What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Szabályozott Kendert Magyarországra! - Legalize Cannabis in Hungary!

what_can_there

Well-known member
Szerintem bennfenntes ugyeskedes, valamit tudhatnak az uj szabalyozassal kapcsolatban.

"A 41. ECDD ülés eredményét az ENSZ december 7-én, pénteken Bécsben teszi közzé. A FAAAT által szervezett Nemzetközi Kannabisz Szabályozás Konferencia (december 7-9.) megvizsgálja a WHO döntése után kialakult helyzetet.
A konferencia lesz az utolsó lehetőség, hogy a legfontosabb érdekelt felek – kutatók, betegszervezetek, hallgatók, hivatalnokok, politikai döntéshozók, magánszektorbeli vállalkozások, befektetők és mások – hozzászóljanak ehhez a nagyon fontos kérdéshez.
Az ENSZ Kábítószer Bizottsága (CND), az ENSZ egyetlen kannabisz szabályozással foglalkozó szervezete ebben az időpontban kapja meg az Egészségügyi Világszervezet (WHO) végleges besorolási ajánlásait a kannabidiolra (40. ECDD) és a kannabisz minden formájára (41. ECDD). Ezeket az ajánlásokat az ENSZ Kábítószer- és Bűnmegelőzési Hivatala (UNODC) fogja előterjeszteni a 187 tagállamnak székhelyén, Bécsben.
Ez az összejövetel lesz a végső globális találkozó a kábítószer-politikával foglalkozó magas szintű ENSZ-ülés előtt (2019. március), ahol az új Kannabisz Szerződés ütemezését és a 2019-2029-es cselekvési tervet fogják megszavazni az országok. Ezek a döntések lehetőséget nyújtanak az országok számára innovatív szabályozások és új piaci kilátások kidolgozására."


https://conference.faaat.net/


https://idpc.net/policy-advocacy/the-commission-on-narcotic-drugs-ministerial-segment-of-2019
 

anyu

Member
Keresgéltem List of participants-ot, kiváncsi lennék magyar részről kik vesznek részt, de nem talaltam. Magyar sajtóban sem... :-(



Szerintem bennfenntes ugyeskedes, valamit tudhatnak az uj szabalyozassal kapcsolatban.

"A 41. ECDD ülés eredményét az ENSZ december 7-én, pénteken Bécsben teszi közzé. A FAAAT által szervezett Nemzetközi Kannabisz Szabályozás Konferencia (december 7-9.) megvizsgálja a WHO döntése után kialakult helyzetet.
A konferencia lesz az utolsó lehetőség, hogy a legfontosabb érdekelt felek – kutatók, betegszervezetek, hallgatók, hivatalnokok, politikai döntéshozók, magánszektorbeli vállalkozások, befektetők és mások – hozzászóljanak ehhez a nagyon fontos kérdéshez.
Az ENSZ Kábítószer Bizottsága (CND), az ENSZ egyetlen kannabisz szabályozással foglalkozó szervezete ebben az időpontban kapja meg az Egészségügyi Világszervezet (WHO) végleges besorolási ajánlásait a kannabidiolra (40. ECDD) és a kannabisz minden formájára (41. ECDD). Ezeket az ajánlásokat az ENSZ Kábítószer- és Bűnmegelőzési Hivatala (UNODC) fogja előterjeszteni a 187 tagállamnak székhelyén, Bécsben.
Ez az összejövetel lesz a végső globális találkozó a kábítószer-politikával foglalkozó magas szintű ENSZ-ülés előtt (2019. március), ahol az új Kannabisz Szerződés ütemezését és a 2019-2029-es cselekvési tervet fogják megszavazni az országok. Ezek a döntések lehetőséget nyújtanak az országok számára innovatív szabályozások és új piaci kilátások kidolgozására."


https://conference.faaat.net/


https://idpc.net/policy-advocacy/the-commission-on-narcotic-drugs-ministerial-segment-of-2019
 

anyu

Member
Rövid jelentés az ENSZ-ből:

Sajtóközlemény - FAAAT
Bécs, ENSZ központ, 2018. december 7.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a kannabisz kétéves tudományos felmérésének eredményeiről készült, várva várt beszámolójának közzététele megdöbbenést váltott ki a megfigyelőkből. A WHO 1954-es utolsó értékelése globális tilalomhoz vezetett az ENSZ kábítószer-szabályozási keretszerződésében.

A WHO a világ kormányai színe előtt tett javaslatot arra, hogy a Tramadol - egy fájdalomcsillapító gyógyszer, amit széles körben használnak olyan helyeken, ahol a morfiumhoz való legális hozzáférés korlátozott - ne kerüljön szabályozás alá. Ez arra utal, hogy abban ez esetben, ha ezt a gyógyszert nemzetközi ellenőrzés alá helyeznék, csökkenne annak törvényes terápiás hozzáférhetősége. A WHO ezzel egyértelműen elítéli a nemzetközi szabályozás hátrányos hatásait a gyógyszerekhez való hozzáférésben.

A WHO szintén merész ajánlásokat tett a szintetikus kannabinoidokra nézve, melyek szerint azok sokkal károsabbak a kannabisznál, és nincs gyógyhatásuk. Ennek ellenére a WHO egy kevésbe szigorú kategóriába sorolta azokat, mint a kannabiszt.
Számos civil szervezet, a kannabisz-szabályozás szakértői, az iparág képviselõi, beteg, orvos és tudós érkezett a világ minden sarkából, hogy tanúi legyenek ennek a történelmi ENSZ-ülésnek.

Amikor eljött az idő, hogy bemutassák a kannabiszról szóló jelentést a közönségnek, mindenki döbbenetére a WHO szóvivője bejelentette, hogy a kannabisz sorsa egyelőre titokban maradt. A világszervezet nem jelentett be semmilyen időpontot arra nézve, hogy a jelentés mikor kerül ismertetésre.
Az ENSZ drogpolitikai viták elmúlt 60 évében ez az első alkalom, hogy az ENSZ és az országok által kért adatok kimaradnak egy ilyen különleges meghallgatásból. Egy közel 3 évig folytatott vizságlat után az ilyen viselkedést nehéz megérteni. Az olyan támogatókat, akik például egészen Dél-Afrikából eljöttek, hogy tanúi legyenek a jelentés kiadásának, láthatóan megrázta a WHO gyávasága.

Kenzi Riboulet-Zemouli, a FAAAT szervezet vezetője elmondta, hogy "nagyon csalódott, hogy az Egészségügyi Világszervezet ismételten úgy döntött, hogy nem tartja be saját szabályait és irányelveit. Az országoknak időre van szükségük ahhoz, hogy megértsék és támogassák ezeket az ajánlásokat a végleges szavazás előtt, amikor a támogatás vagy az elutasítás mellett döntenek jövő márciusban.”

Michael Krawitz, a FAAAT vezető tanácsadója szerint “úgy tűnik a döntés a kannabisz kritikus felülvizsgálatát bemutató jelentés elhallgatásáról politikailag motivált. A WHO számos kérdést megválaszolt a kannabisz legalizálásával kapcsolatban, ami nem tartozik a hatáskörükbe. Remélem, hogy a WHO bátor lesz és kiáll a saját munkája mellett a kannabiszról, aminek reményeink szerint pozitív eredményei lesznek, tekintettel a WHO korábbi nyilatkozataira és egyéb mai intézkedéseikre."

Nem tudni, hogy ez mennyire jelent rosszat, ha a Tramadolra és a a szintetikus kannabinoidokra vontkozó döntéseket vesszük iránymutatásként, a kannabiszra vonatkozó ajánlásoknak szintén merésznek kell lenniük.

#ICPC2018 #CannabiSDG International Cannabis Policy Conference | Vienna 2018 Magyar Orvosi Kannabisz Egyesület - MOKE


Keresgéltem List of participants-ot, kiváncsi lennék magyar részről kik vesznek részt, de nem talaltam. Magyar sajtóban sem... :-(
 

anyu

Member
ja holnapra meggondolják magukat, hazánk vezetői is a fejükhöz kapnak, aztán hétfőn sűrű bocsánatkérések közt kiengedik a félig elszivott cigiért lecsukott polgárokat és karácsonykor már a CBA is füves csokitélapót árul.......



még van rá két napjuk ?
 

Solon

Well-known member
Aztakurva! Ki gondolta volna Y2K környékén, hogy ennyire egy kaotikus káosz jön közel 20 évvel később. WHO, ENSZ, EU megszégyenít egy kiherélt birkát is, ami a mező közepén kóvályog a juhászkutya nélkül. Most majd jön a kamu jobboldali megerősödés itt, jól leépítik a társadalmat, majd jön a jó kis szélsőbaloldali válaszreakció 5-10 év múlva. És megint oda jutunk, hogy mindenki rosszul jár, és csak a két szélsőséges oldal érezheti ideig, óráig, hogy végre bosszút állhat, végre övé a hatalom, jöhet a túlkompenzálás.

Mi, vagyis én, aki tengődik egy olyan helyzetben, hogy nem akarom kivájni senki szemét se, és inkább a kicsinyes bosszúmat elcserélném fejlődésre, meg jól megszívja, megint…

Éljenek a multik, hogy annyira törekednek a profitra, hogy ebben a törékeny helyzetben, nem mernek sehova se lépni. Amúgy valaki érti, amit leírtam, vagy csak én téptem be és képzelek magam köré valamit, ami lehet nincs is? :D
 

Alanbrown88

Member
A kannabiszt nem is értem hogy tudták újra legalizálni másutt. Hiszen köztudott hogy a háttérhatalom akik úgy az egész világot vezetik nem érdekük egy olyan növényt szabaddá tenni ami bámulatos dolgokat tud okozni az emberi elmével, aktivizálni képes a tobozmirigyet ami a spirituális fejlődésünkhöz elengedhetetlen. A legtöbb titkos de valójában nyílt intézkedés mint pl ivóvízbe fluorid,monsanto általi vegyszerezett mérgezett növények,chemtrail , ezek mind a tobozmirigyet meszesítik ,ami a tudattalan rabszolga birka társadalom egyik építőköve. Tehát NEM lesz sose érdekük egy ilyen veszélyes fegyvert legalizálni. Legalábbis globálisan nem. Széllel szembe nem hiszem hogy szeretnének hugyozni. Legfőképp orbánisztában...
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ha már konteózol, akkor a kendert ugyanúgy megtuggyák génmanipulálni monszántó.. :D
és sokkal több zseton van a multiknak a "patent wars"-ban...
 

Solon

Well-known member
Ehh! Fluorid, na ez fájt :D. Most dobják majd piacra a stabilizált fluoridos akkupakkokat, csak még ki kell osztani, ki mennyi pénzt is tud vele lefosztani a társadalomról. A fluorid ott van a fogadban és tulajdonképpen mindenhol.

A monsantot most vette meg egy még nagyobb multi. Kíváncsi vagyok, mikor kell fizetnem azért, hogy az Afrikában keletkezett széllel eljutott pollenek miatt megtermékenyített európai növények termésének magjait újra vetem.
 

Salátafej

Active member
Értjük vagyis Én értem amit Te ide leírtál.
Viszont egyetlen egy dolgot nem értek ebben a témában. Millió egy alkalommal írjátok le, hogy őőőh a "politika" őőőh a ... és MOST jelent pillanatban tőlük várjátok a segítséget ? :) Ezt ugyan olyan MEGTAGADOM MAGAM -nak hangzik mint amit Whippedmeat levezényelt pár órával ezelőtt .

Félre ne tessék érteni a mondandómat , annak ellenére, hogy ezeket írom és megkérdőjelezem a MAGYAR moderátort alias "vezetőt".


Azt se gondoljátok, hogy ellenetek vagyok, hisz itt vagyok és nektek írom le.. Bevallom én hatalmas reményekkel érkeztem/szólaltam meg itt és bármi történjék így is fogok távozni innen, már ha távozom :) ( Ebbe csak a társadalom szólhat bele, aki elöl elbújok, elfedem az ÉN-em és ahogy látom "valamilyen szinten " TI is. )

Azt a gyógynövényt éltetjük amelynek a lelke hozzájárul,segít.. a Mi lelkünk épségéhez, gyógyulásához és megtisztulásához ,ezáltal azon személyek utasítják el ezt a dolgot akiknek a lelkét , elölték bizonyos ráerőltetett/felvett eszmék. ( Ezen személyek sosem fogják tudni használni ezt az adományt és sosem fogják felismerni, amit Mi . )

Számomra a Kender a Szabadság -ot szimbolizálja , amelyet egy meleg takaróként magamra ölthetek, mikor vacogok mások hideg leheletétől ...
 

Solon

Well-known member
Jelenleg a társadalom többsége apolitikus. Jelenleg amit megtehetsz, hogy holnap ki mész tüntetni, mert holnap tényleg a háttérhatalom ellen harcolhatsz. Merthogy a multik, a BMW, AUDI, SUZUKI, éppen szeretné bevezettetni a 400 órás túlóra kvótát. Holnap lehet ez ellen harcolni. Na én ezt telibeszarom! Én jelenleg a heti 4 órás munkahétért tudnék kiállni, de azt senki se akarja.


A gyógynövényt nem éltetem.

Én egy olyan társadalomban szeretnék élni, ahol mindenki gondolkodik, szeretne előre lépni, de a közösség fejlődését a saját anyagi jóléte felé emeli. Na ehhez szerintem nem ez az út vezet, ami itten megy! A sárgaköves utat sajnos toto összeszarta.
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
konkrétan nem értem miről beszélsz
"
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Viszont egyetlen egy dolgot nem értek ebben a témában. Millió egy alkalommal írjátok le, hogy őőőh a "politika" őőőh a ... és MOST jelent pillanatban tőlük várjátok a segítséget ?
smile.gif
Ezt ugyan olyan MEGTAGADOM MAGAM -nak hangzik mint amit Whippedmeat levezényelt pár órával ezelőtt . "

ezt valami magyar nyelvre is lefordíthatnád és az, hogy nem írok nyilvános választ csak két szóban, valamit.. mit tagadok meg kitől

és nem vagyok senkinek a vezetője
[/FONT]
 

Salátafej

Active member
Ez az út ???
Annyi pénzt szedsz belőle amennyit csak szeretnél, engem a dolog e rész nem érdekel, az viszont igen, hogy hol keressem az üzleted :)

Tüntetni ? Te komolyan azt gondolod, hogy az öngyilkosság az egyetlen megoldás ? Szép, szép és gratulálok.

Számomra a pénz ugyanolyan értéktelen mint te de ennek ellenére is hozzájárulnék az anyagi jólétedhez - boldogságodhoz ;)
 

Salátafej

Active member
Magyarul írtam, nem valami magyarul. Kurblizd be az agyad mert elette az idő.
Pontosan azt mondtam, igen , hogy nem vagy az. Legalább valamit végre sikerült megértenem. :)

Azt tagadod meg, hogy megszóltál, hogy ne küldjek linket hanem mondjam el ha már "elvileg értem" erre te mit is tettél most ? Küldtél egy linket , amin ugyan te leírtad... de azt csak ő látja.. lényegében amiért múltkor belém kötöttél, elkövetted.

Soha sem lesz legális itthon a fű, mi ti éltek. Ámen !
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
linket egyáltalán arról, hogy van ilyen is a saját profiloldalán, kitudja lehet már hetvenhét ilyen üzenetet kapott másoktól .. amit írtál semmiféle összefüggésben nem volt a te idegenoldalra linkelgetéseddel,
meg az én üzenetemmel, ahogy privátban beszélek valakihez.

vagy már azért is kérdőre vonsz,, ha privátüzenetben írok valakinek ? :D

egyébként meg olvassad el a TOU -t

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]IC Mag Site Policy - Terms of Use (TOU)

[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]8. Spamming: The posting of links to other commercial websites, forums, chat rooms or communities, or commercial products are not permitted. Members who have their own website shall not be permitted to place the URL or related information in your profile area or display it in your signature, as doing so is considered advertising. There are appropriate avenues to follow regarding advertising on IC Mag. Any unauthorized advertisements will be deleted as Spam and the member banned.

[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]7. Solicitations: Threads or posts soliciting or offering the buying/selling/trading/swapping/testing/giving of seeds, clones, pollen, cannabis, hash, money or any other substance or article is not permitted and will be deleted, with the member subjected to banning without warning. Threads or posts dealing with illegal drugs other than cannabis are not permitted and will be deleted.
7a. Wish lists of varieties placed in posts, threads, or the members 'signature line' area will be deleted by admin as doing so is deemed an attempt to circumvent site policy regarding solicitations.
[/FONT]
 
Top