What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2017 πρωτη προσπαθεια ...

Ksaderfo

Active member
Α εσυ εισαι μεγαλυτερος και απο μενα!! :biggrin:

Ναι τα φύλλα όντως μου θυμίζουν κάτι που είχα και γω... κάτι σε πολυκύτταρο βασικα. καπως ετσι μου ειχαν γινει απο τη μελιγκρα σε ενα και αυτο που λεει ο συντ το ειδα τωρα αλλα δεν παρατηρησα κανενα τετοιο αραχνακι.. τωρα πολυ αργα βεβαια..

Το αζωτο που λεει επισης ο συντ μαλλον εχει δικιο γιατι παιζει πολυ σκουρο πρασινο φυλλο.

Το χωμα τι ειναι; Εχει μεσα κοπρια;; κατι τετοιο;;

Σε αυτη τη φαση εγω δε θα εβαζα καθολου γκροου, θα εβαζα μονο μπλουμ... το αλλο το ΑΝ ουτε το ξερω.. :biggrin:
 
D

dino0907

Χωμα χωρις τιποτα,απο κηπο.Το θεμα αυτο με τις πιτσιλιες στα φυλλα παρουσιαστηκε με το ενα και μοναδικο ψεκασμα που εφαγε.Το μπλουμ το συνεχιζω,και δεν φαινεται στις φωτο αλλα το αζωτο το ειχα κοψει και σιγα σιγα επανερχετε το πρασινο.Τα φυλλα τα αφηνω ετσι οπως ειναι,η να τα ψεκασω με κατι βιολογικο προληπτικα
 
D

dino0907

Και δυστυχως ξαδερφε παρα πολλοι νεοτεροι μου δεν μπορουν να υποστηριξουν το ελληνικο πια.
 

Ksaderfo

Active member
αν εχει τετρανυχο τοτε ψεκασε το... δεν ξερω με τι ομως. απλα πρεπει να το ψεκασεις και κατω απο τα φυλα και πριν νυχτωσει οχι το πρωι κτλ.

Σπορο παιζει να σου βγαλουν και αστρεσσαριστα.

Εδιτ: Βασικα ειχα ενα μαυρο αραχνοειδες αλλα νομιζω οτι ηταν baby βρωμουσες... νομιζω... Παντως σε αυτα το σαπουνι-οινοπνευμα δεν εκανε δουλεια...

Μου ειπαν τωρα μια πατεντα με ξυδι.. αλλα αυτο ειναι παραπανω για να σκοτωνει αυγα και παιζει πολυ να καψει το φυτο...
 
D

dino0907

Καλημερα σε ολους.Ενα update εδω με τετρανυχο.Νομιζω οτι ναι οποια βιολογικα σκευασματα χρησιμοποιησει κανεις δουλευουν αλλα θελουν μερς ισως εβδομαδες?Το λαθος που εκανα σαν αρχαριος ηταν οτι δεν εδωσα τοση σημασια στο χωμα απο την αρχη και στις μεταφυτευσεις.Τωρα ομως με την μια,χρειαζομαι φακο.Οπτικα δεν αρκει.Καμμια φτηνη και αμμεση λυση?
 

Ksaderfo

Active member
Τα growshop έχουνε μικροσκόπια με 20 περίπου ... αλλιώς φωτογραφία και ζουμ;
 
D

dino0907

Καλημερα στον ξαδερφο.Ειχε ενα led 60X 10 ευρω για αρχη.Και σοδα μαγειρικης παιζει για τετρανυχο
 
Last edited:
D

dino0907

2017 .......

2017 .......

Φακο!Δεν λεει με zoom.Haze κατι ?
 

Attachments

  • IMG_2505.jpg
    IMG_2505.jpg
    67.1 KB · Views: 82
Last edited:
D

dino0907

2017 ..........

2017 ..........

Με το αζωτο κομμενο η διαφορα νομιζω φαινεται.Οσο για τον τετρανυχο η οτι ειναι,αμα εχεις χρονο λιγο κατω απο τα φυλλα με πανι,βοηθαει.Απο κοντα υπαρχει διαφορα.Ευχαριστω
 

Attachments

  • IMG_2513.jpg
    IMG_2513.jpg
    92.7 KB · Views: 86
Last edited:
D

dino0907

2017 ..........

2017 ..........

................................ Zoom
 
D

dino0907

2017 ..........

2017 ..........

Zoom ...........
 

Attachments

  • IMG_2520.jpg
    IMG_2520.jpg
    75.4 KB · Views: 85

Ksaderfo

Active member
Kοντευεις!! :) Κατω απο τα φυλλα ε;; Μηπως ηταν καμια μελιγκρα τελικα;
 
D

dino0907

2017 .........

2017 .........

Ναι ξαδερφε κατω απο τα φυλλα.Δεν ξερω τι ηταν.Εκανα λαθη αλλα στο επομενο thread δεν....Ενα δυο μικρα για τεστ ντραιβ
 

Attachments

  • IMG_2537.jpg
    IMG_2537.jpg
    105.6 KB · Views: 83
  • IMG_2540.jpg
    IMG_2540.jpg
    121.3 KB · Views: 80
D

dino0907

2017 .........

2017 .........

Η αλλη γεμιζει ετσι ............
 

Attachments

  • IMG_2555.jpg
    IMG_2555.jpg
    84.1 KB · Views: 83
  • IMG_2544.jpg
    IMG_2544.jpg
    70.8 KB · Views: 80

Ksaderfo

Active member
Aστην την αλλη να ερθει λιγο στα ισια της γιατι τη βλεπω λιγο ξεπουπουλιασμενη..

Πσσσς πως το υποψιαστηκα ο Ματα Χαρις να πουμε... Ιδιο ηταν και μενα αλλα ηταν 100% μελιγκρα.. Πανε πακετο με τα μυρμηγκια τελικα ισχυει.. Εχασα κανα 2 φυλλα αλλα για τη μελιγκρα το σαπουνι-οινοπνευμα θεριζει..
 
D

dino0907

Κρυος ιδρωτας μονο στις παλαμες!Ακαριαια!Αυτο δεν το περιμενα!Εμαθα να ζω με τενοντιτιδα τοσα χρονια και νασου η μικρη....λυιθηκαν.Μετα τριπακι και διαυγεια.....
 

Ksaderfo

Active member
Κρυος ιδρωτας μονο στις παλαμες!Ακαριαια!Αυτο δεν το περιμενα!Εμαθα να ζω με τενοντιτιδα τοσα χρονια και νασου η μικρη....λυιθηκαν.Μετα τριπακι και διαυγεια.....

??
 
D

dino0907

Ο πονος στις παλαμες παλαμες και γενικως στα χερια δεν με αφηνε ουτε παπακι απο σταντ να σηκωσω.Ειναι εντωμεταξυ δυο χρονια που εχω κοψει το αλκοολ.Και αυτο που πινω τωρα ειναι αυτο που με βοηθησε στην αρχη.
 

Latest posts

Latest posts

Top