What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Ogkush és sour diesel, jack herer auto.

Ogkus

New member
Sziasztok. Első próbákozásom szántóföldi csatornába tervezem. Majus 1.jén kezdtem csiraztatni szerintetek nem vagyok még elkésve?4db og kush és 3db sour diesel. Jelenleg kb 8cm esek de még nem hoztak új leveleket.közeg az marhatrágyás kekkila virágföld a cserepekbe később csatornába lesz ki ültetve. Az auto magokat ma kezdem el csíráztatni. Azok is kis cserépbe lesznek előnevelve majd szabadföldbe kiültetve.

Tanácsokat elfogadok kezdő vagyok, köszönöm.:tiphat:
 
F

FxMaster

Az OG-t sajnos kénytelen leszel felszívódó gombaölővel kezelni ha beindul a flo, mert biztos penészedni fog.
 
K

kukta

Nem vagy még elkésve. Hogy érted hogy nem hoztak új levelet csak sziklevelük van? Vagy kevés a fény és megnyúltak. Egy kis tőzeggel vagy perlittel esetleg kókuszrosttal fel kéne lazítanod a közeget,mert abban látatlanban is biztos vagyok hogy a virágföld és a marhatrágya keverék túl tömör.
 

Ogkus

New member
Igen kb 10naposak földből való kibújástól de eddig nem is érte őket egész nap a fény, megnyúltak de még nem vészesen, igen lehet hogy túl tömör a közeg, ezt hogy javítsam ki? Nagyobb cserépbe tegyem át és közbe erről morzsoljam le a mostani trágyás cuccot?
 

Ogkus

New member
Az ilyen csatornás helyről mi a vélemény? Azért tetszik mert ott tevekenyledve kisebb az eséye hogy valaki meglát.víz nem áll az allján de a föld elég anyagos.
 
K

kukta

Most néztemhogy ez a kekkila tulajdonképpen fehér tőzeg ami marhatrágyával keverve jó is lesz, szóval azzal nincs gond.
Napfény azért érje őket mert amúgy csak nyúlnak, és lassan hozzák a levelet.
Ha agyagos a föld, akjor minél nagyobb gödröket áss majd kb 40-50liter űrtartalmút és laza földkeverékkel töltsd fel.
 

Ogkus

New member
Autó hiányában nem igazán tudok több zsák virágföldet kihordani. Valami csalános helyre akarom, a környéken rengeteg a vadkender.
 
K

kukta

Csalános az jó termeszteni, a vadkender viszont porozni fog szóval lesz majd magod is bőven.
 

Ogkus

New member
Igen azt tudom hogy be porozza az ellen mivel tudok védekezni? A nagy csalánosba ultethetem nem fogja elnyomni, leárnyékolni? 1m es már a csalán gondolom kitéek párat meg átforgatom a foldet ásólval, szórok oda vagy két marék műtrágyát (27%N) és úgy ültetem bele.
 
K

kukta

Porzás ellen sajnos semmivel...de attól hatékony lesz a végtermék csak legyen bőven tápanyag a növénynek...Hát nem tudom mekkora markod van de az sok lenne egy palántának...szétégeti. Én azt javaslom hogy vigyél ki kb 5 l marhatrágyát,az igazán nem nagy teher,aztán lazítsd fel a földet,forgasd bele a ganajt és ebbe ültesd a palántát.Műtrágya az ráér majd késöbb is amikor a növény már megerősödött.De akkor se kell marékszámra szórni.Fényt pedig kapjanak direktbe legalább! napi 4-5 órát.

Ja és pétisó helyett inkább 1-1-1 arányú npk műtrágyát használnék az egész életciklus alatt mehet neki.
 

Ogkus

New member
A május1. csíráztatni kezdett most kb 10naposak
 

Attachments

  • 20170516_171755.jpg
    20170516_171755.jpg
    50.9 KB · Views: 38

Ogkus

New member
Na reggelre valami pocok kikaparta a legnagyobbat és kicsit megtörte a szárát is, átraktam magyobb cserépbe es jól feltöltöttem a száránál is hátha kiheveri:comfort:
 

ZoldOvezet

Active member
Na reggelre valami pocok kikaparta a legnagyobbat és kicsit megtörte a szárát is, átraktam magyobb cserépbe es jól feltöltöttem a száránál is hátha kiheveri:comfort:

Tegyél rà valami búràt kilyukasztva,spiccelj be neki és úgy kezeld mint egy klónt..akkor nem lesz baja
 

Ogkus

New member
Na újra jelentkezem a helyzet hogy van fotos 3ogkush ami megmaradt +1 sour diesel cserepben. 1et talaltam kint a csatornaba ami éldegél mindig nedves ott a talaj (az csak magként került Maj1en.) 15.ien inditottam még 2fotos sourdiesel meg egy cheeset. Most kezdek hozzá 3db auto jackhererhez +1 northem light auto. Ma viszont csak így az udvarba a gazosba ezt találtam hát csak áltam és lestem mi ez... Meg szomoru lettem hogy az enyémek seholsincsenek még méretben ehhez... Környéken sok a vad gyanítom ez is az...
 

Attachments

  • 20170522_115708.jpg
    20170522_115708.jpg
    84.8 KB · Views: 45

Ogkus

New member
Na megtörtént a kiültetés 3og 1 sour. (20naposak)Hát lehet hogy szar helyet választottam. Csatorna aljába elég kemény agyagos a föld... Kapartam 4x kb25×25cm lyukakat azt feltöltöttem tőzeg trágya viragfold keverékkel.(kicsi?) Remélem áthatol majd a gyökere a keméy nedves csatornaföldbe. Azért azt választottam mert nyugodtan tudtam benne tevéenykedni nem zavar senki+mindig nedves ott a talaj nem kell sűrűn locsolni. Majd rendszeresen műtrágyázom. Körbeszórtam csigailyesztővel. Van még 2sour meg 1 cheese meg 3 auto jack ami még most lett kicsiraztatva.köszönöm a segítségeket véleményeket.
 
K

kukta

Hűha. Erre a csatornás dologra kíváncsi leszek, bevállalós húzás, lehet hogy búvárszemüveget meg békatalpatis vinned kéne nekik, meg magadnak is mikor mész vizitre :D Egyébként mekkorákat ültettél ki?
 
Top