What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Nemesítés

what_can_there

Well-known member
Ebbe a topicba johetne minden ami nemesites, elmelet/gyakorlat, kender vagy akar mas novenyek, allatok. Az oldalon amugy szep irodalma van ennek a temakornek, erdemes keresgelni, talan ez a legjobb kezdes:

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=26677

Magyarul ezt talaltam, ha valakit bovebben erdekel a dolog, itt erdemes lapozgatni:

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0010_1A_Book_07_Novenynemesites/index.html

Ezeket legfejjebb sajat tapasztalatokkal tudom kiegesziteni, nem fogom ujra feltalalni a genetikat.

Igertem, hogy a feminizalasrol osszeszedem az eddigi tapasztalataimat, ezert alljon itt par mondat errol, talan vitainditonak is jo lesz.

Feminizalashoz jelenleg a ket elterjedtebb modszer az ezust-tioszulfat (STS) es az ezust kolloid (CS) oldatos kezeles. Az elso annyibol jobb, hogy so formajaban tartalmazza az ezustot, ezert hatekonyabb a felszivodas, de az anyag sokkal mergezobb is, ezert nagyobb korultekintes igenyel. Az ezust kolloid oldat apro ezustreszecskeket tartalmaz, nagyobb mennyiseg elfogyasztasa eseten az ember bore visszafordithatatlanul bekekul, tehat itt sem art az ovatossag. A kezelt novenyeket a pollinacio, vagy a magok kinyerese utan minden esetben erdemes megsemmisiteni, a novenyi reszek barmilyen modon torteno elfogyasztasa erosen ellenjavallt.

Amit en lattam eddig, azok alapjan jol mukodo modszernek gondolom mind az STS, mind a kolloidos kezelest, mindegyik anyaggal sikerult az osszes kivalasztott anyat reverzalni, vagyis a portok kepzodest indukalni. Az egyeduli problema, hogy a keletkezo pollen eleg keves, vagyis trukkozni kell vele. Az altalam eddig reverzalt anyak szama eddig 50 korul van, ennek kb. fele volt STS es a masik fele pedig kolloidos kezeles, az eredmeny mindig ugyanaz volt, pedig nagyon valtozo fajtakkal dolgoztam, volt szinte minden ami elerheto, a tiszta indicatol a tiszta sativaig, autok, medical fajtak.

A permetezeseket a viragzas kezdetekor erdemes vegezni, en lampakapcsolas utan szoktam befujni oket, 3-4 napon at. Erdemes minel nagyobb feluleten kezelni oket, ez tobb banant eredmenyez, volt olyan, hogy egy nagyobb novenynek csak egy agat fujkaltam, igy a tobbi ag teljesen portok mentes maradt, a termelt pollen pedig nagyon keves volt. A kezelt novenyeken 2 het utan lathatoak az elso bananok es 3-5 hetig termelik a pollent, ezalatt, mindenben ugy kezelem oket, mint a tobbi viragzo novenyt.

Az STS oldathoz ezt a receptet hasznaltam:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?threadid=309740

A kolloidos kezeleshez 20 es 10 ppm-es oldatot is probaltam, ezeket bioboltban lehet megvasarolni, mindket koncentracio mukodott a szokasos kezelessel.

Az egyetlen problema, tehat az, hogy a boseges portok termelodes ellenere a keletkezo pollen nagyon keves, es gyenge minosegu, ezert erdemes a novenyeket a termekenyites soran idonkent osszeutogetni egymassal, vagy a portokokat lecsipegetni es feldarabolva raszorni a kivalasztott termos viragokra. Ez javitja a termekenyulest, de a keletkezo magok mennyisege meg igy is elmarad a ketlaki (regular) porzosokkal termekenyitett novenyek maghozamahoz kepest. Az igy nyert magok viszont 100%-ban termosnek bizonyultak, tehet osszessegeben azt lehet mondani, hogy az ezusttel torteno beavatkozas egy nagyon hasznos es izgalmas modszer, porzomentes allomanyok letrehozasahoz, vagy elit anyak ontermekenyitesehez (selfing).
 
O

offika

Hello Sziasztok!
Én bepróbálkoztam ezzel a kolloid oldatos témával, mar a 7. napja permetezem őket de eddig semmi "változás". 20ppm-es oldatot használok hozzá.
Virágzáskor kezdtem 10db-ot virágzás elött 5db-ot.
Ebből 5db auto fem, és 10db sima fem növény.
De eddig semmi látszat a banántermelésre.A virágot hozza de a bananat nem...Lehet én várok el túl sokat de nem tudom.
Azzal a kérdéssel fordulok ide, hogy valamit vagy én csesztem el vagy nem tudom hol a hiba! Olvastam róla nagyon sokat mindent úgy csinálok ahogy meg van írva de nem tudom
 

Kukutyin

Member
Ami miatt jobb az STS az az, hogy kb sehogy nem tudod ellenőrizni, hogy valójában(!) milyen töménységű az ezüstkolloid oldat és még van egy másik tényező is a kolloidrészecskék mérete, ami szintén nem elhanyagolható.
 

Ammodytes

New member
Üdv! Van itt még valaki aki érdekelt a témában? Van egy igazán egyedi projektem amihez társakat keresek.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Szerintem erre a prodzsektre a legalkalmasabb társ az aranyhal , az tuti nem pofázik és ha mégis kiveszed a vízből pár percre :D
 

what_can_there

Well-known member
Sok sikert, én 10 éve keresek társakat projektekhez és annyi igéretet kaptam már, hogy tele van vele a padlás, de Whipeden kivul még senkitol nem láttam eredményeket. A jelenlegi kapacitásommal évi 100 ezer db fem magot tudok legyártani, ha valaki szeretné, hogy neki dolgozzak, akkor évi 50 ezer angol fontért felbérelhet (0.5 gbp/mag). 20+ év termesztési tapasztalatom van, 10+ év magkészites + felsofoku szakirányu képzettség.
 

Ammodytes

New member
Sok sikert, én 10 éve keresek társakat projektekhez és annyi igéretet kaptam már, hogy tele van vele a padlás, de Whipeden kivul még senkitol nem láttam eredményeket. A jelenlegi kapacitásommal évi 100 ezer db fem magot tudok legyártani, ha valaki szeretné, hogy neki dolgozzak, akkor évi 50 ezer angol fontért felbérelhet (0.5 gbp/mag). 20+ év termesztési tapasztalatom van, 10+ év magkészites + felsofoku szakirányu képzettség.
Fem magot bárki tud csinálni, egy meddő növény amit nem poroz fel a vad, - 10 fokig pár napot egész jól bír, a kinézete semmire nem hasonlít ami a piacon van (sem freakshow, sem duck) azért kicsit más...
 

Ammodytes

New member
Keped biztos van errol a csodarol.
Te pedig biztos látod fotóról ha egy növénynek 3 kromoszómakészlete van...
Egyébként tessék egy bastard alapú triploid növény...
Ha látom hogy van értelme talán GCI analitikát is mutatok (privátban)
 

Attachments

  • FB_IMG_1650828091871.jpg
    FB_IMG_1650828091871.jpg
    91.3 KB · Views: 192

what_can_there

Well-known member
Kromoszoma vizsgalatot barki tud csinalni, en 2006-ban csinaltam eloszor. Ha latod hogy van ertelme talan a projektedrol is beszelsz. Miert pont triploid?
 
Last edited:

Ammodytes

New member
Kromoszoma vizsgalatot barki tud csinalni, en 2006-ban csinaltam eloszor. Ha latod hogy van ertelme talan a projektedrol is beszelsz.
Itt most nem kromoszóma vizsgálatról volt szó, hanem arról hogy fotót kértél egy triploid növényről mintha bármi kiderülne a fotóról... Ez nem egy haploid dudva, nem fog látszani a képeken a lényeg. A projektem röviden egy "abszolut gerilla" növényről szól amiben lassan túl sok az örökíteni kívánt recesszív gén ahoz, hogy én otthon a kis sátraimban ekkora mennyiséggel operáljak (mert ugye minél több az örökíteni kívánt tulajdonság annál kisebb a százalékos aránya annak, hogy az adott fenóban mind homozigóta formában van jelen.)
Egy olyan növényen dolgozom ami leszarja az éjszakai rövid talajmenti fagyokat, ami jól rejtőzik, aminek a szaga sem feltűnő, aminek az orvosi potenciálja majdnem akkora mint a rekreációs, bírja a tápanyaghiányos agyagos talajt stb. Ergo egy olyan növényen dolgozom amit rizikómentesen kevés törődéssel kezdők is letermeszthetnek bármelyik random erdőben és nem fog gyanút egy vadász vagy egyéb arrajáró. Amitől te meg én simán beállunk de aki a cbd-re utazik az is meg lesz vele elégedve. Nem tudom mit tudsz az eredeti bastardról, de ha volt hozzá szerencséd, tudod hogy legjobb esetben is 30% a csírázási aránya és kell hozzá vagy 2 hét, emellett kb hangyafasznyi alkaloid van benne és borsónyi virágokat hoz... . A kép sztem magáért beszél.
Ilyen projekt jelenleg sehol nincs, mert ahol jogilag lehetséges az ilyesmi ott nem éri meg foglalkozni vele mert túl sok vele a macera. A hozamom még nem olyan mint amit el szeretnék érni és nem is igazán lehet már keresztezéssel növelni a fentebb írt recesszív gének szétesése végett, meg amiatt hogy bizonyos fenókat csak hidegben találsz meg, a feno huntinghoz meg nincs elég elszeparálható helyem főleg hogy egyéb (kevésbé érdekes) projekteket is végzek mindezt full hobbi jelleggel és nem tudom elkerülni a keresztporzást csak kis darabszámmal.
Bocs a csapongó gondolatok miatt, baromi fáradt vagyok.
 

Ammodytes

New member
Kromoszoma vizsgalatot barki tud csinalni, en 2006-ban csinaltam eloszor. Ha latod hogy van ertelme talan a projektedrol is beszelsz. Miert pont triploid?
De ha van valami izgalmas fenód cserélgethetünk is. Van jópofi inbreed line freakshow-m (vöröses levelek, nagy sativa jelleg) meg van tiszta vonalú is (cseppet sem homogén, feno huntinghoz nagyon klasz) meg sok más ritkább ínyenc cucc.
 

Attachments

  • Screenshot_20220424_222008.jpg
    Screenshot_20220424_222008.jpg
    542.2 KB · Views: 160

what_can_there

Well-known member
Nem foglalkoztam soha poliploidokkal, gerillazni se szoktam, nekem jo az indoor evek ota, meg a normal diploid fajtak. Nekem a kannabisz elvezeti cikk is, imadom szagolgatni, tapogatni a bugakat, szeretem ha a fustnek van ize es a sunoket pedig leszarom, mert olyan orszagban elek, ahol ezt megtehetem. Elegge elteroek az igenyeink, amint latod, nekem nincs gondom se a rejtessel, se a szaggal, se a magosodassal. Amit te csinalsz, az egy eleg szelsoseges formaja a futermesztesnek, az egesz orszagban 1-2 ember lehet meg rajtad kivul, aki ennyire ovatos.

A projekted jo komplexnek hangzik, nem azt mondom, hogy kivitelezhetetlen, csak jo nehez, mint irod is rengeteg recessziv tulajdonsagot akarsz stabilizalni egyetlen fajtaba, aminek vegso soron a novekedesi erely latja karat. En biztos szetszednem ket fajtaba legalabb, lehetne egy, ami jol rejtozkodik, meg egy masik, ami nem magosodik, de ez csak az en meglatasom. Ha csak annyit elersz, hogy stabilan nem magosodik a novenyed, azzal mar elonyben vagy, mert akkor a vadkender mezo kozepen is lehet magmenteset termelni.

A magok cserejeben benne vagyok, 10-20 db teszter novenyt be tudok vallalni fajtankent kezdesnek, aztan ha latok benne fantaziat akkor megbeszeljuk a tovabbiakat. Mondjuk ha van rengeteg sok magod, akkor lehet tobb is, de elobb kicsiben fogom oket letesztelni. Nekem ossze vannak szedve egy katalogusba a fontosabb magok, ezekbol tudok jelenleg adni, meg nyaron lesz Ancestral Skunk1 regular magom.
 

Attachments

  • huba2022.png
    huba2022.png
    3.1 MB · Views: 126
  • huba2022.pdf
    745.9 KB · Views: 130

what_can_there

Well-known member
A Freakshow erdekel, meg az Australian Bastard Cannabissal is szemeztem 2010 kornyeken, de sose rendeltem magot. Neked amiket ajanlok az a Pakistani Chitral Kush, Deep Chunk, X18, Maple Leaf, Olditmer's Haze, Malawi, Kosher Kush (ami szinten nincs rajta a listan, de van belole rengeteg fem magom).
 

Ammodytes

New member
Én sem akarok gerillázni és nem óvatoskodom. Ez nem rólam szól, hanem a magyar betegekről akiket lecsuknak ha mondjuk ki akarnak gyógyulni a rákból vagy pár órára elfelejtenék a fájdalmakat mert végre aludnának egyet. Magamnak megvan a kis indoor világom ami nem áll meg a kendernél. (salvia, rengeteg féle gomba, kaktuszok, erythroxilum sp, mák stb... Nagyon érdekel a genetika és szeretek olyan dolgokat létrehozni amit még más nem. Emellett főleg heirloom és landrace fajtákat gyűjtök de nem vetem meg az "újvonalas" szarrá tenyésztett fenókat sem. Amúgy kígyókkal kezdtem ezt az egészet, a kender pár éve csapódott hozzá.
 

Ammodytes

New member
Nem foglalkoztam soha poliploidokkal, gerillazni se szoktam, nekem jo az indoor evek ota, meg a normal diploid fajtak. Nekem a kannabisz elvezeti cikk is, imadom szagolgatni, tapogatni a bugakat, szeretem ha a fustnek van ize es a sunoket pedig leszarom, mert olyan orszagban elek, ahol ezt megtehetem. Elegge elteroek az igenyeink, amint latod, nekem nincs gondom se a rejtessel, se a szaggal, se a magosodassal. Amit te csinalsz, az egy eleg szelsoseges formaja a futermesztesnek, az egesz orszagban 1-2 ember lehet meg rajtad kivul, aki ennyire ovatos.

A projekted jo komplexnek hangzik, nem azt mondom, hogy kivitelezhetetlen, csak jo nehez, mint irod is rengeteg recessziv tulajdonsagot akarsz stabilizalni egyetlen fajtaba, aminek vegso soron a novekedesi erely latja karat. En biztos szetszednem ket fajtaba legalabb, lehetne egy, ami jol rejtozkodik, meg egy masik, ami nem magosodik, de ez csak az en meglatasom. Ha csak annyit elersz, hogy stabilan nem magosodik a novenyed, azzal mar elonyben vagy, mert akkor a vadkender mezo kozepen is lehet magmenteset termelni.

A magok cserejeben benne vagyok, 10-20 db teszter novenyt be tudok vallalni fajtankent kezdesnek, aztan ha latok benne fantaziat akkor megbeszeljuk a tovabbiakat. Mondjuk ha van rengeteg sok magod, akkor lehet tobb is, de elobb kicsiben fogom oket letesztelni. Nekem ossze vannak szedve egy katalogusba a fontosabb magok, ezekbol tudok jelenleg adni, meg nyaron lesz Ancestral Skunk1 regular magom.
Szóval te ennél a Huba seedsnél vagy?
 

what_can_there

Well-known member
Igen, 2016 ota. Ha van valami szolid fajtad, ami erdekes lehet tobb embernek is, akkor lehet rola szo hogy listazzuk a webshopon.
 
Last edited:

Ammodytes

New member
Igen, 2016 ota. Ha van valami szolid fajtad, ami erdekes lehet tobb embernek is, akkor lehet rola szo hogy listazzuk a webshopon.
Van valamim amin lassan 4 éve dolgozok. Egyenlőre csak annyit mondok hogy már csak 2 generáció van hátra és az egyiket most indítom. Szerintem érdekelni fog... 😁
 

Latest posts

Latest posts

Top