What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

iwmb's indica adventures

Son of Soil

Member
Kedves Fórumtárs!
Hát ezek nem néznek ki túl jól. Az Ön helyében elgondolkodnék azon, hogy számításba vegyem egy Dántálca beszerzését, egy locsoló rendszer kiépítését és egy központi tápoldatos tank beiktatását. Egy időzítő segítségével kézi locsolás helyett könnyű lenne automatikusra átállni, és nem lenne a kertben ilyen eltérő életszakasz, mert folyamatos és egyenletesebb lenne a tápanyag utánpótlás. A visszafolyó víz szűrését is könnyű kivitelezni, és az idejét sem pazarolná. 20.000 FT összköltségből kivitelezhető az egész, a veg. szakasz lerövidül, a táplálás meg központosulna. Nálam központi locsolásnál, a vágott klónok ha méretes növényt akarok, 1 hetet töltenek 18/6 alatt miután gyökeresedtek és utána mennek virágozni, ha kis félméteres csimotákkal is beérem, rögtön 12/12 alatt kezdenek.

Kiváló tisztelettel.
BÉLA!
 

iwantmorebuds

Active member
Igen, egyertelmuen jobb volna az automatikus rendszer, de idenre ez az utso korom, egy tesztnek igy is tokeletesen megfelel, az ontozes szopas teljesen egyertelmu :) meg nehez is volna kivitelizni ugy h az jo lenne hisz tobb fajta is van es nem is egyelnletesen szarad kozeg se szal nyilvan van mit javitani, de koszonom a meglatasokat :) kovetkezo korre a rendszer mindekepp modosulni fog
 

God_Speed

Member
Csaó,
Egyrészt gratula a tetszetős kis albumhoz.
Mekkora cserepekben vannak a sorozat elején szereplő csajszik? Illetve kokusz/perlittel dolgozol csak vagy valami extra keverék?
Valamint az ott szereplő cserepekben maradnak ollóig?

Köszi&Jó szüretet!
 

iwantmorebuds

Active member
Szia. Koszonom. Sorozat elejen? Pontosan melyikre gondolsz? A viragzo mazarok 6l-be a BB meg kK anyak 3l
Minimalis perlittel dolgozom ebben a korben, egesz egyszeruen mert elfogyott :D amiben gyokereztek annyi van a mediumban.
A klonok pedig 20x20as vserepekbe azt nemtudom megmondani h mekkora az urtartalmuk
 

God_Speed

Member
Igen a Mazar arra gondoltam. Nem offolnam a naplod de milyen gyakorta locsolsz 6 literes edényben és mennyi idő alatt lettek ekkorak?
Mert én 12l-s vodrokbe raktam őket és egyenlőre nem hozzák a kókuszos növekedési erélyt olyan 30 cm-es klónok voltak.
Többször ultetsz át egy körben?
Bocsi megegyszer ha off!
 

iwantmorebuds

Active member
Nem, nem ez nem off, temahoz kapcsoldik :)
Mostmar legrosszabb esetben ketnaponta locsolok de akkor rendesen, napi ketto azé jobb volna :D de torekszem a napi locsolasra. Ezek is klonrol indultak, ha jol emlekszem nagyjabol egy honapot vegelgettek, kicsit elvoltak hanyagolva ugyhogy lassabb volt a veg.
 

iwantmorebuds

Active member
Par decis kis cserepbe kezdtek a gyokeresedest, majd nagyjabol 10-12 nap utan lettek atultatve eloszor egy nagyobba, majd viragzas elotti heten mentek a veglegesbe
 

God_Speed

Member
Nagyon köszi!
Neked mi az allaspontod arról hogy ha gyakrabban locsolsz mondjuk naponta vagy akár naponta többször kis mennyiségben akkor nagyobb koncentrációt is szeretik viszont ritkábban locsolva arányaiban csökkenteni a koncentrációt? Természetesen már egy épkézláb gyokerzet mellett és kokuszban.
 

God_Speed

Member
Igen igen egyetértek!
A handwatering coco témában többször elokerult a locsolás gyakoriság illetve a tapkoncentracio egyenes aránya.
és kíváncsi voltam neked van-e ilyen irányú tapasztalatod?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
fajtafüggő, méretfüggő, és néhány más környezeti tényező határozza meg a koncentráció erősségét, amit elvisel a növényed. és szemmel látható jele van, ha túltoltad
 

GK_420

Active member
Szerintem arról beszél, minél többször öntözöd annál kisebb koncentrációval lehet. De ehhez én nem értek csak fordítok. :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
Nagyon köszi!
Neked mi az allaspontod arról hogy ha gyakrabban locsolsz mondjuk naponta vagy akár naponta többször kis mennyiségben akkor nagyobb koncentrációt is szeretik viszont ritkábban locsolva arányaiban csökkenteni a koncentrációt? Természetesen már egy épkézláb gyokerzet mellett és kokuszban.

ez volt az eredeti kérdés,
gyökérközeg, fényforrás, pára, hőmérséklet ezek mind meghatározzák, azt mennyit kell locsolj, és milyen gyakran. plusz még van egy kettő, az hogy milyen erős oldattal az ezeknek az összessége :D
 

God_Speed

Member
Az is igaz de nem erre gondoltam.
Megprobalom kifejteni jobban.
Ugye a kókusz egy elég jó buffer elég magas koncentracioknal sem égnek meg a növények ha folyamatosan nedvesen van tartva ott kezd el problémákat okozni ha kicsit száradni kezd.
Na most fentebb is elhangzott hogy napi többszöri locsolás vagy napi egyszeri volna a tuti vegyünk mindig 10% runoff-ot egy drip to waste beállításban.
Tehát ha többször ácsorogatok rajta friss dzsuszt akkor tudom tartani a magasabb koncentrációt míg ha csak 2-3 napra csokkentem a locsolás gyakoriságat csokkentenem kell a koncentrációt mivel a közeg elkezd kiszaradni. Vagy ahogy Gecco kolléga csinálja egy kifolyó küszöbérték felet csak tiszta vízzel locsol így csökkentve a száradó közegben felépülo sokoncentraciot
Kokusz révén ha folyamatosan nyirkos és rendszeresen kap friss tápot ami megtolti oxigén dús vízzel talán az ideális?

És arra próbáltam kérdezni hogy milyen megfigyelések születtek részetekről a témában?
Remélem sikerült jobban körülirni
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
hiába írod körül jobban, ugyanarról beszélek, csak te más oldalról akarod megközelíteni.
 

dev.

Well-known member
Az is igaz de nem erre gondoltam.
Megprobalom kifejteni jobban.
Ugye a kókusz egy elég jó buffer elég magas koncentracioknal sem égnek meg a növények ha folyamatosan nedvesen van tartva ott kezd el problémákat okozni ha kicsit száradni kezd.
Na most fentebb is elhangzott hogy napi többszöri locsolás vagy napi egyszeri volna a tuti vegyünk mindig 10% runoff-ot egy drip to waste beállításban.
Tehát ha többször ácsorogatok rajta friss dzsuszt akkor tudom tartani a magasabb koncentrációt míg ha csak 2-3 napra csokkentem a locsolás gyakoriságat csokkentenem kell a koncentrációt mivel a közeg elkezd kiszaradni. Vagy ahogy Gecco kolléga csinálja egy kifolyó küszöbérték felet csak tiszta vízzel locsol így csökkentve a száradó közegben felépülo sokoncentraciot
Kokusz révén ha folyamatosan nyirkos és rendszeresen kap friss tápot ami megtolti oxigén dús vízzel talán az ideális?

És arra próbáltam kérdezni hogy milyen megfigyelések születtek részetekről a témában?
Remélem sikerült jobban körülirni

Saul kollega a felhasznaloja értelmetlen likvidalasa elott nem sokkal, nagyon jól közvetítette a nép számára, hogyan érdemes bánni a kókusszal. Engedd meg, hogy idezzek tole, asszem ennel jobban nem erdemes elmagyarazni.

Egyszer el lett cseszve? Nézted már a növényeket? Miért minimális túlfolyásig locsoljon? Illene egy 10% runoff-ot csinálni minden locsolásnál, hogy a runoff-ból lehessen olvasni értékeket. Ha száradt a teteje, csak akkor locsolni? Mi ez, föld? Na, ez így pont nem egy kézi locsolású hydro lenne.

Kókusznak a lényege:
-folyamatos locsolás, akár naponta többször is, hogy a közegben az ec és ph érték egyenletesen legyen tartva. Nem akkor locsolunk mikor száraz a teteje, alja, oldala, kisfaszomja, hanem minél gyakrabban, növény és közeg mérethez igazítva.
-Kókuszt perlittel kell keverni, legalább 10% kell bele, hogy a folyamatos öntözgetés miatt ne legyen gyökérfulladás, perlittel keverve a büdös életbe nem locsolod úgy meg, hogy ne maradjon levegős a közeg. Persze ezért cserébe sokkal gyorsabban szárad, mint egy földkeverék.
-ha mód van rá csepegtető tüskével locsolunk, mert akkor nem tömörödik a közeg semmit se, kevesebb közegellenállás a gyökérzetnek, levegősebb szerkezet.

Nem kellett volna az elején ekkora dézsába ültetni, ráért volna az később is, ha megnőttek. Egy kisebb közeget könnyebb kezelni, kevesebb vízzel be lehet állítani az elrontott ec-t, ph-t. Na és itt jön a szopós része, ha egyforma közegméret van , nagyjából egyforma méretű, fajtájú növényekkel, akkor lehet tálcára rakni őket és gyűjteni egybe az elfolyó vizet (itt jön a 30%-os szabály) és minden locsolásnál ec-t, ph-t mérni, időnként ki lehet szedni 1-1 potot és csekkolni külön is, nem mászott-e el valamelyiknél az ec, ph, megesik ez klónoknál is.

Itt meg majd lehet egyesével méregetni, főleg virágzás alatt lesz erre szükség. Na ettől lesz ez semi-hydro, nem csak a kókusztól. Ha ezeket megcsinálja, lehet akármennyire kezdő, nem lehet nagy gond, ott vannak az értékek, azokra támaszkodhat.
 
Top