What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Mazar/150W/MH-HPS/Soil

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az nem hiány, csak növényi logisztika, nem kell neki az a levél le fogja vedleni 1-2 héten belül mert kevés fényt kap már oda, nem tud annyi energiát termelni, mint amennyibe került neki az a levél
egyébként ne emelj a tápon a második képen épp enyhe túladagolást látni tán ?
 

dev.

Well-known member
Nyugtato szavak ezek. :) Eldobalt mar par levelet egyebkent, de nem aggasztoan sokat. Igen, enyhe tultap jelei mutatkoznak, de az a jobb oldali novirol keszult, a masikon nem fedezheto fel ilyesmi. A tapon nem emelek tovabb, mar ami az EC-t illeti. 1.6 fole amugy sem szeretek menni foldben. Ha jonnek a pamacsok, elhagyom a kalcium-nitratot is, helyette kalium-nitrat lesz.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
de most nem földben mész ha jól emlékszem, majd az 5-6-7-8 hétben 1.8-2 körül fogja jól érezni magát
 

dev.

Well-known member
Plagron light-mixben vannak, amit foldnek hivunk, de valojaban tozeg-perlit meg fasz tudja milyen mix.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az konkrétan 3 féle tőzeg perlit és 0 föld, ezt kielemeztük saullal még valakinek.. 10 napra elegendő kaja van benne és onnan kezdve lehet nyomatni a kaját
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
gondolom az a tőzeg nem egyenlő az itteni 4 phs tőzeggel szőval plagron gondoskodott a phről is nem józskapista tervezte a keveréket hanem józskapistavegyészmérnők... de nagyban függ attól melyik fajta tőzegről beszélsz. mert van pár féle.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem ez volt a kérdésed, de a válasz meg végképp nem ez volt :D viszont ne dev naplóját offoljuk.. ez a plagronos keverék phstabil és nem húzza el se fel se le az 5.8 as locsolásodat-- de ha savasabb a közeged akkor nyilván nem 5.8 hanem magasabb öntözéssel is le fogja savasítnai.. ne túráztass.. gondolkozz .:D
 

dev.

Well-known member
Én ebben a közegben eddig azt tapasztaltam, hogy alacsony pH-nál(6.5 alatt) hajlamosak a növik Ca-Mg hiánytüneteket produkálni. Ezért 6.8-al locsolok. Ez most azért nem jött össze, mert a tápok alapból lehúzták 6.7-re, eddig meg azért locsoltam 6 körüli vízzel, mert a drén 7 fölött volt.
 

Son of Soil

Member
Krómeó, ez a plagron aranyárú zsákozott fos hasonlóan működik, mint egy laza coco perlit combo, a különbség annyi, hogy belocsolták egy kb. 1 EC-s oldattal, így van némi tápanyag tartalma és, ha jól emlékszem kicsivel jobban tartja a nedvességet, nem szárad olyan gyorsan. Az ember fia minél gyakrabban ér rá locsolni a közeget, annál alacsonyabb PH-val locsolhatja. Alacsonyabb PH-nál gyorsabb a növekedés, de csakis akkor, ha tartani is tudod, tehát, ha nincs időd naponta 1-2 szer locsolni érdemes magasabb PH értékkel dolgozni, mert így ha szárad a közeg és esik a PH nem megy olyan tartományba, ahol a növény nem tud „táplálkozni”. Szóval a varázs-krómmegafaszom növénytápozási elixíredet ne itt terítsd te nepper! :D
Nah, hogy érdemi is legyen:
-150 watt esetén szerintem ellesznek 1.6 EC-n, nálam 250 watt alatt is gyorsabb ilyen értéken a növekedés. 400 watt alatt kapnak 1.8-at.
-Kötözgesd naponta 12/12 után is kb. 2 hétig, próbáld meg minél jobban széthúzni, valamint forgasd meg naponta 90 fokkal a cserepeket, ezzel gyorsítod az érést is.
-Tápösszetételnél gondolkodhatnál az 1:0.25:0.25+mgso4 agri4:CaN:KN+mgso4, nálam asszem ez volt a nyerő csapvízzel mazarnál.
-Na meg nem tudom milyen EC mérőd van, de az olcsóbbak elég lassan olvasnak pontos értéket, van hogy kb. 5-10 percig az oldatban kell tartani, míg beáll az érték állandóra. Kérdés, hogy a tied tud-e hőmérsékletet olvasni és figyelembe veszi-e az értékek olvasásánál. Ha nem tud ilyet, 1.8 EC-nél komoly gondok lehetnek, belemártod , leolvasod ok 1.8, de ha benne tartod és a szonda átveszi a tápoldat hőmérsékletét lehet az érték már 2.1 EC lesz.
-Locsolásnál, ha magas EC-t kapsz, nyugodtan locsolhatsz sima vízzel, de utána rögtön locsolhatsz magasabb EC-vel, így visszatöltöd a közegbe a tápelemeket is. Pl. magas EC olvasol ki(2.0) locsolsz sima vízzel, kapsz 1.6 EC-t, utána nyugodtan locsolhatsz megint egy 1.3-as EC-vel, ami megint ad majd 1.6-t, de a tápelemek összetétele azért jócskán változik, ezért „runtowaste” ez a közeg hydrohoz képest. Csak öntöd ki a drága tápszert az ablakon


Végezetül pár kép, ezek január 20. kezdték a virágzást, kb még 2 hét van nekik:


attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php
 

Attachments

  • 01.jpg
    01.jpg
    100.7 KB · Views: 24
  • 02.jpg
    02.jpg
    89.3 KB · Views: 26
  • 03.jpg
    03.jpg
    91.3 KB · Views: 21
  • 04.jpg
    04.jpg
    94.7 KB · Views: 25

dev.

Well-known member
Nahát, már kezdtél hiányozni. :)
Jó okosságokat mondasz itten, ezt a táp összetételt meg is fogadom. MgSO4-ből mennyit használtál hozzá? Ebayes csoda EC mérőm van, olvas hőmérsékletet, és a leírása szerint automatikus hőmérséklet kompenzációra is képes. Mikor megérkezett és tesztelgettem volt, hogy hosszabb ideig hagytam az oldatban, az érték jelentősen nem változott. Így is kerekíteni szoktam, mert mikrosiemens-ben olvas. A nagyobbikat kötözgetem, a másikat egyelőre hagyom, mert elég nagy a különbség köztük.
A képek szerint akkor éppen hogy benne leszek a 11 hétben, ha szerencsém van. Kár lenne korán levágni őket, bár már nem lepődnék meg rajta...
 

Attachments

  • s-l1600.jpg
    s-l1600.jpg
    27.2 KB · Views: 20

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ph_nutrient_availability_bal420.jpg

amúgy a Ca hiányod pont attól lett hogy emelted a ph-t és elvitted az optimálistól 5.8 felett a Ca kezd kizáródni talajmentes közegnél.
5.5-5.9 közt kéne tartanod inkább nem 6 felett PK is lockout.. jóval lassabbb lett az össznövekedés--> kevesebb Ca t igényel ezért látszott a hiány szünni
 

dev.

Well-known member
Van ebben valami amit mondasz. Végülis ha belegondolok, anno pH mérő nélkül nyomtam vagy 10 csepp foszforsavat/liter víz, csepegtetős teszttel egyszer bemértem aztán csókolom, mégis végigment hiánytünet nélkül. Innentől 6.0 pH-val fogok öntözni, aztán ha nagyon elsavasodik, emelek rajta.
 

dev.

Well-known member
1. nap

Tegnap még kötöztem egyet a nagylányon, ma pedig már 12 órát éjszakáztak, úgyhogy hivatalosan ez az első nap. MH még marad 10-14 napig. A mostani locsival kaját nem kaptak, mindössze emBio-t, 5ml/l mennyiségben, pH 6-ra lőve. Úgy 2 hétig még nem változtatok a tápon sem, csak ha már átálltak. A klónokat ismeretlen tettes eltulajdonította az éjszaka folyamán.
 

Attachments

  • SDC10360.jpg
    SDC10360.jpg
    64.7 KB · Views: 26
  • SDC10361.jpg
    SDC10361.jpg
    59.2 KB · Views: 23
  • SDC10363.jpg
    SDC10363.jpg
    67.4 KB · Views: 24

dev.

Well-known member
5. nap

Elkezdtek nyúlni mint az állat, a refit már napi szinten emelem. Lecsíptem róluk néhány alsó sárguló levelet, meg csökevény hajtást. A bal oldali növény két legnagyobb főszárát scroppoltam, mert kezdték lehagyni a többit, a jobb oldalit pedig elkezdtem szétnyitni, azért ilyen ergya. Majd helyrejön.

2x2l pH 6.0
0.4g/l Agri4
0.4g/l CaN
0.2g/l MgSO4
EC 1.5

Utoljára amikor ennyi tápot raktam/liter víz, az EC 1.7 volt. Ez azért lehet, mert pipetta helyett, most mérőedényt használtam a táp mérésénél, ugyanis meguntam, hogy minden locsi előtt kevergetek, úgyhogy bekevertem előre 20 litert egy tankban, amit egy kis szivattyúval forgatok. Locsolásonként 4-5l vizet használok, úgyhogy így sokkal kényelmesebb. Mindegy, mostantól ezt használom.

Drén:
EC 1.5
pH 6.5
 

Attachments

  • SDC10364.jpg
    SDC10364.jpg
    65.7 KB · Views: 20

Son of Soil

Member
Képzelem milyen „élmény” lehet locsolni azokat a potokat. Ha van eszed veszel spagetti csövet, hozzá idomot, egy 2 literes palackot, a kupakba befúrod, ragasztod az idomot, rá a spagetti cső, a végére egy csepegtetőtüske, megtöltöd, összerakod, beszúrod, és felakasztod a flakont. A gravitáció meglocsol helyetted. Remélem érthető, amit írtam.
 

hobbi ur

Active member
alakulnak.
azért 1 cooltube nagyon kéne, az minden valamirevaló háztartartásban alap kellene hogy legyen. mint a teszkónál: a legkisebb foton is számít. elek is megmondta.
 

dev.

Well-known member
Szépek. Sok sikert! ;)
Köszi. :)

Képzelem milyen „élmény” lehet locsolni azokat a potokat. Ha van eszed veszel spagetti csövet, hozzá idomot, egy 2 literes palackot, a kupakba befúrod, ragasztod az idomot, rá a spagetti cső, a végére egy csepegtetőtüske, megtöltöd, összerakod, beszúrod, és felakasztod a flakont. A gravitáció meglocsol helyetted. Remélem érthető, amit írtam.

Elég nagy szopás, ja... Az a titka, hogy lassan, de folyamatosan kell rá csorgatni a kannából, akkor nem dől belőle mindenhonnan. 1nm2-en már nem vállalnám ezt a kézimunkát. Vadászok már spagetticsőre meg ilyen szarokra, én is godoltam már rá, csak a pumpával oldottam volna meg. De ez a gravitációs téma is tetszik, így nem lehetne túllocsolni. A láncot is értem ahogy mondtad, csak tennék még rá egy levegőztetőt, hogy ne szopja össze magát.

alakulnak.
azért 1 cooltube nagyon kéne, az minden valamirevaló háztartartásban alap kellene hogy legyen. mint a teszkónál: a legkisebb foton is számít. elek is megmondta.

Minek az ide? Alig férne be, meg így is elég közel tudom engedni hozzájuk. Mondjuk csendesebb lenne az tény.
 

Latest posts

Latest posts

Top