What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

D

dragosant

Nu ,nu m-am gandit la nume :)) Chit ca unii spun ca in 48 de zile infloreste. Ma documentez doarece vreau soiuri cat mai diverse sa incerc
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Depinde de la ce breeder e. AK48 de la Nirvana e Ice x Jock Horror, predominant indica dar si al dracu' de ieftin, asa ca de ce sa nu-l incerci. Alti breederi spun ca AK48 lor e inrudit cu AK47, mai este si un auto numit AK48(AK47 x Lowrider). AK47 de la breederul Serious Seeds(the real thing, cica) e un hibrid F1 intre trei sative si o indica, deci termina cam tarziu pe la noi. Alegerea e a ta, succes.
 
D

dragosant

Mie imi place ce spun unii de Ak48 de la Nirvana , cica "rupe norii" si eu vreau sa incerc :D
***greenrookie : Sa ne faci un smoke report , chiar sunt curios :D
 

Drackon

Active member
Am si eu o intrebare:
:D
Stiti ce este "mazga" aceea verde care se formeaza pe fundul sticlelor (sticlele din growbox care nu au dop) si daca aceea mazga ii face vre-un rau plantei cand intra in contact cu ea?
 

MJgrow

Active member
alge...

se formeaza atunci cand apa este expusa la lumina.

Incearca sa o tii la intuneric si nu o sa mai apare mazga.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
in plus, indica faptul ca tii recipientele murdare si/sau apa sta prea mult.
daca trebuie neaparat sa stochezi apa in growroom/growbox foloseste un butoi opac. daca mai adaugi si o pompa de aerare o sa fie perfect.

nu deranjeaza prea mult planta, in afara de faptul ca iti consuma din nutrientii din ea, si posibil sa iti apara apoi si la suprafata pamantului acele alge. (unde tot asa, vor consuma mici cantitati de nutrienti si co2)
 
D

dragosant

Cand tai planta , frunzele le pot folosi la fumat sau la combinatii cu bud? Din cate stiu si frunzele au thc
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Au THC da, dar din pacate au si clorofila asa ca nu e prea placut sa le fumezi; apoi daca esti amator de tigari rusesti sau Jing Ling nu te vor deranja prea tare. Cu trimul poti face hash(o metoda e in thread-ul lui dubite) sau cannabutter(vezi thread-ul lui explo). Nimic nu se pierde, totul se transforma...
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
daca nu sunt cumva acoperite de cristale, nu merita fumate. dar cum a spus si HJ, gasesti ceva de facut cu ele. eu unul obisnuiesc sa le compostez. mult mai bine decat sa ajunga in gunoi si sa le poata gasi cineva.. :)
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Eu frunzele mari le dau la o parte incet incet cand se ingalbenesc si mor si le dau ca hrana penteu niste rame. Frunzele din bud le folosesc pentru unt si mai nou pentru tinctura.

Tulpinile le folosesc ca vreascuri pentru aprins gratarul.
Radacinile le amestec cu pamantul din stratul de flori insa am observat ca vrabiutele si porumbeii le folosesc pentru cuiburi. Nevasta-mea m-a intrebat o data de unde e 'lufa' aia din gradina, deci iata inca o posibila intrebuintare.

Inca o chestie apropo de frunze: uscate impreuna cu mugurii, frunzele devin casante si foarte greu de rulat. Gustul lor lasa si el de dorit. Le poti folosi in amestec cu bud foarte potent daca nu ai pretentii de gust.
 

MJgrow

Active member
cam ustura gatul... gust iute asa nu prea bun.

In schimb daca e ceva bun, e excelent pentru un feeleng de dupamiaza. Un buzz mai mult.

Nu te opreste de la nimic, si esti mai relaxat.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
e mai bine sa fie uscate. cat despre metoda, cere log-in, si trebuie sa fii kinda stupid sa te uiti la un clip ce contine cannabis de pe un cont de google/youtube. logheaza-te de pe proxy pe google si vor stii ca si ip-ul ala e al tau.. and they love to fish information on you.. fk them.
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Man, sunt atatea tutoriale si articole aici pe IC Mag, chiar si pe sectiunea ro este metoda cu bubble bags. Daca nu vrei sa iei kitul poti incerca doar cu apa rece si cuburi de gheata. Nu iese asa smecher dar e o metoda buna pentru incepatori si oricum o sa fie mai bun decat ce gasesti pe la dealeri. Succes.
 
Mi-au ramas niste seminte de anu trecut dintr-un big bang automatic si am zis sa incerc poate iese ceva..o sa am un nepotel sau o nepoata? au vreo 3 saptamni(le-am tinut numai pe balcon)
 

Attachments

  • IMG_1220h.jpg
    IMG_1220h.jpg
    31 KB · Views: 10
  • IMG_1220.jpg
    IMG_1220.jpg
    43.5 KB · Views: 10

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Semintele sunt din outdoor ? Par foarte alungite ceea ce ma duce cu gandul la un nepotel mai salbatic. Dar ce scop avea intrebarea ? Ce vrei sa faci cu ele ?
 
Da din out,nu vreau nepotei sa n-aud,faceam un experiment cu balconu nu am mai crescut niciodata pe balcon si am vazut ca e destul soare pe zi si sunt curios cat poate sa imi dea maxim
 
Top