What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Mazar/150W/MH-HPS/Soil

dev.

Well-known member
Köszönhetően az alacsony párának, nagyon hamar szárad a közeg, napi egy locsi alig volt elég. Részben ezért, feltöltöttem a potokat teljesen földdel, nameg a plusz kaja sem árt. 9 és 6 naposak, egy héten belül megejtem az átültetést, addig még ez a fény marad.
28.3°C/28%
 

Attachments

  • IMAG1736.jpg
    IMAG1736.jpg
    54.9 KB · Views: 19
  • IMAG1737.jpg
    IMAG1737.jpg
    27.2 KB · Views: 22
M

Mackosajt

Akkor csinálj párát, rakj be pohárba vizet. Te ezeket hűtőbe termeszted? :) Átültetést később szoktak, ennyi erővel mehettek volna azonnal a véglegesbe :)
 

dev.

Well-known member
Köszi a tanácsot, rakok majd be egy pohár vizet, hátha dob úgy 40%-ot a párán, de lehet inkább kettőt. Szerinted 2 decis pohár elég lesz? Vagy inkább söröskorsó legyen? hmm..

Képet majd hozok a boxról.
 

sucminee

Active member
Pohar? Annak nincs eleg felulete h parologjon es ezzel szignifikansan valtoztasson a paran foleg nem 40%ot. Az ilyen urban legend technikak kozul amit probaltam is az a torolkozos volt de ilyen szukseges mennyisegnel meg az is boven keves lenne. Parasitas a helysegben ahol a box van vagy magaban a boxban.
 

dev.

Well-known member
Ez a szetap most, amikor majd a helyzet úgy kívánja, bekerül a szénszűrő, nameg átültetés után megy föléjük a HID.
 

Attachments

  • IMAG1750.jpg
    IMAG1750.jpg
    38.2 KB · Views: 21
  • IMAG1752.jpg
    IMAG1752.jpg
    32.1 KB · Views: 23
Ez a szetap most, amikor majd a helyzet úgy kívánja, bekerül a szénszűrő, nameg átültetés után megy föléjük a HID.

Miert nem ultetted startbol vegleges edenybe? Szerintem az 2-3 nap csuszas a novekedesbe, legalabbis en ezt tapasztaltam amikor atultettem.
 

dev.

Well-known member
Miert nem ultetted startbol vegleges edenybe? Szerintem az 2-3 nap csuszas a novekedesbe, legalabbis en ezt tapasztaltam amikor atultettem.

Így szoktam meg, sokkal könnyebben kezelhető az elején, ha valami gebasz van, jobban korrigálható. A 10 literes edény, egy magonccal benne, egy hét alatt sem szárad ki, azon pedig utálok filózni, hogy épp mennyi vizet adjak nekik. Ha esetleg nyúlik, a végleges helyén nem tudok már mit kezdeni vele, bár ez még nem igazán fordult elő. Nem vettem észre eddig, hogy különös stresszt szenvedtek volna átültetéskor, elég jól érzik magukat a friss közegben. A 2-3 nap nekem nem indok arra, hogy ne így csináljam, elvégre most úgy tűnik lesz időm erre a körre bőven, szóval nem sietek sehova. :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ha 2-3 napot vett igénybe amíg neked átültetés után növekedett.. akkor korán ültetted át, vagy túl későn, vagy megsértetted eltépted a gyökeret stb.. normál esetben, ha jól csinálod nincs semmiféle 2-3 nap, másnapra látványos fejlődést mutat leginkább
 

dev.

Well-known member
Úgy tűnik máris kezdik kizabálni a közeget, az idősebbik növény egyik sziklevele elkezdett sárgulni, ezért adtam nekik egykis kaját. 0.1g/l kálcium-nitrát, és 0.1g/l Agriplant4 volt a recept.

EC 0.8 ; pH 6.8
28.1°C/26%
 

Attachments

  • IMAG1757.jpg
    IMAG1757.jpg
    39.2 KB · Views: 17

ZoldOvezet

Active member
Sztem egy kilyukasztgatott flakon ér a legtöbbet ha párát kell növelni

Sajàt példából,tavalyi NL 2 hetes novimet leboritotta a macska az asztalrol,agyag cserepben volt kettetort a szara.A flakonos modszert alkalmazva,eszre se vette hogy mi történt...az egy bevalt technika páranöveléshez :)
 

dev.

Well-known member
A sárgulás abbamaradt, szépen megindultak a kajától. Kevesebb tápanyag van a light-mixben mint gondoltam, de sebaj. Hasznos tapasztalat.
 

Attachments

  • SDC10009.jpg
    SDC10009.jpg
    33.6 KB · Views: 21
  • SDC10010.jpg
    SDC10010.jpg
    26.9 KB · Views: 20

dev.

Well-known member
Mára a másik növi is enyhe táphiányt mutatott, úgyhogy emeltem a tápon.
0.2g/l Ca-N
0.2g/l Agri4

EC 1.16 ; pH 6.5
28°C/32%
 

Attachments

  • SDC10003.jpg
    SDC10003.jpg
    31 KB · Views: 24
M

Mackosajt

Nekem ez inkább túlöntözésnek tűnik, mintsem táphiánynak.
 

dev.

Well-known member
Sztem az előző képen is tisztán látszik, hogy sárgul az a sziklevél, de lőttem még egyet. Túlöntözve biztosan nincs, csont száraz a közeg amikor locsolok. A hőmérséklet meg kb. mindenhol ugyanannyi a refi alatt, a keverőventi miatt. Egyébként a nagyobbik már szinte a kezdetektől lógatja a leveleit, pedig ugyanazt kapják, ugyanakkor, ugyanúgy stb. Holnap átültetem őket, meglátjuk mit mutat.

Edit.: inkább ma ültetem át őket
 

Attachments

  • SDC10016.jpg
    SDC10016.jpg
    39.8 KB · Views: 22
Last edited:

dev.

Well-known member
Na, átkerültek az airpotokba, 2l vizet kaptak fejenként, runoff nélkül, 5ml/l emBio-val. Szép gyökérzetük volt, sajnos fél kézzel nem sikerült normálisan fókuszált képet csinálni róla. Bekerült föléjük a 150W MH is, egyelőre 65 centire a potoktól, nehogy sok legyen nekik. Most egy ideig játszok még a szívóventi fordulatszámával, hogy értelmes hőmérsékletet varázsoljak. :tiphat:
 

Attachments

  • SDC10014.jpg
    SDC10014.jpg
    82.8 KB · Views: 24
  • IMAG1777.jpg
    IMAG1777.jpg
    32 KB · Views: 19

Latest posts

Latest posts

Top