What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blueberry/150W MH-HPS/Wilma pot/Coco

dev.

Well-known member
Az előző naplóm óta kicsit változtattam a szetapon.
A fő változás, hogy ebben a körben szekrény helyett sátorban nyomulok, pontosabban egy 70x70-es marshydro sátorban. Valamint meguntam a kézi locsolást, meg mivel itt a nyár, valszeg magukra is maradnak majd pár napra, úgyhogy beszereztem egy wilma4 potot is.
Közeg: Kókusz-perlit 70/30, 4x11l edényekben. A potok aljára pár centi agyaggolyót terítek, hogy kicsit megszűrje a drént a kókusztól. A tank 20 literes, ebben lesz egy keverő pumpa, ami 24/7 megy, illetve a gyári, ami egy időzítő segítségével a locsolásról gondoskodik. A tankban a tápoldatot 7-10 naponta tervezem cserélni.
Fény: 150w MH-HPS
Táp: Az előző körben jól bevált, Agriplant4/CaN/KNO3/MgSO4 kombó csapvízzel, kiegészítve kálium-szilikáttal. pH állításra foszforsav.
Vent: Levettem a trafót a refiről, úgyhogy most a vents TT125 helyett VKO125 lesz, újratöltött 360-as szűrőn keresztül. A szoba megfelelő klímájáról egy Sencor shf 900 ultrahangos párásító, és egy Pure Factory -peltier elven működő- párátlanító gondoskodik.
Tréning: Ismét 4 vagy 6 főszárra fogok toppolni, LST, ha kell supercrop, és enyhe legyező ritkítás.

Első köröm wilmával, úgyhogy ha van vele tapasztalat, örömmel fogadom. :D
 

dev.

Well-known member
A magok már megjöttek. :)
 

Attachments

  • SDC10661.jpg
    SDC10661.jpg
    30.7 KB · Views: 34

dev.

Well-known member
Elraktam mind az ötöt, biztos ami biztos.
 

Attachments

  • SDC10658.jpg
    SDC10658.jpg
    38.8 KB · Views: 28

dev.

Well-known member
Sikerült szereznem geotextilt is, kemény haccázötvenér 2 négyzetmétert. Jó sok szartól fogja megvédeni a csepegtető tüskéket úgy érzem.
 

Attachments

  • SDC10665.jpg
    SDC10665.jpg
    61.8 KB · Views: 26

dev.

Well-known member
Mind az öt mag 1 centis csírát növesztett mára, úgyhogy elültettem őket 7x7 teku pohárba. A közeg kókusz-perlit 80/20, pH 5.8-ra lőtt sima csapvízzel nedvesítve.
 

Attachments

  • SDC10668.jpg
    SDC10668.jpg
    76.2 KB · Views: 27

dev.

Well-known member
Összeraktam a sátrat, meg dugdossák már kifele a fejüket, úgyhogy be is csaptam őket. pH állított vizet kapnak minden nap, tápot majd csak akkor, ha föld felett lesznek. 150W MH világít föléjük.
Hőmérséklet: 28°C körül
Pára: 43%
Ha föld fölött lesznek, beindul a párásítás is.
 

Attachments

  • SDC10655.jpg
    SDC10655.jpg
    84.3 KB · Views: 26
  • SDC10664.jpg
    SDC10664.jpg
    79.1 KB · Views: 27

dev.

Well-known member
Nem kis szopás árán elkezdtem előkészíteni a közeget, meg braktam a wilmát, 2 pot már a helyén, a másik kettőhöz még ázik a kókusz. Hőmérséklettel kicsit küzdök, olykor 30 fölé mászik, lehet mégis a másik venti lesz a nyerő. Csak úgy zárójelben, 26-27 °C van a szobában, talán ez az oka. Éjjel szellőztetek, de akkor meg a pára esik, szóval szopó ez mindenhogy.
Ötből öt mag lett életképes, nagy piros pont ismét a daccs pesönnek. Majd meglátom hogy fejlődnek, aztán a 4 leginkább egyformát megtartom.
EC 0.8 vizet kapnak már, pH 5.8
Agri4 - CaN - MgSO4
1:1:0.25
 

Attachments

  • SDC10668.jpg
    SDC10668.jpg
    65.2 KB · Views: 30

dev.

Well-known member
Gyorsan fejlődnek a jányok, pH, és táp összetétele változatlan, de az EC-t emeltem 1.0-ig. Egyelőre napi egyszer locsolok, jó sok túlfolyással. Rohadt meleg van, nappali órákban ha megy a lámpa nyitott sátorajtóval hesszelnek, és egy szobaventivel veretem őket. Ablak reggeltől estig zárva, ebben az időszakban a párásító folyamatosan megy, 60-70% között tartom a párát. Éjjelre kinyitom, a pára ilyenkor 50% köré esik.
Wilma rendszer mostmár teljesen üzemképes, az összes potot, és a tankot is feltöltöttem EC 0.8/pH 5.8 tápoldattal. Hét végén tervezem átültetni őket, addig folyamatosan megy a csepegtetés, hogy a kókusz rendesen feltöltődjön. Erre szükség is van, mivel a végső átmosás sima csapvízzel történik ugyebár. A tankban ilyenkor az EC értelem szerűen csökken, a pH pedig növekszik. Ezt napi szinten korrigálom. Mire át kell ültetni, már remélem stabil lesz.
 

Attachments

  • SDC10684.jpg
    SDC10684.jpg
    77.2 KB · Views: 29
  • SDC10673.jpg
    SDC10673.jpg
    84.6 KB · Views: 26
  • SDC10681.jpg
    SDC10681.jpg
    88.6 KB · Views: 28

dev.

Well-known member
Kb. 1 hete vannak föld fölött, pH és EC már viszonylag stabil volt a tankban, úgyhogy átültettem őket. Az 5 magból 3 alacsonyabb, és 2 nagyobb, nyúlánkabb típus lett. A képen jelöltet hagytam ki, mivel az volt a legnagyobb. Vagy elajándékozom, vagy kirakom az erkélyre, hátha lesz rajta pár cigire való.
Tankban az oldatot nem cseréltem le, visszatöltöttem az elpárolgott vizet, és EC 1.0 / pH 5.8-ra lőttem. Napi egy órát fogok csepegtetni kezdetben, aztán meglátom hogy alakul.

Táp az alábbi lesz egész vegetáció alatt, ha valami hiány nem indokolja másképp:
Agriplant4 - CaN - MgSO4
1 : 1 : 0.25
 

Attachments

  • InkedSDC10690_LI.jpg
    InkedSDC10690_LI.jpg
    74.8 KB · Views: 33
  • SDC10708.jpg
    SDC10708.jpg
    115.2 KB · Views: 34
  • SDC10721.jpg
    SDC10721.jpg
    101.1 KB · Views: 35

dev.

Well-known member
Mennyire alacsonyan? 1.5-ig szeretném emelni, azzal még nem égettem meg ilyen fiatal növényt, kevesebb fény alatt sem.
 

ZoldOvezet

Active member
Szia dev!
Tudnal mondani nekem egy par szot errol a wilma potrol? Ez akkor csak annyibol all,hogy idozitorol kapcsolva a megadott idot csepegteti es osszegyujti a draint visszarecirkulaltatva a tankba? Ha jolsejtem...5.8as phval mèssz? Lattam h ecn keresztul nezed a feedinget,en tds..hetente fogsz vàltoztatni ect? 100-150ppmel h elerd az 1.5ect a vegere nem?
itt ebbe a hydroban mennyivel nagyobb hozamra szamithatsz az elozo korodben (ha jól emlekszem) manual locsolos kokuszhoz kepest? Ez mehetne agyaggranulattal is nem? Biobizz tap is jo lehet igy?



A kèrdèseimre a kapott vàlaszt majd dev beilleszti ide is ahogy köll..elèg hasznosak :)
 

dev.

Well-known member
Szia dev!
Tudnal mondani nekem egy par szot errol a wilma potrol? Ez akkor csak annyibol all,hogy idozitorol kapcsolva a megadott idot csepegteti es osszegyujti a draint visszarecirkulaltatva a tankba? Ha jolsejtem...5.8as phval mèssz? Lattam h ecn keresztul nezed a feedinget,en tds..hetente fogsz vàltoztatni ect? 100-150ppmel h elerd az 1.5ect a vegere nem?
itt ebbe a hydroban mennyivel nagyobb hozamra szamithatsz az elozo korodben (ha jól emlekszem) manual locsolos kokuszhoz kepest? Ez mehetne agyaggranulattal is nem? Biobizz tap is jo lehet igy?

Ez akkor csak annyibol all,hogy idozitorol kapcsolva a megadott idot csepegteti es osszegyujti a draint visszarecirkulaltatva a tankba?
Így van, jól látod. Van még a tankban egy keverőpumpa is, ami folyamatosan megy.

Ha jolsejtem...5.8as phval mèssz?
A tankban 5.8-ra lövöm a pH-t, naponta ellenőrzöm, aztán ahogy elmászik, folyamatosan korrigálom.

Lattam h ecn keresztul nezed a feedinget,en tds..hetente fogsz vàltoztatni ect? 100-150ppmel h elerd az 1.5ect a vegere nem?
Akkor emelem a tápot amikor jónak látom. Nemsokára megejtem az első tankcserét, akkor 1.2-re fogom emelni az EC-t.

itt ebbe a hydroban mennyivel nagyobb hozamra szamithatsz az elozo korodben (ha jól emlekszem) manual locsolos kokuszhoz kepest?
Előző körömben plagron light mix volt a közeg. Nem számítok sokkal nagyobb hozamra, ha a g/w megvan, akkor elégedett leszek. Nem a hozammal volt problémám, hanem hogy nem tudtam 48 óránál tovább magukra hagyni őket. Ezt a rendszert még nem tapasztaltam ki, de arra számítok, hogy akár 5 napra is itt hagyhatom, ha úgy adódik. Nameg tervezek majd váltani 250W HPS-re, ahhoz tökéletes lesz ez rendszer.

Ez mehetne agyaggranulattal is nem? Biobizz tap is jo lehet igy?
Agyaggranulátummal is mehet, csak akkor más tüskéket kell felszerelni(a szett tartalmazza), illetve folyamatosan mehet az öntözés. Ha nem lett volna kókuszom meg perlitem, lehet agyaggranut vettem volna hozzá. Ha a biobizz tápod 100% vízoldható és azonnal felvehető, azaz "hidrótáp", akkor mehet. De gyanítom nem ez a helyzet.
 
Top