What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Nirvana Northern Lights autoflower - LED - DWC

Status
Not open for further replies.

Charass

Active member
Üdvözlök minden ide tévedőt!

Kezdeném azzal, hogy szeretem bőlére ereszteni a mondanivalóm általában, de magamhoz képest megpróbálok tömören, átláthatóan írni. Ha így is sok lenne a szöveg, szóljatok, orvosoljuk!


Hosszú éves ábrándok után, végre elindítom az első indoor köröm. Kint voltak már próbálkozások, több kevesebb sikerrel, de ott inkább a természetre volt bízva a végeredmény mintsem rám. Régóta tervezgetem, hogy bent valósítsam meg a kertecskét, amire rég vágyok, most itt az idő! Szerettem volna profi sátrat, és hozzá tartozó eszközöket, de a pénztárca szűk keresztmetszete miatt, inkább félig-meddig low budget lett! Többnyire a lakásban fellelhető dolgokból, összeépítve.
Alapvetően, microgroow volt az elképzelés. Leginkább Dev. és Thcgecco pcboxos threadjei inspiráltak! Pc ház helyett viszont egy kisebb szekrényben gondolkodtam. Végül, egy elég nagy szekrényre esett a választás, a gond viszont annyi volt, hogy túl sok rés található az ajtókon, így építenem kellett egy kisebb dobozt, a szekrényen belül.​

Méretek: 110x90x50cm

Ez már annyira nem microgroow, viszont a fény mennyisége miatt, az én fejemben még mindig az!

Lámpa: Gipszkartonprofilból, pár e27 és e14 foglalatból, vezetékből, kapcsolóból, és némi türelemmel összefabrikáltam egy lámpatestet. Ha lesznek képek, ezért ne bántsatok. :D Tudom, hogy nem egy szépség, és még helypocsékoló is, de így sikerült.

Izzók: Két darab LLK24WE27CW kódnév alatt futó e27-es foglalatú, 6000K-s led lett a választott. A gyártó 3000 lument ígér, a 24 watthoz. 5630-as smd ledek vannak benne. A műanyag búrát, szerencsére egy határozott mozdulattal le lehet pattintani róla, ami egyből minusz 10 centi.
Egy darab Thungsram Led stik 16W 3000K 1500lm.
Virágzásra termszetesen bővülni fog 3-4 darab ugyanilyen LLK leddel, amik már 2400K-ek.

Légcsere: Egyelőre egy darab 12 centis NZTX rf-fn 122-b pc venti szolgálja a kiszívást, ez később változni, vagy bővülni fog mégegy ilyennel. Alul passzív beömlő nyílás.

Szénszűrő: Az első hónapban nem biztos, hogy lesz bármilyen is, utána valami DIY szűrőt fogok tákolni.

Rendszer: IWS Oxypot 3.0 nevű pot, kosárral, levegőpumpával, airstone-al.

Közeg: Plagroon Europebbles, Grodan Kőzetgyapotkocka.

Táp: Bio Nova Aqua Supermix 1L, Bio Nova PK 13-14 250ml, Bio Nova PH-

PH mérő: Neptune Hydroponics indikátoros ph test kit.

EC mérő: Aquatek 0-9990us/cm

Időzítő: Egyszerű mechanikus.

Célok: -Életben tartani a választottam.
-Ha ez megy, akkor az éppen szükséges életszínvonal feltornászása az optimális értékek felé.
-Látni testközelből, indoor egy teljes életciklust.
-Kitapasztalni a rendszer hiányosságait, gyengepontjait.

A címből látható a választott fajta. Nagyon tartottam tőle, hogy nem csírázik ki a mag, hiszen úgy kaptam, hónapokkal ezelőtt, és már akkor is volt vagy egy éves. De tegnap, egy halk szívdobbanással jelezte számomra a az én kis fényes északim :D, hogy Ő bizony élni akar! Első nap egy pohár állott csapvízbe dobtam, hogy átázzon a magház. De az nem akart elsüllyedni órákkal később sem, és szemmel láthatóan olajos, szíros volt a mag, hiszen taszította a vizet magától. Kivettem, óvatosan áttörölgettem, visszadobtam, majd kb azonnal az aljára süllyedt a pohárnak. Fél nappal később nedves papírtörlő közé került, az egy tányérra, az pedig egy aromazárós tasakba. Folyamatosan nedvesítem, bár nem úszíik a vízben azért! A maghéj felrepedt, egy apró kis fehér gyökérkezdemény pedig lassan, de biztosan bújik kifelé. Ma este, vagy holnap délelőtt, belekerül a ph állított vízzel átmosott kőzetgyapot kockába! Mégis hosszú lett, bocs mindenkitől! De a lényeg kiemelve, ha nem akarsz ennyit olvasni! Képek pár napon belül lesznek, a boxról, esetleg a csíráról ha van igény. Másról még nem tudok! Minden kérdést, építő kritikát, segítséget szívesen fogadok! Bízom benne, hogy a tapasztaltabb tagok, félszemmel is de követni fogják a próbálkozásom, és ha valamit nagyon rosszul csinálnék, akkor szóltok! Ha valamit kihagytam, szóljatok! Egyelőre ennyi lettem volna.​
 
Last edited:

Charass

Active member
Lenne egy kérdésem, hálás volnék ha valaki segítene!

Kőzetgyapot kocka előkészítésénél mennyire szoktátok "összetörni" a rostokat a kockában? A vizet mikor kinyomkodom belőle, csak óvatosan kéne? Meg kell, hogy tartsa az eredeti "kemény" szerkezetét, vagy lazább, szivacsosabb kell, hogy legyen mikor a csíra belekerül?
 

dev.

Well-known member
Ja. Ne nyomkodjad me elbaszod, ki kell rázni belőle. Mint a kezedről a pisát.
 

Charass

Active member
Srácok, mennyi a reális idő ami kellhet, hogy felszínre kerüljön? Tudom, ne türelmetlenkedjek, jogos is. Csak a para ugye, hogy elbasztam e valamit, vagy nem. :D Három napja került bele egy 1,5 centis csíra kb 1 centi mélyre a grodan kockába. PH valahol 5 és 6 között, de inkább a 6-hoz van közelebb (csepp teszter). Naponta egyszer kap egy nagyon kevés vizet, de vigyázok, hogy ne tocsogjon! Én 5-8 napot gondolok.
 
M

Mackosajt

24-72 óra talán, nekem általában 1 nap, de ne parázz, kinn lesz az.
 

Charass

Active member
Vessetek rám követ, hogy türelmetlen vagyok. De semmi jelét nem látom, hogy életben lenne még az a csíra a gyapotkockában... Basztatni nyilván nem akarom, nem is fogom. De ez már a 4. nap és meg se moccan láthatólag. Egy centi mélyen van kb, szóval már csak ki kellett volna bújjon nem? :/

Mit baszhattam el? Várnom kellett volna még, hogy picivel nagyobb legyen a csíra mikor belerakom a kockába? Hőmérséklet 26-28 között volt végig. Párás környezetben. Nem tocsogott a vízben, de száraz sem volt. Ph 6 körüli vizet kap. Szóval nem értem.

Lehetséges, hogy a mag vitalitása már nem volt elég jó? Fogalmam sincs mikori lehet... De ha már van csíra akkor onnan már életképes nem? Inkább gondolom úgy, hogy én véthettem valami hibát, de nem tudom mi lehetett az. Jó lenne rájönni!
 
F

FxMaster

Vessetek rám követ, hogy türelmetlen vagyok. De semmi jelét nem látom, hogy életben lenne még az a csíra a gyapotkockában... Basztatni nyilván nem akarom, nem is fogom. De ez már a 4. nap és meg se moccan láthatólag. Egy centi mélyen van kb, szóval már csak ki kellett volna bújjon nem? :/

Mit baszhattam el? Várnom kellett volna még, hogy picivel nagyobb legyen a csíra mikor belerakom a kockába? Hőmérséklet 26-28 között volt végig. Párás környezetben. Nem tocsogott a vízben, de száraz sem volt. Ph 6 körüli vizet kap. Szóval nem értem.

Lehetséges, hogy a mag vitalitása már nem volt elég jó? Fogalmam sincs mikori lehet... De ha már van csíra akkor onnan már életképes nem? Inkább gondolom úgy, hogy én véthettem valami hibát, de nem tudom mi lehetett az. Jó lenne rájönni!

Ezen 1 hét múlva gondolkodj, addig várj türelmesen.
 

Charass

Active member
Még mindig semmi jele, hogy valóban élni szeretne... Egyre kevésbé bízok benne.
Mindent átgondoltam többször is, de nem jövök rá mi lehet a hiba!

Tudna esetleg valaki linkelni valami videót, ahol látszik mennyire kéne vizesnek lennie a kőzetgyapotnak? Néztem többet is de ahány videő annyi módszer... Van aki vízben áztatja, van aki locsolással áztatja át teljesen, van aki épp csak meglocsolja stb...
Csak erre tudok gondolni, hogy vagy keveset, vagy sokat öntöttem. Ez a gyapot nagyon új számomra!

Olyannyira nem bízok már az északiban, hogy elkezdtem csíráztatni a még meglévő magot ami egy Sweet Seeds Fast Bud auto. Egyidősek az előzővel a magok, szóval kisebb esélyekkel indul ez is, várok és reménykedem. Ha esetleg megindulna a szerintem már halott csíra is, majd gondolkodom akkor, hova tegyek kettőt. Pár nap múlva jelentkezem, hogy mi az ábra!
 

Charass

Active member
Egy kis update.

Sajnos a türelem, nem hozta meg a gyümölcsét... Már mindegy alapon, széthúztam a rostokat a kockában és megnéztem mi lehet azzal a csírával. Pontosan ugyanakkora volt mint egy hete mikor beleraktam, és véleményem szerint szimplán rothadásnak indult. Így arra a megállapításra jutottam, hogy sikerült mégis megfullasztanom vízzel. Bármennyire figyeltem, hogy ne legyen sok, mégis az lett. Közben még több olvasás és videó alapján sikerült a megfelelő technika elsajátítása a kőzetgyapotkocka belocsolására. Jobb későn, mint soha... Szóval a Northern light ennyi volt.

A Fast Bud-nál olyat láttam amit még soha, pedig pár magot már csíráztattam. Megjelent az apró gyököcske 1-2 mm majd egész egyszerűen nem volt elég ereje a maghéjat tovább feszíteni és mondhatni "lecsípte" a csíra kezdeményt magáról. Mindent a nagykönyv szerint csináltam. Betudom annak, hogy baromi régiek lehettek, még régebbiek mint gondoltam.

Most fizura várás van, utána rendelés! Szerintem maradnék a NL-nél! Kipróbált, régi strain és már amúgy is rápörögtem! Vagy bushdoctor vagy rqs-től rendelek.

Whip, nem tudom mi legyen így ezzel a naplóval. Lezárod, vagy majd átírjuk ha aktuális lesz?
 

Kukutyin

Member
Ember felejtsd el a kőzetgyapotot, fogod a magot 12 órát áztatod, cd-tok vagy két tányér egymásraborítva, két kocka papírtörlő vagy két pzs, közé rakod az áztatott magokat, csöpögtetsz a papírra annyi vizet, hogy sose ússzon mindig legyen nedves. Amikor 20 magnál többet csíráztatok akkor szoktam egy evőkanál vizet rájuk önteni egy nap háromszor. Szépen kipattannak és ha van egy centis a gyököcske akkor fogod a csereped, benne a földkeveréked a kisujjad belenyomod és szépen úgy rakod bele, hogy a mag másik fele felfelé nézzen, a gyökér meg föld alatt legyen. Ha a fejét kidugta a növény a földből és nem tudja ledobni magáról a köpenyt akkor esélyes, hogy alacsony a páratartalom és megszáradt annyira a maghéj, hogy nem tudja ledobni. Ilyenkor lehet bűvészkedni megpattintani és óvatosan leműteni, de annak le kell jönni róla max 1.5-2 napon belül, különben a sziklevelek belerohadnak és dobhatod is el.

Nem varázslat ez, de hajlamosak az újoncok túlgondoskodni meg túlelmélkedni.... ez egy gyomnövény. Eddig nekem shopos magból egyetlen egy szem volt ami nem kelt, az is esélyes, hogy hibás volt már.
 

Charass

Active member
Kösz a választ! Nem igazán tudom elfelejteni a grodant mert ez egy hydro dwc rendszer. Biztosan van még más médium is ami lehet használni, de ezt választottam. Földben nem volt gond soha, 90%-os aránnyal föld fölé kerültek mindig. De itt nem használhatok földet. Az elsőt szerintem túlöntöztem, nagyon új volt számomra a kőzetgyapot, és hiába volt nedves, nekem száraznak tűnt. A kövi már menni fog szerintem. Régiek voltak már nagyon, tudtam akkor is mielőtt belekezdtem, de reménykedtem, hogy jók lesznek. Mindegy, ajándék lónak ugye... Sebaj, 2 hét kb és jönnek az újak, amiket már remélhetőleg nem nyírok ki! Annyira nem bánom, hogy a nyárból kifelé menet kezdek bele amúgy, hőmérséklet ügyileg jobb lesz nekem!
 

dev.

Well-known member
Hajrá, ne add fel. Anno én is szoptam a magokkal, meg szopok még most is olykor. Ez egy ilyen sport... :) Ha teheted szerintem kövire fotóst válassz, főleg ha csak egy növényt csinálsz. Sokkal jobban kontrollálhatod, akár az egész szekrényt beboríthatod vele, megfelelő veggel. Nirvanás NL-ből speciel csináltam is fotósat, bitang cucc, második cigit már nem igazán kívántam. Egyébként tiszta perlitben is gyökereztethetsz, amit lemosol mielőtt az agyagba teszed.
 

Charass

Active member
Kösz a biztatást, bevallom azért kicsit elkeseredtem, de a lendület megvan, meg igazából minden ami kell, már csak egy működő mag kéne, amit nem nyírok ki! :D

Igen, mindenképp fotósat terveztem venni! Autót maximum később, ha már mennek rutinból a dolgok! Rqs NL-t néztem ki, szerintem ez lesz a választott. Így, hogy volt már Nálad NL mit mondasz, valóban észrevehető a különbség szag szempontból más fajtákhoz képest? OG Kush mennyire lehet szagos cucc?
 

dev.

Well-known member
Nirvanás NL-em volt, szaglott az is rendesen, közelről kutyaszar szaga volt frissen. Szénszűrő mindenhez kell, mindegy mit csinálsz. Autonak meg csak kültéren látom értelmét, mivel összehozható akár egy kora júliusi szüret. OG Kush-al még nem hozott össze a sors, tapasztalatom nincs.
 

Charass

Active member
Tervezek szűrőt mindenképp, de jó lenne valami kevésbé szagosabb fajta. Ha egyáltalán van ilyen és nem csak városi legenda.

Lehet még korai a kérdés, de hogy vált be a szén amit vettél? Én is olyat tervezek vásárolni majd. Mit gondolsz, hogy fogja bírni flo-ban?
 

dev.

Well-known member
Még valóban korai, de szerintem a gyárban sem csinálhatták volna jobban. Szerintem fasza lesz, semmi kétségem nincs. Még ha csak fele annyit bírna, akkor is megérte, nameg az akvarisztikai szén is működik, akkor a levegőhöz való méne' működne?
 
Status
Not open for further replies.
Top