What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pc Box, rejtett kertek

thcgecco

Active member
A Pc box összeszerelését most nem szeretném részletezni, szerintem mindenki talál 1000 féle leírást és nem egy nagy was ist das össze rakni egy ilyen kis szerkezetet szerintem , szóval inkább pár hasznosabb információt osztanék meg veletek.

PC Box eddigi tapasztalatok és érdekességek:
Aki úgy dönt hogy szeretne egy kisebb grow boxot csinálni kezdésként vagy hobbi gyanánt a PC box véleményem szerint az egyik legmegfelelőbb megoldás erre a problémára. Először kezdeném az előnyökkel és hátrányokkal.
-előnyök: kis helyen elfér, alacsony költslgvetésű és kis befektetésű, elrejthető , halk ,
-hátrányok: páratartalom könnyen 20% alá eshet, hőmérséklet túl magasra szökhet , kevés hely a növénynek
Aki még is úgy döntene , hogy megpróbálkozik vele annak az alábbi kellékeket ajánlanám:

-Pc boxnak megfelelő hely kiválasztása és időszak kiválasztása: szerintem a legmegfelelőbb időszak az olyan szeptember októbertől májusig mert nyáron nagyon magasra felszökhet a hőmérséklet és elég nehezen lehet csak megoldani a hűtését a boxnak. Ugye hidegben amég üzemel a lámpák felmelegítik a megfelelő hőmérsékletre, amég pihen a box addig kell megoldani neki egy 18-20 fokos közeget amit akár hősugárzóval akár egyéb módon meg lehet valósítani.

-Időzítő: ez egy alap kellék, vegetatívba 18-6 órás üzemelésre , virágoztatásra 12-12 órára kell beállítani

- A Pc box belső borítása mindenképp valami jó fényvisszaverő anyag legyen ez lehet akár : autóra napfényvédő fólia, fehér fólia, alufólia ,
-Lakmusz papír vagy EC mérő: hát ezt nem részletezném , mindenki tisztában van vele hogy fontos a megfelelő vízzel való öntözés , 6 körüli ph . Aki csapvízzel teszi pihentesse 1-2 napot a vizet valami kannában hogy a klór távozzonn belőle. Tápozásnál fontos hogy növényünk vegetatív vagy virágzó állapotban van , annak megfelelő tápot kell kevernünk a locsolóvízbe. Erről megint csak egy csomó leírás van , nem is untatnám vele a népet ,nagyon könnyen utána lehet nézni.

-Fajta választás: szerintem ez is fontos kérdés, hogy melyik fajta megfelelő pc boxban. Természetesen valami kis növésű fajtát kéne választani de igazából ha ügyesen kötözöl esetleg supercroppolsz akkor meg lehet oldani különböző fajtákkal . Ha ajánlanom kéne talán a Northern Lightot mondanám. Persze ebből is van egy csomó változat , járj utána :D

-Világítás: na itt megoszlanak a vélemények , mindenki másra esküszik , persze a legjobb a hps lenne szóval aki elég ügyes , és tud szerezni hőálló üveget a hps alá , nameg a hőmérséklet problémát is meg tudja oldani akkor az a legjobb megoldás. Aki mégis mással szeretne megpróbálkozni annak ajánlom a cfl izzókat. Én jelenleg 2x15w hideg fehéret és 2x23w meleg fehérez használok vegeltetésre, virágoztatásnál meg 4x23w meleg fehéret fogok használni . Meglátjuk mennyire lesz elég .

-Szénszűrő és venti: szerintem eléggé ontja a szagot még vegben is a növényecske , de ez persze fajtától függ , mindenesetre virágzáshoz elengedhetetlen, és szerintem ezt jobb kikísérletezni már hamarabb , hogy ne lehessen a szomszéd faluban is érezni :D Rengeteg jó ötlet van fent neten , igazából a boxodra kell személyre szabni , kell hozzá egy kis kreativitás meg persze aktív szén ami könnyen beszerezhető akár netről akár állatkereskedésekből , és nem egy drága dologról van szó. Persze lehet venni neten már kész szénszűrőt , de aki nem akar 10-20 ezer forintot költeni csak egy szénszűrőre annak szerintem érdemes kísérletezni egy házi megoldással. Egyébként az én megoldásomat már láthattátok , görgessetek vissza ha még nem . Mivel a PC ventik elég gyengék ezért lehet kísérletezni egy nagyobb adapterrel , vagy venni egy erősebb ventit , sokféle jó megoldás lehet erre is .

-Hőmérő,páratatralom mérő: a boxban ezt többször ellenőrizni kell ez a két dolog ami odafigyelést igényel , de szerintem ha napi 2 szer párásítasz az elég

-Cserép: Igazából ez attól is függ mennyi növényt szeretnél a boxba, szerintem virágoztatni max 2 , erre is létezik többféle megoldás akár olyan cserép ami kitölti az egész boxot , akár kisebb air potok, vagy más különálló cserepek , de arra ügyelni kell hogy a növény elféjen . Ha szükséges csirkehálló a növény felé , vagy kötözni-drótozni.

-Megfelelő minőségű föld vagy hidro: a hidroban még nem vagyok jártas, de szeretném megtanulni annak a fortélyait is , de valószínűleg a föld után a következő lépcsőfok nálam a kókuszrost lesz . Egyébéknt ha föld akkor : plagron , composana, kókuszrost

-Agyaggolyó : a növény tövéhez, hogy a gyökerei a felszínhez közel is eltudjanak terjeszkedni és a felső talajréteg kiszáradását megakadályozza

Továbbá javasolnám , hogy a ventik mennyenek 0-24 ben hogy legyen megfelelő légcsere a boxban , sötétségkor le lehet venni minimális szintre a ventiket .
Természetesen nem csak Pc boxban lehet megoldani a kis helyen való termesztést , de mivel ez a topic kimondottan a Pc boxról szól ezért abba inkább nem folynék bele. Hát remélem tudtam segíteni annak aki szeretne Pc boxban termeszteni , az én naplómat figyelemmel kísérhetitek folyamatosan postolni fogok .
 

Off/On

Member
Amiket hiányolok az az, hogy milyen tréninget ajánlatos alkalmazni pc box-ban való termesztésnél. Szénszűrő nem feltétlenül szükséges, mert ez az opció is fajtafüggő(s,e,e,d,f,i,n,d,e,r,)sok infó megtalálható a kiválasztott növényről. legtöbb esetben az illatról is írnak. Nekem volt ice növényem aminek frissen őrölt kv illata volt. az amnesia hazeemnek meg citrusos illata. jeff féle auto kush mandarinnak meg brutál szaga volt úgy hogy még virág sem volt rajta. (Mondjuk halkan megjegyzem: Én kurva sokat cigizek és nem igazán szeretek kimenni 5 percenként a szobából, így bent szívom a koporsó szöget. azt vettem észre, hogy mocskosul elnyomja a ganja illatát a füst szaga, vagy csak már én nem érzem mert annyira szétcseszte a szaglószervemet :D) Szerintem pc boxba a megfelelő technika 1-2 hét veg utána egyből 12/12 és lst, lst,lst.... Habár ez is csak egy vélemény :)
 
Top