedd meg magadért, hogy külön cserépbe akármibe ülteted őket. Amúgy ha az autó akkor elég szomorú, hogy porzós lett a vége, hacsak nem voltál olyan hülye, hogy auto reg magokat vettél.
 

Pillang

Well-known member
Valóban autó... érdemes még ilyenkor outra fotós magot venni? Kidobni azért nem fogok ezeket sem, de biztosra akarok menni.

Valóban auto vagy pakkos auto? Perlitből én annyit javasolok, amennyit elbír a föld, idén azt és annyit használtam én is és müxik!
 

redmaster

Member
Valóban auto vagy pakkos auto? Perlitből én annyit javasolok, amennyit elbír a föld, idén azt és annyit használtam én is és müxik!

Pakkos magok, az autot azért írtam, mert fotós nem kezdene 3-4 hét után virágot produkálni. Veszek 5 darab Special Queen-t, azzal kihúzom a telet...
 
Top