What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS - Northern Light - LED - DWC

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
minek mozgatod tankcserekor.. engedd le a vízet. pl átvezető közcsavarral.. vagy csappal...
 

Charass

Active member
Baszki mennyire igazad van, köszi Whip! ;) Erre nem is gondoltam pedig kézenfekvő!

Az oxypotnak van ugye alapból szintjelző csöve azzal tök egyszerűen le tudom engedni.

A vödörnek nem csináltam ilyet, viszont bor és benzinlopók módszerével valami csővel az is simán leengedhető! Aztán kövi körre arra is csinálok szintjelzőt és még egyszerűbb lesz!

Egyébként nagyon filózom rajta, hogy a jövőben ha majd lesz már egy-két normálisnak mondható köröm és már nem vétek hülye hibákat lehet megpróbálok majd egy kört végigvinni tankcsere nélkül. Egyszerűen csak visszapótolva a hiányzó folyadékot. Ha nincs nyoma gyökérrothadásnak akkor mi az ami még galibát okozhat így?
 

ZoldOvezet

Active member
Baszki mennyire igazad van, köszi Whip! ;) Erre nem is gondoltam pedig kézenfekvő!

Az oxypotnak van ugye alapból szintjelző csöve azzal tök egyszerűen le tudom engedni.

A vödörnek nem csináltam ilyet, viszont bor és benzinlopók módszerével valami csővel az is simán leengedhető! Aztán kövi körre arra is csinálok szintjelzőt és még egyszerűbb lesz!

Egyébként nagyon filózom rajta, hogy a jövőben ha majd lesz már egy-két normálisnak mondható köröm és már nem vétek hülye hibákat lehet megpróbálok majd egy kört végigvinni tankcsere nélkül. Egyszerűen csak visszapótolva a hiányzó folyadékot. Ha nincs nyoma gyökérrothadásnak akkor mi az ami még galibát okozhat így?

Tesó én ezt a nem tankcserés dolgot elfelejteném h nem cseréled ki a tankot,mert ha nincs szerencséd nem a gyökérrothadás lesz a vége hanem a túltáp.a kérdés h miért egyértelmű..azért mert a növény nem minden tápanyagból vesz fel ugyan annyit és eljutsz egy olyan szintre,hogy vegben több K lesz vagy P mint mondjuk N vagy túl sok lesz valamelyik microbol ami kizár majd ezt meg azt..szal ne sajnáld azt az 1 ezrest 2 hetente inkább magadon segítessz ha nem értessz bocs betéptem haha
 

Charass

Active member
Van igazság abban amit mondasz! Én is valami ilyesmire gondoltam, hogy ezért nem lehetne. Bár láttam itt icmag-en már olyan kört ahol a srác így vitte végig, bár nem túl szép eredménnyel.

Fene se tudja. Majd ha egyszer nagyon unatkozok és lesz még egy box pluszba akkor lehet kísérletezek vele, de egyelőre érjek ennek a végére gond nélkül már akkor is boldog leszek! :D
 

Charass

Active member
A Főnix:

A Főnix:

Egy kis kötözős szexben részesítettem így korán reggel, sűrűn kell állítsak a drótokon mert nagyon virgonc, és egyre nagyobbak a legyezők, sokat takarnak! 14 darab topnak való hajtásnál tartunk. Próbálom úgy hajtogatni őket, hogy ami nagyobbra nőtt azt lejjebb a kisebbet feljebb állítom.

Viszont 3-4 nap alatt az EC 1.0-ról visszaesik 0.8 köré, már másodszor. Ez azt jelentené, hogy kevés az 1.0? Ph nem változik, amit belövök az marad!

picture.php

View image in gallery


Toppolás után 4 nappal:

 

ZoldOvezet

Active member
Egy kis kötözős szexben részesítettem így korán reggel, sűrűn kell állítsak a drótokon mert nagyon virgonc, és egyre nagyobbak a legyezők, sokat takarnak! 14 darab topnak való hajtásnál tartunk. Próbálom úgy hajtogatni őket, hogy ami nagyobbra nőtt azt lejjebb a kisebbet feljebb állítom.

Viszont 3-4 nap alatt az EC 1.0-ról visszaesik 0.8 köré, már másodszor. Ez azt jelentené, hogy kevés az 1.0? Ph nem változik, amit belövök az marad!





Toppolás után 4 nappal:



Szépen fejlődik tesó ;) Én azt vettem észre,hogy szopóka az kötözés xD sok a munka vele :D meghálálja de szopóó :D mindíg lesz 1-2 olyan topp ami feljebb v lejjebb lesz :D
 

Charass

Active member
Ja, értem mire gondolsz! Melós az tuti, de élvezem! :D És látom rajta napról napra a fejlődést, ez meg ösztönöz tovább! Próbálom kb egy szinten tartani azért őket. Háló alatt majd ez már egyszerűbb lesz kicsit szerintem.
 

ZoldOvezet

Active member
Ja, értem mire gondolsz! Melós az tuti, de élvezem! :D És látom rajta napról napra a fejlődést, ez meg ösztönöz tovább! Próbálom kb egy szinten tartani azért őket. Háló alatt majd ez már egyszerűbb lesz kicsit szerintem.

Hálóval 100000x leegyszerusited a dolgokat az tuti :D van mihez huzni a toppokat :D
 

Charass

Active member
Up.

Up.

A Főnix: Minden úgy halad ahogy kell neki! Volt egy tankcsere a napokban már 1,35 EC-vel. A következő 1.6-1.8 lesz. Ph 5.5-6.0 mondhatni állandó ez az érték. Rettentő sűrű bozót van, egy két leveltől már megszabadítottam, de nem akartam túlzásba vinni. Jövő héttől be kerül fölé a 200 Wattnyi 2700K ledfény, amitől remélhetőleg változik ez a tömzsi bokros jelleg egy kicsit, és közben kötözöm folyamatosan továbbra is.





Új ötlet: Eléggé kezdek afelé hajlani, hogy 2-3 hét múlva 12/12-be rakom. A másik Nl-t pedig vegeltetem egy másik boxban még 1 hónapot kb, vágok mellé egy vagy két klónt a Főnixről és amikor ez már majdnem kész, akkor berakom a többit is virágozni.
 

Dapk

Active member
Veteran
na akkor sokadjára:
Oldat csökken EC csökken - kevés a táp
Oldat csökken EC nő sok - a táp
Oldat csökken EC változatlan - pont jó
-ez persze az elmélet hiszen ez 100%-ig zárt rendszerre értendő, olyan meg nincs!
 

Charass

Active member
Kösz-kösz! Ez hasznos! ;) Valahogy így gondoltam én is, de nem voltam biztos benne, hogy ez valóban ilyen "aranyszabály" ami minden esetben így van.

De így, hogy megerősítetted, eszerint cselekszem a jövőben!

Ez most jónak tűnik amit belőttem, mert már nem változott napok óta, viszont vizet meg kellett már pótoljak vissza 1-2 litert!
 

sucminee

Active member
na akkor sokadjára:
Oldat csökken EC csökken - kevés a táp
Oldat csökken EC nő sok - a táp
Oldat csökken EC változatlan - pont jó
-ez persze az elmélet hiszen ez 100%-ig zárt rendszerre értendő, olyan meg nincs!

Ide szeretnék akkor bekérdezni hogy a PH ezzel milyen összefüggésben van? Arra hogy megy ez csak mert ez tényleg jó összefoglalás és nekem inkább PH gondjaim szoktak lenni. Azt mi befolyásolja? Árasztásos recirkuláló hidró rendszerről beszélünk ha konkrétan így jobb/egyszerűbb. EC változatlan oldat csökken tehát pont jó PH mégis kúszik fel. Oldat hőmérséklet 20-22C, levegőztetés megy. Hol keressem a hibát? Második köröm hidróban és inkább a tapasztalat útján tanuló típus vagyok ebből fakadóan inkább kérdezek mint olvasok, bocs.
 

Dapk

Active member
Veteran
ph csúszkálás leginkább gyökérgondok /rothadás, rozsda gomba stb/ okozhatják próbáld ki az exkalap alattos h2o2-es doksi szerint kezelni. -illetve nem megfelelően kevert oldat is lehet a ludas
 

Charass

Active member
Változott a Setup.

Változott a Setup.

Megjött ma minden amit rendeltem, szóvak össze tudtam rakni az új lámpát. Ideje is volt már, hogy kicsit begyorsuljanak a dolgok!

12db porcelán E27-es foglalat. 10db 15W/1500lm 2700K LED. Plusz a meglévő 2 db 24W/3000lm 6000K.

A majdnem 200W, 21000 lumennel remélem, hogy hozza egy 150W-os HPS szintjét, és akkor ugrálok örömömben!

A mai nappal elkezdem visszavenni az időzítőt! Minden nap fél órával kevesebb fényt kap! Így elvileg November 1-én érem el a 12/12-őt!



 

Charass

Active member
1,5 napja került be fölé a 200W. Lehet a kép nem adja vissza, de szemmel látható a különbség már ennyi idő után is! Engem meglepett!

Tankcsere volt. Egyrészt amúgy is esedékes lett volna, másrészt azt vettem észre, hogy enyhén algásodik a víz. Ez azt jelentené, hogy van beszűrődő fény a tankba?

1.5 EC-t állítottam tegnap a nagyobb fényt figyelembe véve! Mára visszaesett 1.3 köré. Emeltem 1.6-ra, és sűrűn figyelem, hogy ez így jó-e!


A korábbi toppolás után szerepet kapott 2 csúcshajtást ismét toppoltam 2 napja. (Utólag gondolkodva lehet ezt már nem kellett volna figyelembe véve, hogy 1-én megy 12/12-be!?)

 

dev.

Well-known member
12/12-be kapcsolás utáni 2 hétben is simán toppolhatsz, eddig nem láttam negatív hatását, sőt...
Nem látom milyen vödör ez, de simán előfordulhat, hogy fényt kap az oldat. Tekerd körbe valami fényzáró anyaggal, pl. fekete-fehér fólia, vagy ha mást nem találsz, alufólia.
 

Charass

Active member
Na ez jó hír! Köszi az infót! ;)

Igen, megpróbáltam kicsit a tető alá lesni, és úgy tűnik nincs elég vastag anyagból és átereszti a fényt. Erre gondolhattam volna előbb is, de szerencsére van fekete/fehér fóliám, szóval körberagasztom vele!
 

dev.

Well-known member
Megjött ma minden amit rendeltem, szóvak össze tudtam rakni az új lámpát. Ideje is volt már, hogy kicsit begyorsuljanak a dolgok!

12db porcelán E27-es foglalat. 10db 15W/1500lm 2700K LED. Plusz a meglévő 2 db 24W/3000lm 6000K.

A majdnem 200W, 21000 lumennel remélem, hogy hozza egy 150W-os HPS szintjét, és akkor ugrálok örömömben!

A mai nappal elkezdem visszavenni az időzítőt! Minden nap fél órával kevesebb fényt kap! Így elvileg November 1-én érem el a 12/12-őt!




Ez így olcsóbb is volt mint a 150w hps szett? Nem muszáj naponta visszavenni a fényt, gyorsabb ha egyből átkapcsolod.
 

Charass

Active member
Huszonpárezer lett volna a 150w-os izzó+trafó+refi amit kinéztem és meg is vettem volna. Most 20 mátyásért vettem a ledeket a hozzávalókat plusz kiszívó ventit meg ahhoz bilincseket, alucsövet. A ledek darabja 800 forint volt. Sokáig kerestem míg találtam ilyen árban de végül sikerült.

Ja igazad van gyorsabb lenne, de ez a kb 2 hét még kell vegre úgy érzem(aztán lehet túlnövesztem és kinövi a boxot de remélem nem), másrészt nem akarom, hogy nyúljanak nagyon, azért is veszek vissza fél órákat és nem csapom át egyből. Max ilyen 60-70 centi hasznos magasságom van.
 

ZoldOvezet

Active member
Ez a széttoppolt nagyon nagyon szépen néz ki,rendesen hozza az indika fajták bokros formáját..szerintem jól jártál a ledekkel így tovább tesó ;) :tiphat:
 
Top