Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Magyar (Hungarian) > Nemesítés

Thread Title Search
Click to shop for Extractors and Hardware
Post Reply
Nemesítés Thread Tools
Old 01-21-2017, 04:48 AM #1
what_can_there
Member

what_can_there's Avatar

what_can_there has a spectacular aura aboutwhat_can_there has a spectacular aura aboutwhat_can_there has a spectacular aura about
Nemesítés

Ebbe a topicba johetne minden ami nemesites, elmelet/gyakorlat, kender vagy akar mas novenyek, allatok. Az oldalon amugy szep irodalma van ennek a temakornek, erdemes keresgelni, talan ez a legjobb kezdes:

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=26677

Magyarul ezt talaltam, ha valakit bovebben erdekel a dolog, itt erdemes lapozgatni:

https://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalo...tes/index.html

Ezeket legfejjebb sajat tapasztalatokkal tudom kiegesziteni, nem fogom ujra feltalalni a genetikat.

Igertem, hogy a feminizalasrol osszeszedem az eddigi tapasztalataimat, ezert alljon itt par mondat errol, talan vitainditonak is jo lesz.

Feminizalashoz jelenleg a ket elterjedtebb modszer az ezust-tioszulfat (STS) es az ezust kolloid (CS) oldatos kezeles. Az elso annyibol jobb, hogy so formajaban tartalmazza az ezustot, ezert hatekonyabb a felszivodas, de az anyag sokkal mergezobb is, ezert nagyobb korultekintes igenyel. Az ezust kolloid oldat apro ezustreszecskeket tartalmaz, nagyobb mennyiseg elfogyasztasa eseten az ember bore visszafordithatatlanul bekekul, tehat itt sem art az ovatossag. A kezelt novenyeket a pollinacio, vagy a magok kinyerese utan minden esetben erdemes megsemmisiteni, a novenyi reszek barmilyen modon torteno elfogyasztasa erosen ellenjavallt.

Amit en lattam eddig, azok alapjan jol mukodo modszernek gondolom mind az STS, mind a kolloidos kezelest, mindegyik anyaggal sikerult az osszes kivalasztott anyat reverzalni, vagyis a portok kepzodest indukalni. Az egyeduli problema, hogy a keletkezo pollen eleg keves, vagyis trukkozni kell vele. Az altalam eddig reverzalt anyak szama eddig 50 korul van, ennek kb. fele volt STS es a masik fele pedig kolloidos kezeles, az eredmeny mindig ugyanaz volt, pedig nagyon valtozo fajtakkal dolgoztam, volt szinte minden ami elerheto, a tiszta indicatol a tiszta sativaig, autok, medical fajtak.

A permetezeseket a viragzas kezdetekor erdemes vegezni, en lampakapcsolas utan szoktam befujni oket, 3-4 napon at. Erdemes minel nagyobb feluleten kezelni oket, ez tobb banant eredmenyez, volt olyan, hogy egy nagyobb novenynek csak egy agat fujkaltam, igy a tobbi ag teljesen portok mentes maradt, a termelt pollen pedig nagyon keves volt. A kezelt novenyeken 2 het utan lathatoak az elso bananok es 3-5 hetig termelik a pollent, ezalatt, mindenben ugy kezelem oket, mint a tobbi viragzo novenyt.

Az STS oldathoz ezt a receptet hasznaltam:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?threadid=309740

A kolloidos kezeleshez 20 es 10 ppm-es oldatot is probaltam, ezeket bioboltban lehet megvasarolni, mindket koncentracio mukodott a szokasos kezelessel.

Az egyetlen problema, tehat az, hogy a boseges portok termelodes ellenere a keletkezo pollen nagyon keves, es gyenge minosegu, ezert erdemes a novenyeket a termekenyites soran idonkent osszeutogetni egymassal, vagy a portokokat lecsipegetni es feldarabolva raszorni a kivalasztott termos viragokra. Ez javitja a termekenyulest, de a keletkezo magok mennyisege meg igy is elmarad a ketlaki (regular) porzosokkal termekenyitett novenyek maghozamahoz kepest. Az igy nyert magok viszont 100%-ban termosnek bizonyultak, tehet osszessegeben azt lehet mondani, hogy az ezusttel torteno beavatkozas egy nagyon hasznos es izgalmas modszer, porzomentes allomanyok letrehozasahoz, vagy elit anyak ontermekenyitesehez (selfing).
what_can_there is offline Quote

4 members found this post helpful.
Old 01-21-2017, 08:54 AM #2
WHIPEDMEAT
Modortalan

WHIPEDMEAT's Avatar

WHIPEDMEAT has disabled reputation
tankönyvtár lv2

https://docplayer.hu/11599372-A-kende...akulasara.html
WHIPEDMEAT is offline Quote

Old 06-18-2017, 05:08 PM #3
offika
Guest

Hello Sziasztok!
Én bepróbálkoztam ezzel a kolloid oldatos témával, mar a 7. napja permetezem őket de eddig semmi "változás". 20ppm-es oldatot használok hozzá.
Virágzáskor kezdtem 10db-ot virágzás elött 5db-ot.
Ebből 5db auto fem, és 10db sima fem növény.
De eddig semmi látszat a banántermelésre.A virágot hozza de a bananat nem...Lehet én várok el túl sokat de nem tudom.
Azzal a kérdéssel fordulok ide, hogy valamit vagy én csesztem el vagy nem tudom hol a hiba! Olvastam róla nagyon sokat mindent úgy csinálok ahogy meg van írva de nem tudom

Old 06-18-2017, 09:53 PM #4
Kukutyin
Member

Kukutyin's Avatar

Kukutyin will become famous soon enoughKukutyin will become famous soon enough
Ami miatt jobb az STS az az, hogy kb sehogy nem tudod ellenőrizni, hogy valójában(!) milyen töménységű az ezüstkolloid oldat és még van egy másik tényező is a kolloidrészecskék mérete, ami szintén nem elhanyagolható.
Kukutyin is offline Quote

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules