What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Preludiu concurs 2018

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Si au încolțit!
:dance013::dance013:
picture.php


Update-uri ceva băieți?? :tiphat:
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Si ale mele is in pahare de bere de 500 ml. Asta pt ca nu am gasit ghivecele mici in care planuiam sa le pun. Dupa vor merge in ghivece de 4 sau 6 l, in functie de spatiu, cate germineaza si cate bag in concurs. S-ar putea sa dau o sansa primelor ce au crapat, niste LUI x Black Domina (mai ales ca nu am mai crescut o indica majoritara de prin 2010). Alea sau Blueberry x F13. Indica ori sativa.. vedem. :muahaha:
Mentionez ca voi creste fara nutrienti adaugati, adica doar ce e in pamant si poate niste ceaiuri sau zeama de compost daca va fi nevoie.
Urmatorul post ar trebui sa fie poza cu plantutele germinate. De indata ce rasar si ma hotarasc cu care intru in concurs.
Succes tuturor.
 

narcox

Member
Continui si eu concursul daca tot suntem putini.
Am 3 zile cu ea, inaltime 5 cm .
Pana acum 3 ore am tinut o pe 15w la 18 cm distanta de bec .
Acum am trecut o pe 2x15w led 6500k la 30 cm de bec . Am citit ca o distanta prea mica ar cauza arderi chiar si la becurile micute ca ale mele
Revin cu poze in 20-30 minute
 

narcox

Member
Este una si aceeasi. Doar una am, cu asta intru in concurs si cu asta raman
:dance013:
 

Attachments

  • 20180210_223434.jpg
    20180210_223434.jpg
    42.2 KB · Views: 24
  • 20180210_223356.jpg
    20180210_223356.jpg
    50.1 KB · Views: 22

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Am impresia că ai tinuto la o lumină mică ca să lungit cam mult! Eu la ale mele 3 am 3 becuri unu 10w cool white 10w warm white si 14w neutral ! Si lumina e la un 20cm! Tu daca ai mai băgat încă un bec de ce le-ai si depărtat? Lasale la 20cm si nu se întâmplă nimic! Planta cere lumina când se lungește! Când nu se mai înaltă înseamnă că e destulă lumină! Ale mele tot 3 zile are sub becuri ca o zi a stat fara becuri ca inca era cu coaja in cap! Succes si multa bafta băieți!
 

narcox

Member
Am impresia că ai tinuto la o lumină mică ca să lungit cam mult! Eu la ale mele 3 am 3 becuri unu 10w cool white 10w warm white si 14w neutral ! Si lumina e la un 20cm! Tu daca ai mai băgat încă un bec de ce le-ai si depărtat? Lasale la 20cm si nu se întâmplă nimic! Planta cere lumina când se lungește! Când nu se mai înaltă înseamnă că e destulă lumină! Ale mele tot 3 zile are sub becuri ca o zi a stat fara becuri ca inca era cu coaja in cap! Succes si multa bafta băieți!
Ms. Am bagat o la 20 cm
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Week 1

Week 1

Vin si eu cu update. Am ales Legends Ultimate Indica x Black Domina, destul de majoritar indica, tocmai pentru ca nu am mai crescut majoritar indica de mult, si au crapat si printre primele. Practic s-au ales singure.
A trecut cam 1 saptamana si 1 zi de cand au fost bagate in apa semintele, si cam 3 zile de cand au rasarit.

#1


#2


#3


#4


Group photo:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Vin si eu cu un update! Au o săptămână si doua zile de când le-am băgat în șervețelele! Si 4 zile sub leduri!

#1
picture.php

#2
picture.php

#3
picture.php


Si o poza de grup!

picture.php


L.E.: ale mele sunt mai bătrâne cu doar o zi!! Arată bine explo succes cu ele! Deja sunt invidios! :woohoo:
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Vad ca am ramas 4 oameni in concurs. Si suntem toti cam in aceeasi faza cu ele.
Veg cat dam? fiecare cat vrea sau fixam ceva? Eu ma gandeam la vreo 3 saptamani pentru ale mele. Si inca ma gandesc daca sa le fac topping sau nu, depinde si de cum evolueaza. Nu am gasit alt grow cu aceasta genetica ca sa ma orientez dinainte. Ramane de vazut. Succes tuturor.

Am uitat sa adaug mai sus si conditiile din grow:
Humidity: 56.70 %, Temp: 24.60 *C, VPD: 12 mb, AP: 1003 mb
Din saptamana a2a voi reduce putin temp, si atunci ar trebui sa ma apropii mai mult de vpd 9-10 mb.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Pentru mine unul e tot una! Eu am auto deci să așteptăm și părerile celorlalți ce au de spus despre perioada de vegetație!eu cred că fiecare Da cât vrea perioada de vegetație! Rămâne de văzut ce spun medicii :muahaha:

Condiții de grow :
Temperatura: 26
RH: 35%
Lumina: 34w = 10w cool, 10w warm, 14w neutru!
Ventilație: zero , ceea ce cred că va fi o problema daca nu rezolv curând!
Filtru: zero, si la asta trebuie să mă gândesc ,dar prea mult nu m-ar deranja!
Succes tuturor! Sa fie intr-un ceas bun!
Si mai fumați câte ceva printre timp, să nu vă întristați! :smoker:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da, ventilatia conteaza foarte mult. Eu am pus doar un vent de pc de 12 cm pentru moment, cand va fi cazul de filtru de carbon bag extractor, dar momentan am preferat sa bag acei 40-50W care i-ar consuma extractorul in lumina. Am 300W reglati la aproximativ 25% din putere, consum total panou 90W cu tot cu drivere si ventilatoare.
 
eu sunt de acord cu 3 saptamani de veg ,cred ca atat vegeteaza si auto-le lu Vosi.Ce zici Vosi cam cat vegeteaza ale tale ,te-ai uitat la ceva growuri?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
L.E.: ale mele sunt mai bătrâne cu doar o zi!! Arată bine explo succes cu ele! Deja sunt invidios! :woohoo:

Fix in acelasi stadiu in care erau ale tale in poze sunt si ale mele acum. Au inceput sa le creasca al 2-lea rand de frunze. Am apropiat lumina, am scazut putin temp si am obtinut VPD mai bun.

Humidity: 63.40 %, Temp: 24.30 *C, VPD: 11 mb, AP: 1004 mb
 

narcox

Member
Decci am ramas eu explo cristo si vasy ?
Eu unul nu am nimic impotriva daca tinem 3 sapt veg.
A mea are un termen dw 8-9 sapt de flower dar cred ca sunt de ajuns 3 sapt , nu?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
cat veg vrei sa ii dai depinde de cat spatiu ai, si mai ales cat de intensa e lumina si cat poate penetra canopia. daca vorbim de leduri de pana in 5W/ dioda, nu ai de ce sa ai o canopie mai inalta de 40-50 cm, si atunci 3-4 saptamani e cam maximul de veg care ar trebui sa il dai. Pana la urma putem lasa 3-4 saptamani ca sa poata alege cineva daca are loc de o planta putin mai mare si vrea si o recolta putin mai mare, sa nu fie constrans de acest thread. Ca oricum, it's just fun. Eu cam 3 saptamani incerc sa le las pe ale mele, pentru ca dupa plec in concediu si nu as mai putea face switchul si sa ridic becurile cand incep sa se lungeasca in flower. Iar daca o las pe dupa concediu, cresc prea mari si ma lungesc aiurea.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Daca va hotarati pun si eu niste boabe la germinat . Scormonind prin cutia cu seminte am dat peste un pliculet cu niste boabe de Piaf si ma gandeam ca ar fi ocazia perfecta sa o readuc la viata.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai noi suntem hotarati. ar fi o placere sa te bagi si tu in seama cu noi, dupa atata lipsa.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Cred ca au trecut ani de cand nu am mai germinat o samanta. Asa e cand pui mana pe niste soiuri bune - mai ales sative - si pastrezi mame din ele pentru a-ti asigura stash-ul.

Sa dam drumul la treaba si vedem ce o iesi :)
 
Top