What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Out képek gyűjteménye

Táphiány tüneteit sikeresen kezeltem.Hányszor tudok toppolni egy növényt meddig egésséges és nem jár akkora stresszel?
 

Attachments

  • 20190421_081723.jpg
    20190421_081723.jpg
    68.5 KB · Views: 21
  • 20190421_194602.jpg
    20190421_194602.jpg
    67.7 KB · Views: 16

Kukutyin

Member
Nekem az a foltosodás úgy tűnt mintha mozaik vírus lenne. Idén kaptam 2 ajándékmagot valami ismeretlen nevű auto növényhez. Mind a kettő külön csomagolásban volt, mégis mindkettő mozaikvírussal volt fertőzött. Vittek magukkal másik 5 növényt is.
 

Alanbrown88

Member
Legközelebb alaposabban moss kezet mielőtt a növényhez nyúlsz mert lehet a cigidohányról vitted át a növényre, de lehet alapból a mag volt ilyen ez már csak találgatás, már ha mozaik.
Ha tényleg az akkor vigyázz nehogy másik növényre átmenjen.
 
Legközelebb alaposabban moss kezet mielőtt a növényhez nyúlsz mert lehet a cigidohányról vitted át a növényre, de lehet alapból a mag volt ilyen ez már csak találgatás, már ha mozaik.
Ha tényleg az akkor vigyázz nehogy másik növényre átmenjen.

Lehet azért belőle valami?Mennyire van hatással a növény életciklusára?Ha eltávolítom a fertőzött területeket az megoldás?:tiphat:
 

Alanbrown88

Member
Szerencsère nekem nem volt ilyenben rèszem,gondolom annyira nem lesz erőteljes már a növèny ès a hozamot is csökkentheti.
Pl paradicsom stb a legtöbben azonnal eltüntetik a beteg egyedet. Sima hypo nem elèg az eszközök fertőtlenítèsère ,tisztítószeres forróvizes sika-mika mindenkèpp kell.
 

Kukutyin

Member
Nekem volt már mozaik vírus... Ahogy fejlődik a növény ha gyengébb az immunrendszere akkor nagyon csúnya károkat csinál. Dohányt nem használok, bubble hash-t és néha abból rosint csinálok és vapoba bele. Kezelni nem lehet a mozaikvírust, mivel vírus ezért ha meglátod akkor tűzre az egésszel aztán alkohollal áttörölni a környékét is. A kivágás se megoldás.
 

Solon

Well-known member
Ez azért nem a legjobb hozzá állás a probléma megoldáshoz. Nekem számtalanszor volt mozaik vírusos növényem, volt, hogy anyán jelent meg, volt, hogy virágzás közben klónokon, volt, hogy magról szárba szökkent egyedeken. Szerencsére nálam nem okozott különösebb gondot. Kivágtam az érintett részt, óvatosan gumikesztyűvel, majd kivártam, ha nem jött vissza hagytam a dolgokat annyiban. Volt olyan anyanövényem, ami 3 alkalommal is mozaik vírusos lett, hogy ezt hordozta és néha kijött, vagy kártevő hordta rá különböző időpontokban, azt nem tudom megmondani. Minden esetre ez egy elég általános betegsége a kendernek, néhány fajta nagyon kényesen viseli, ott tényleg ki kell végezni szegényeket, persze ott elég gyors a lefolyása a dolgoknak (Északifénynél láttam ilyet), viszont többsége a fajtáknak azért részben, jóltartott növénynél, vagy teljesen rezisztens rá. Ha nem így lenne, már nem lenne kender a földön.

Mozaik vírusos növényt ne sikáljátok, érintéssel lehet terjeszteni a betegséget a növényen, legegyszerűbb megoldás,ha óvatosan gumikesztyűben kivágjátok a beteg részeket, úgy, hogy az ép részekhez nem értek hozzá. A növényeknek is van immunrendszerük, ha megfelelő a tápozás és vitális a növény, sokkal kevésbé fogékony a betegségekre. Egyébként, ezen a növényen én nem látok mozaik vírusos tüneteket. Azt elég egyszerűen fel lehet ismerni, elég látványos a dolog, vagy mozaikszerű szövet mintázat, vagy a levelek féloldalas torzulása és sárgás elszíneződése, vagy ezeknek kombinációja mutatja a betegség megjelenését.
 

Kukutyin

Member
Nézzétek ezt a gonorrheás csajt :D Ez lesz ha beteg ribancokat hagysz meg. Ez 8 másikat fertőzött meg, rendes tápozás ide vagy oda, mind ugyanígy nézett ki a végére. Virágzásig kettő élt és nem volt abban se köszönet. Ezek persze az én tapasztalataim, ha nektek sikerül felülkerekedni rajta az jó, de én nem szeretek kockáztatni.

picture.php
 

Solon

Well-known member
Nézzétek ezt a gonorrheás csajt :D Ez lesz ha beteg ribancokat hagysz meg. Ez 8 másikat fertőzött meg, rendes tápozás ide vagy oda, mind ugyanígy nézett ki a végére. Virágzásig kettő élt és nem volt abban se köszönet. Ezek persze az én tapasztalataim, ha nektek sikerül felülkerekedni rajta az jó, de én nem szeretek kockáztatni.

View Image


Ezt jól legyakta, nem is látok ép szövet együttest a növényen, nem csodálom hogy nem virágzott így le rendben és ki kellett vágni. Milyen fajta? Hány nap alatt jutott el ide a betegség felfedezése után? Vetetted ezt a fajtát újra outba?
 

Dapk

Active member
Veteran
Táphiány tüneteit sikeresen kezeltem.Hányszor tudok toppolni egy növényt meddig egésséges és nem jár akkora stresszel?


A képek alapján elsőre nem mondanám, h mozaik, szerintem vadnál a megfejtés, kezeld "szívogatók" ellen és ha a helyzet romlik akkor lehet gondolkodni a további lépéseken.
Eddig 2x találkoztam mozaik vírussal, egyszer csak úgy megjelent idősebb anyákon, azokat metszéssel tudtam "kezelni", viszont ami maggal jött az úgy szétbaszta a kertem egészét mint ahogy kukutyin növényén is látszik -erre még tán emlékszik soul is. Utána minden ment kukába/tűzre a szoba pedig a schüelke összes termékével lett átmosva -vírusról beszélünk nem baktériumról így a fertőtlenítés nem olyan egyszerű művelet.
 

Kukutyin

Member
Ez egy Jack Herer lett volna szebb napjain. De volt abban a kertben olyan testvére (szintén Jack, csak ő házi kender volt, nem gerilla) aki nem kapta meg az ebolát, ő minden kötözés ellenére 250-en fejezte be gyantától csöpögő bugákkal. Azóta is ültettem... sőt az akkori vetésnek az utódaiként van magom.

A betegek közül.. ő meg még három másik volt Jack, a többi fertőzött más fajta. Csírázástól számított 10. nap már láttam rajta, hogy valami nem kóser. Ez a dátum alapján egy magtól kb 8 hetes növény a képen. A többi vele egykorú ilyenkorra már bőven derékig ért, mondjuk azokat nem száműztem gerillába.

Van még valahol ennél csúnyább mozaik vírusos képem is, ha megtalálom megijesztegetlek vele titeket :D Az beltéri... igen utána ment tűzre még a függöny is.
 
Lőttem egy esti képet.
Így még jobban látszik a probléma.A fejlődésben nem hátráltatja úgy vettem észre.Viszont át kéne pakoljam csórót elég szűkös a hely a kötögetéshez.
 

Attachments

  • 20190424_202041.jpg
    20190424_202041.jpg
    73.1 KB · Views: 15
Sima föld ami az üvegházban van+humusz meg kevés perlit.Azelőtt volt öntözve ahogy lőttem a képet.Szerintem az is lessz kapálva mint a paprika :biglaugh:
Úgy tervezem hogy majd csirke trágyát kapnak.Előző évben elég látványosan nőltek tőle a növények.Csak majd utána kell néznem milyen arányba lehet adagolni nekik...
 
Last edited:
Top