What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

911-бърза помощ,въпроси,проблеми

bbb2

New member
Моля,ако можеш направи една примерна схема за торене с достъпни торове.Имам предвид нещо като КРИСТАЛОН,ЛАКТОФОЛ,БИОЦВЕТ........Нещо по различно от общоприетите от Г.ШОПовете.
 

qwz4p

New member
Имам следния проблем в момента вегетитирам на двуспектъра лампа и нещо не ми харесват в растежа,бавно израстват на височина,стъблото с момента е доста дебело и с доста листа правя ралика при това съществена в сравнение с предният грол който вегетирах на металохидридна лампа и след това я смених с натриева
Та да взема да я сменя тая двуспектърната с металохидридната в момента са на 24 дена и нямат нищо общо със предните а сорта е един и същ благодаря ти предварително преди доста полезни съвети ми даде
 

runto

Member
bbb2-в темата за Бомбите има и ще схеми с ефтини торове
qwz4p-в момента съм с такава лампа и да ти кажа разликата в сравнение
с МХ е очевадна.Не съм доволен от двуспектърните за вегетация.
Щом имаш МХ-слагай смело,няма да им навредиш.
 

bbb2

New member
Препоръчай осветление за Майка!
Колко часа светъл приод?Колко лумена като минимум?
 

bbb2

New member
Белокрилки-помощ

Белокрилки-помощ

Вече са 2 седмици 12/12ч и пак Белокрили мушици!Докато бяха във вегетация забелязах Белокрилки.Пръсках с "НУРЕЛЕ-Д" 2 пъти през седмица.След това побързах да се похваля как съм ги избил и пак :1help:
Моля помогнете?Съгласен съм на всякаква химия!Само да спася реколтата:cry:
 

runto

Member
Опитай за белокрилката-Децис на Байер.Той е от ,,меките" отрови.
Майките се гледат като растение във вегетация.Торенето също.
Осветление в ,,синия"спектър-всичко над 100 реални вата върши
работа -луминисцентни пури,ЦФЛ-ки,МХ..ако искаш само да е жива,
може и с по-малко ватове
Светлинен период-18/6
 

qwz4p

New member
runto-обясни набързо за фотопериодните растения как се гледат
смисъл като се покажат как да ги осветявам 24/0 20/4 или 18/6 докога и как
после трябвало 12/12 но не ми е ясно та затова питам за светлината
 

runto

Member
като се покажат- 18/6 и започват вегетация.Така ги държиш докато ти
си прецениш.Когато прецениш, че са се развили достатъчно /горе-долу 30 дни/
ги пускаш на 12/12 и растенията минават във фаза цъфтеж.Това минаване е
2 седмици и тогава,ч зависимост от сорта си удвояват размера.
Размера на растенията най-лесно се контролира с размера на саксията.
 

qwz4p

New member
значи вече трябва да се притеснявам наистина
сложил съм ги в 30+ литрови саксии дано да не съм окипазил работата че тая двуспектърната прецака работите според мен
 

bbb2

New member
И аз не съм много доволен от двуспектърна за вегетация!
 

runto

Member
Нищо не си прецакал,колега.И лампата си става за вегетация и голямата саксия
е добре.Когато са в голяма саксия и ти е хубава почвата цялата вегетация може
да мине и без торене-те се хранят от почвата.Само ги пазиш докато са малки от
преполиване.
 

bbb2

New member
Имам Проблем с ПУДРА.В 5 седмица сложих по 0,75г/л ПУДРА.Сложих ГРОУа.ОТ БЛУМА сложих само 1мл/л и АЛГА Ц 2мл/л(водорасли).ПХто на разтвора с които полях е 6,6/6,8!!!
Нормално ли е това?Трябва ли да взема някакви мерки?
 

runto

Member
Всичко е нормално при теб,колега.Само увеличи малко торовете.
Сега точно им е силата на цъфтежа- Bloom да е поне 3мл/л.
 

richl

New member
Добра Вечер,
имам "лек" проблем от седмица да не кажа две ... ето снимки ще се радвам някой да помогне!!!
Поливам с Plagron, естествено органика! ((-;
Та така рутс и гроу по таблица! Рутс 1 мл. , Гроу 3 мл. седмица 3-та.!
Почва - кокос + иглулисен торф, калифорнийски червей, вермикулит и +, дървесна пепел, костно брашно и кръвно брашно! има малко овча и кафеви водорасли!
Поливане с около 70-100 мл. на 3 дни максимум!!!
Прилагам снимки ...
 

runto

Member
Проблема ти не е ЛЕК и не знам дали въобще ще успееш да ги спасиш.
Накратко-ако останат в тази почва ще загинат геройски.
 

richl

New member
Благодаря за бързият отговор!
Почвата е сменена преди 4-5 дни! Която съдържа вермикулит - 10%, калифорнийски червей - 40%, иглулисен торф - 40 %, кокос - 10%! Но няма подобрение! Някой се поотвориха, но някой както видяхте пръц!
Лампа забравих да кажа 600 натриева!
Изпържени са най-вероятно от пепелта.
Някакви препоръки? Стояли са седмица максимум в изпържващата среда!
 

runto

Member
Не знам дали и новата не им е много силна.
От снимките не се разбира много колко са зле,но което има зелени шумки
има надеждаи да се оправи.
Започвай да ги гледаш като бебета.Никакво торене.Почвата също трябва да е
като за бебета.
Ако са тези на MrNice-лошо,мен ме е яд,на теб не знам как ти е.
 

richl

New member
Здраво runto:
благодаря ти брат... семките да от Mr.Nice не ме е яд ... направо съм бесен! Смятай тези феминизираните семена на какви торове са подлагани та да няма грижи в последствие при мен. Говоря за минали години. Иначе на стар твой пост отговарям да знам как да си поръчам евтините семки от Mr.Nice имам доста, но какво от това! Не искам да ми умират! Искам да дарявам живот, а не да отнемам! Пени ми се устата, бяса надделява! ((-;
Така пресадени са отново ... ще има жертви 100%! Проблема е в калифорнийският червей, поне разбрах от къде идва всичко. Понеже ползвам нов червей, който не е като хумус ами направо си е черна влажна тор! Съответно и съм предозирал с пепелта, но ме съмнява понеже сложих доста малко! Както и да е!
В момента са в иглулисен хумус - 60%, кокос - 20%, червей - 10% ( може и по-малко ), перлит + вермикулит! Ще изчакам 3-4 дни да видим какво ще се случи! Поляти са с вода при пресаждането обилно и възнамерявам отново обилно да ги полея след 2 дни пак с вода ... така ще минат 3-4 дни и ще видим какво ще правя! ))-; имам хербарий вече...
ако някой има някакво мнение ще се радвам да сподели ... Хубав ден ... снимки след 3-4 дни
 
Top