What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Vadállatok

ItsOrganic

New member
Sziasztok,pórábol rövid lenni.Idén szeretném megvalósítani az első
kültéri projectem.9db autoflo.-t szeretnék kirakni.Ma voltam is helyet keresni.Ahogy keresgéltem azt vettem észre hogy rengeteg vaddisznó túrás van minden fele.Aztán elindultam az erdőbe vbele a sűrűjébe.Kb 80 méter után tanálkoztam mr. vaddisznó úrral.15-20 méterre lehetett tőlem háttal nekem feküdött ha jól láttam.Nemis kell mondanom olyan gyorsan húztam el a csíkot onnan ahogy csak tudtam.A kérdésem a következő lenne.Van akomo parázni a vadállatoktól?Úgyértem TI az ilyen dolgokat hogy oldjátok meg?Paráztok a vadállatoktól vagy olyan helyre nem mennétek vissza ahol láttatok vadállatot?Jóvolna ha valaki felvilágosítana mert eléggé beparáztam,nemtudom támadnak e vagy valami...:thank you:
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
:D hogyne támadna, főleg mikor kölykei vannak. egyébként menekülnek. akkor veszélyes, ha megsebesíted vagy védi az utódait.. kutyádat ilyenkor tartsd pórázon, mert hamarabb felnyitja, mint kettőt pislognál
 

ItsOrganic

New member
Akkor ilyenkor nem érdemes helyeket keresni vadállatok miatt?Jólenne ha valaki írna valami tanácsot,előre is köszönöm!
 

GK_420

Active member
Helyet nem ismeretlen terepen kell keresni, hisz nem tudod a viszonyokat. Se a növényzet fejlődését, se azt járnak e arra emberek (elég ha 1x jár egy évben épp ott) meg hát látod a vadak is ott élnek. A disznó nem keresi/szereti a kendert, de mivel leszarja, kaja keresés közben ki is túrja. Sűrűben eleve nem ültetünk semmit, a kender lehetőleg teljes napot igényel és a magas pára is odabasz neki virágzásban. Szántások széle, vasúti töltések széle a várostól távolabb, fiatal akácosokon vágott tisztán amik inkább jók. Az a lényeg, hogy lakott területtől, sűrűn járt utaktól pár kilóméterre legyen 2-5km ideális általában távolságba, az bejárható neked célzottan a locsoláshoz és annyira nem járnak arra. Hatalmas vegetáció se jó, de csalán jó indikátor, ahol csalános van az említett helyeknél ott a kender is jól elvan (kivéve az erdő közepe, ott a virágzat berohad, de szépen vegelne amúgy). Legfontosabb a rejtés igazából, főleg az ültetési nyomok eltüntetési, vadkender nő ezerrel traktorosok leseszarják, ha nincsenek ott kannák meg frissen kapart föld (nekem álltak már kert mellett kocsikkal aratásnál én meg mentem locsolni). Vadak ellen én most ágakkal fedem be a helyet, azon átsüt a nap, de vad nem megy rá soha, mert az egyszerű utat keresi, főleg este. Nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi, de ennyivel már neki tudsz indulni. :D Ja és helyet ősszel érdemes nézni, hogy tudd akkor milyen a növényzet állapota, amikor érik a tied.
 
Top