What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Royal Madre (RQS) - kültéren (full kezdőként)

Dr_Gonzo

New member
Tripszes növényről működik a klónozás? Vagy először meg kéne szüntetni a problémát? Kipróbálnám a klónozást, de eléggé fertőzött a növényem.

Működni (működhet)működik,bár lehet mire gyökeret ver kiszívják belőle a tápanyagot és elhal. Mindenképp irtsd ki őket,utána meg amit klónnak vágsz nézd meg alaposan nagyítóval a levelek fonákjait a peték miatt.
 

Solon

Well-known member
Működni (működhet)működik,bár lehet mire gyökeret ver kiszívják belőle a tápanyagot és elhal. Mindenképp irtsd ki őket,utána meg amit klónnak vágsz nézd meg alaposan nagyítóval a levelek fonákjait a peték miatt.

[FONT=&quot]Működik az a klónozás. Klónok lemosása szappanos vízben, majd sima vízben, így meglehet szabadulni elég sok kártevőtől. Utána neki lehet menni felszívódó szerekkel, ezek általában szerves anyagok, gyökérzeten és levélen keresztül is felszívódnak, mivel szerves vegyületek EC-t nem növelik, gyökérzet serkenését nem gátolják. Ha erre a kis szösszenetre nem akad idő, a tripsz elég lassan szaporodik, párát nem szereti, fényt nem szereti, viszonylag lassan amortizálja a növényt, minden fajta kezelés nélkül is klónozható egy tripszes növény, majd gyökeresedés után az előzőleg leírt kezeléssel megszabadulhat tőle, aki akar. ;) [/FONT]
 

dev.

Well-known member
Ha pedig konkrét szerre vagy kíváncsi, vermitec remek ellenük, klónok is bírják, eddig úgy tűnik.
 

kisgyerekke

Active member
Köszi srácok a segítséget

Kedden elugrok nézek valami szert a helyi gazdaboltban. Mospilan sokat nem ért ellenük, éldegélnek vígan tovább. (igaz kb lőttem csak be anyagot, mert nincs digis "ékszer" mérlegem. Szóval lehet dózisban alá lőttem a kellő mennyiségnek.) Az van amúgy, hogy azt hittem, hogy Tripsz, de már látok a nóduszok körül kis hálókat kifeszítve. Szóval takácsatka már tutira van. Azért hittem, hogy az első mert kalapon a tripszes képeken inkább fehér foltok voltak a leveleken, takácsatkánál meg barnás foltok.

Lehetséges, hogy mind a két faj megszállta a növényem? Vagy mind a két faj okoz ilyen olyan rágásnyomokat is, és nekem valahogy a fehér jutott a takácsatkánál?
 

what_can_there

Well-known member
Engedd el ezt a tripsz temat, takacsatkad van, es nem a Mosplian fogja megoldani, hanem a Nissorun, amit mar ajanlottam. A takacsatka kisebb-nagyobb feher pottyoket hagy maga utan, a tripsz inkabb ezustos szinu es hosszukas, illetve szabalytalan szivasnyomokat hagy. Ezert is irtam hogy atkad van. Most megint leirom. Ta-kacs-at-ka. Szivesen.
 

kisgyerekke

Active member
Engedd el ezt a tripsz temat, takacsatkad van, es nem a Mosplian fogja megoldani, hanem a Nissorun, amit mar ajanlottam. A takacsatka kisebb-nagyobb feher pottyoket hagy maga utan, a tripsz inkabb ezustos szinu es hosszukas, illetve szabalytalan szivasnyomokat hagy. Ezert is irtam hogy atkad van. Most megint leirom. Ta-kacs-at-ka. Szivesen.

:D köszönöm. :tiphat:
 

kisgyerekke

Active member
Sokat nőtt amúgy. Már pár napja közel 2 ec vel kapja a terra grow, vitaflora -eper zöldség, pure enzyme triumvirátust. Viszont észre vettem, hogy a tálcán fehér foltokban kicsapódtak a vízből a tápanyagok.

Sok vizet kap, és nem tudja felszívni még a kifolyt vizet alulról? (nem láttam még gyökereket a cserép alján.)

Aquatec pH és EC mérővel megyek amúgy, utóbbival nincs igazán gondom eddig, de előbbiben nem vagyok teljesen biztos, vagyis inkább egyre bizonytalanabb vagyok benne. Kalib után mutat 5.8 körül, majd 6, majd 6.35. Azért elég nagy a szórás. Gondolkodom egy milwaukee-n, csak úgy voltam vele, hogy első próbát végignyomom aqua val, gondoltam ez is több mint egy semmi.

Kérdések.:

Miért van az, hogy mást mutatnak a mérők ha csak belehelyezem őket, vagy ha kevergetem az oldatot, és megint ránézek az értékre?

Melyik a valós érték?

Ha veszek milwaukee kalib folyadékot, akkor azt többször is fel lehet használni? Gondolok itt a zacsisra, (1* használatos) vagy üvegesre?
 

kisgyerekke

Active member
Naponta öntözöd őket? Ha igen akkor melyik növény mennyit kap?

800 ml, nem vész, nem áll a víz a tálcában, de kicsapódott anyagok vannak az alján. Sok a táp, vagy 2-es ec az karaj? Nincs égésnyom, szép sötétzöldek levelek, + foltosak taki atkától. De már nem sokáig. :D Már megvan Nissorun, holnap este kapják. Halál rájuk!

:tiphat:
 

kisgyerekke

Active member
Mai napra csúszott a Nissorun-os kezelés. 1 literhez 1,67 gramm kell nekem. Mérleg hiányában azt tervezem, hogy a 20 grammot tizedelem, majd érzésre lekapok még belőle egy keveset. :D


Dobok majd fel az albumba előtte képeket.


:tiphat:
 

kisgyerekke

Active member
Dobtam fel friss képeket. Most ezek a kis hosszúkás valamik ezek elővirágok, ugye? Miért barnultak be? Ez természetes jelenség, vagy takácsatka műve? (IMG 9-15)

Találtam egy pókszerú valamit, és nagyon szimpatizál növimmel, ill a "kertben" lévő növényekkel. Ez mi lehet? Káros, vagy hasznos? (IMG 16)

Eláztattam a növit 1 liter Nissorun os esővízzel. Remélem kipucol.

Elbaxtam amúgy, mert ötödöltem a 20 grammot, tehát 5*4 grammos kupacaim voltak, egyiket feleztem és puff be permetezőbe. (kis felhasználásra 2 - 4 gr ot javasolnak) Úgy, hogy maradtam a kettőnél az egyszerűség kedvéért, de ugye ez /10L, nem 1.

Csináltam belőle egy 100 ml es oldatot, és 10 ml oldatot adtam 1L esővízhez. Ez karaj így, nem?

Vajon a maradék 90 ml-t eltarthatom hűvös, száraz helyen?

:tiphat:
 

kisgyerekke

Active member
+ A leveleken a levél vége, illetve a kis recék a levél szélén azok azért kezdtek el finoman száradni, barnulni mert sok a táp? ~ 1.95 - 2 EC.
 

kisgyerekke

Active member
Dobtam fel két képet. (IMG 17 - IMG 18)


Csatoltam lent a "Manage Attachments" - nél, remélem látható lesz itt a hsz-nél.


De feldobom albumba is.


Kérdések.:


Meglátásom szerint elkezdett virágozni. Innen számolhatom a heteket virágban ?
Pl mától, vagy szerintetek ez hány napos virágkezdemény lehet ? Válthatok akkor bloom-ra, ugye ?
Plagron terra táblája jó lesz EC szepontjából ?


Első 4 hét 1,7 - 5. hét 1,9 - majd három hét 2 - es ec-n, majd egy hét víz.


Amik kéznél vannak gen. tápozáshoz.


Bloom, pure zym, pk13-14, green sensation.


Bloom menne végig.
Első két hétbe + pure zym.
Utolsó két hétben + green sensation.
Valamint Pk13-14, és én ezt adnám első héttől 6. hétig. (és green sensi váltaná pk-t még két hétig.)


Majd egy hét vizes felöntés.


Jó terv ?
 

Attachments

  • IMG 17.jpg
    IMG 17.jpg
    30.9 KB · Views: 35
  • IMG 18.jpg
    IMG 18.jpg
    36.7 KB · Views: 37

GK_420

Active member
Mit akarsz számolni? :D A seedbank leírása optimális körülmények között értendő és az első értékelhető virágokat számolják. Ezek 0 napos virágok, mert virág sincs ott.
 

kisgyerekke

Active member
Mit akarsz számolni? :D A seedbank leírása optimális körülmények között értendő és az első értékelhető virágokat számolják. Ezek 0 napos virágok, mert virág sincs ott.


Én úgy értelmeztem az írásokat, ha már jönnek ezek a kis fehér bibék, akkor már elkezdett virágozni. :biggrin:


Tehát akkor a képeken látható állapotok tekinthetőek virágzásnak ? Amikor már felülről látszanak a bibék ?
 

Attachments

  • 1 másolata.jpg
    1 másolata.jpg
    68.8 KB · Views: 25
  • 2 másolata.jpg
    2 másolata.jpg
    65 KB · Views: 26
  • 3 másolata.jpg
    3 másolata.jpg
    66.3 KB · Views: 29

Prisma

Active member
Nagyjából az első képen szereplő már mondható virágnak.
Szvsz a mag cégek leírása túl optimista, nem szokott olyan hamar beérni mint írják.
Majd mutatja az, hogy mikor lesz kész ;)
 

kisgyerekke

Active member
Nagyjából az első képen szereplő már mondható virágnak.
Szvsz a mag cégek leírása túl optimista, nem szokott olyan hamar beérni mint írják.
Majd mutatja az, hogy mikor lesz kész ;)

Oksa, köszi.

Akkor majd jelentkezem, ha valóban vannak virágaim. :D Vagy ha megtámad valami kórság.

+ Vissza veszem Vitaflóra, pure zym kombót 1.7-es ec re.
 

kisgyerekke

Active member
Posztolhatnékom van. :D

Tegnap lekaptam két klónt, teszt jelleggel. Legalsó elágazást.


Alkohollal tisztított olló, 45 fokos vágás. Plagron Light mix-be mentek. (+10% perlit még) Reggel vágtam őket, d.u - ig esővízben pihentek, majd d.u mentek földbe.


Jelenleg 23,9C - 98,9% páratartalom értékek vannak a bal oldali növény otthonában.


Reggel kapnak a növények permetet levélre ! búrába, valamint 25 ml esővizet a földre.


Jó a konstrukció ?
 

Attachments

  • IMG 19.jpg
    IMG 19.jpg
    69.4 KB · Views: 31
  • IMG 20.jpg
    IMG 20.jpg
    65.9 KB · Views: 31

Latest posts

Latest posts

Top