What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

EC Метър

somebodyx

Member
Здравейте колеги отновo :D
С най-голямо съжаление да ви съобщя че нещо ни се скапа ец метъра и сега се чудя какъв да си взема, моля споделете модели и марки нещо качествено ми трябва доказало се на пазара.
Аз като цяло съм се спрял на този малко е скъпичък но пък има 5 години гаранция
 

Attachments

  • 778332915.jpg
    778332915.jpg
    16.7 KB · Views: 84

Kermidon

Member
http://www.bioevibul.com/products.aspx?vidid=144&id=1654
Ето че пак спамя ама ще ме извинявате.
Бате това е ец-метъра , който ти трябва хората го продават с сменяеми глави , това което се е случило с твоя е същото, те имат живот както и пх метрите.Относно този който си посочил цената му в бг излиза колкото стационарния за хидро системите
Гаранцията мисля , мисля че не се отнася за консумативите.
Плюс от ибей е 100$ бг е 230-240 лв грозно.
 

somebodyx

Member
не изглежда зле гледам в растената го има същия ама без резервна глава за 100лв май тоя за 120 с резервната глава е по ма оферта
 

Kermidon

Member
Аз за това ти го предлага понеже и пх и ец метрите имат живот а там , където ти го посочих имат консумативи и са на приемливи цени + имат многопрофилни професионални за хидропонна оранжерия се ползват с външни електроди
 

somebodyx

Member
Малко повече разходи хвъркнаха по проекта като цяло и решихме да вземем този TDS & EC метър който го намерихме за 40 лв, ест китайски е но с него ще изкараме все месец време докато събера пари да си взема нов качествен, че набихме пари за крушкии и то стана леле мале.
 

Attachments

  • tds.jpg
    tds.jpg
    5.3 KB · Views: 95
Last edited:

somebodyx

Member
Пробвах го уж мери ама показва ецто примерно ако е 2.0 то го показва като 2000
Мери и температура на разтвора но искам да го сравня с друг ец метър, иначе на течноста калибровъчната дето я имаме тя е 2.8 ЕЦ ми го показва 2867 затова ми трябва съпоставка с друго ец да видиме дали поне отклоненията са минимални
 

Kermidon

Member
Отклоненията те са минимални.Щом ти пише 2867 при тестер 2.8 бива не се мре от толкова кофти е кога имаш 500 хилядни на 1 отклонение в електропроводимостта.Това че е в хилядни така се мерят.
 

jhook

Member
е ц метър

е ц метър

На същата фифма станция за 400 лв. Този има грешка до 1.00. единица....особенно ако не си и наясно ,че се почиства...
 

Latest posts

Latest posts

Top