What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Incepator...Prima incercare!

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Intakeul trebuie sa aiba suprafata dubla fata de exhaust. Atat conteaza.
Agro natura pentru intreaga gradina sau pentru plante aromatice. S-a discutat pe aici pe forum zilele trecute despre ele.
 

Jukebox

Member
Perfect deci trebuie sa dublez intakeul.Nu am vazut topicul despre nutrienti dar caut.Pana pe la finalul lunii sper sa achizitionez toate chestiile sa fiu pregatit sa incep un grow calumea.Multumesc pentru sfaturi si intelegere!!
 

Jukebox

Member
Explo ce strain imi recomanzi care sa termine pana la inceputul lui august in ideea in care nu le pun mai tarziu de jumatatea luni mai?!
 

Jukebox

Member
Nu pot sa dau edit la post....deci m’am tot uitat si la baietii ce fac scrog mi se pare interesanta ideea pentru ca te folosesti de spatiul mic eficient.Plasa stiu ca trebuie sa fie rezistenta sa nu fie elastica dar dimensiunea intre ochiuri cam care ar fii cea optima?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Vorbim de indoor sau outdoor? Pentru outdoor nu stiu asa ceva, pentru indoor orice are flower mai scurt de 8-9 saptamani ar trebui sa faca treaba buna in acel timp. Adica 2-4 sapt de veg si restul flower. Insa tine cont ca scrogul are nevoie de mai mult timp de veg, si e mai mult de munca la el. Asa ca fara experienta, si presat de timp, poate nu e cea mai buna varianta.
Scrogul trebuie sa fie putin flexibil dar rezistent, adica bine intins. 5-10 cm marimea ochiurilor in functie de suprafata screenului.
 

Jukebox

Member
Indoor explo pentru boxu pe care il am,outdoor am sa pun niste seminte din bud dar mai astept sa se faca vremea frumoasa,nu m’am pregatit pentru outdoor deci nu am cine stie ce sperante si nici nu o sa le vizitez prea des pe cele de afara ca o sa le pun cam la 60 de km de unde stau eu!
 

Jukebox

Member
Asa ca ma bazez mai mult pe indoor,pregatesc screenul pentru scrog multe jointuri si ma pun pe documentat .Al 2-lea grow o sa fie pe plasa ca o sa am mai mult timp pt ele atunci!
 

Jukebox

Member
Am facut cateva poze la fetita care a intrat in flower si se pare ca are ceva deficiente,ceva pareri?
 

Attachments

  • 75AB73F3-6623-4686-BBEF-AFF382A2DE9E.jpg
    75AB73F3-6623-4686-BBEF-AFF382A2DE9E.jpg
    33.5 KB · Views: 45
  • 596E2FF2-A1CF-42DF-BB07-B981D23198B1.jpg
    596E2FF2-A1CF-42DF-BB07-B981D23198B1.jpg
    48 KB · Views: 43
  • 3908B970-9E3F-4139-BB21-97B8CEBD1E1A.jpg
    3908B970-9E3F-4139-BB21-97B8CEBD1E1A.jpg
    72.2 KB · Views: 40
  • 41274FAA-034D-4BC7-B9E6-81FF9656440C.jpg
    41274FAA-034D-4BC7-B9E6-81FF9656440C.jpg
    48.8 KB · Views: 44

Jukebox

Member
E ceva din ce am fumat nu stiu exact sa iti spun ca am aruncato aiurea in ghiveci nu ma asteptam sa rasara!Pot sa o duc la final in ritmu acesta?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ce urat e cand cineva nu vine nici macar sa zica o parere sau o poveste despre cum a incheiat treaba, dupa ce a supt informatii timp de 6 pagini..
 

Jukebox

Member
Salut baietii!
Intradevar am adunat foarte multe informatii ,growul nu am reusit sa il duc pana la capat dar am reusit sa achizitionez cam toate echipamentele pentru un grow serios.Din perioada cat a trait fata am avut cate ceva de invatat si ei nu i’a mers foarte rau.Am cateva seminte pregatite langa tot setupu.Fumuri usoare!
 

Avaible

Member
Poze ceva nada? sau e panica man ?! Iar ma luat degetelele pe dinainte acum citesc ca nu ai reusit pana la capat... Mult succes next time!
 

Jukebox

Member
Pai inainte de panica am vazut ca nu e treaba cu luminile pacii(niste panouri chinezesti colorate) dupaia am auzit niste povesti si a intervenit panica.Anu asta nu cred ca reusesc indoor nimic ,dar am cateva spoturi outdoor.Dar daca nu pot sa ma abtin am cateva auto pregatite,cel mai trist e ca acum e tot dar e panica si nu pot da drumu.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ce panica man? La ce grow faci tu acolo si daca pui adresa s-ar putea sa nu te viziteze nimeni.
 

Jukebox

Member
Eu unu direct nu am de ce sa ma panichez practic ca nu fac nimic ilegal nu am stofa de dealer dar vechiile anturaje mi’au dat panica asta.Ai si tu dreptate exploziv ca pentru o planta sau maxim 2 nu vad de ce sa se deranjeze mai ales ca nu sunt pentru comercializat dar na mai sti poate se plictisesc si vin sa vada alea 2 plante.Oricum grow departe de casa macar sa nu ma trezeasca!����
 
Top