What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Любимия ви сорт.Впечатления,препорък и и &#108

focktor

Member
Я някой да ми прошепне на лична ,някой сигурен сайт,и сигурен начин за пазаруване ;)
 

gwan

Member
:tiphat:

Здравейте,хората,които са фенове на генетиката от "старата школа" и са пафкали "АК47" на (Serious Seeds) и "White Widow", тук май има спор вече почти 15 години кой всъщност е истинският брийдър някои казват, че е Scott Blakey или така нареченият "Shantibaba" още когато е бил в "Greenhouse Seeds" заедно с Arjan ,и след излизането си от "панделата" почва да работи с "Mr.Nice Seeds" и се разграничава от останалите бридъри на "White Widow" като сменя името на "Black Widow". А други казват, че всъщност е Ingemar или така нареченият "De Sjamaan".
Не знам пък и не е много важно, поне за мен.Сега по същество, за мен "АК47" на (Serious Seeds) е може би най великия фенотип на пазара защото е много силна, направо размазва, но комплексно, нали е хибрид та удря като индика, но след минути става и креативна и социална като сатива. Искам да попитам хората, които са фенове на "White Widow" от кои сийд-банки са пробвали и като цяло какво е действието, защото знам че на "Dutch Passion" е много добро, но дали и на "Greenhouse Seeds" ще бъде толкова добро, защото разликата в цената е двойна, а нали уж Shantibaba и Arjan са сочени за оригиналните брийдъри според една от теориите. затова ви питам пафкали ли сте "White Widow" на "Greenhouse Seeds" или на която и да е друга сийд-банка, стига да ви е впечатлила с качествата си.
мерси в аванс.
 

gwan

Member
немога да повярвам че никой не е пафкал "White Widow" странно това е един от легендарните сортове на последните 20г.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Аз съм пробвал амстердамска вдовица и от семки от Нирвана. В момента имам една малка вдовичка на Greenhouse, която скоро ще обирам, един приятел гледа още 2 такива.
За нирванската версия мога да кажа, че е доста добра, клони повече към сативата (поне на височина), статистически от 10 семки 2-3 растения са посредствени, 6-7 са добри (и на добив, и напушване, класическа вдовица) и 1 семка е феноменална (по-хубава от амстердамската, голям трип).
Скоро ще мога да коментирам и ГХ версията, но за сега може да се каже, че е много компактно растение, дори и да не се топира става малко храстче. Мирише си както трябва, така че би трябвало и напушването да е добре...
 

_Ina_

Active member
Veteran
Aз взех 3 клонингчета от някаква Бяла Вдовица с неизвестен произход. някои си си взел регулари и си направил свои семена. но не знам оригиналите от коя фирма са били. Виждам че има 10ина вида на различни фирми. дали би могло да се предположи по външен вид? Аз не съм гледала досега,освен 1 мъжкар през пролетта.
 

gwan

Member
благодаря ви за отклика приятели,надявам се на още мнения,"yoss33" очаквам с нетърпение коментара за "бялата вдовица" на "зелената къща" апропо,колко остава до брането,и навън ли е или вътре? "Ina" много си права(дано не те обидя но името ми звучи женско),многобройни са сийд-банките предлагащи тази великолепна билка,а е и невъзможно да се проверят,качествата и достойнствата на всички затова и се допитвам,аз съм пафкал из кофи-шоповете но никога не съм си задавал въпроса на кой брийдър са жалко,но гарантирам за "Dutch Passion" уникален фийлинг,4-ри реколти без забележка но и цените са стряскащи,все си мисля че името продава.макар и в конкретния случай да си заслужава всяко пени,въпреки това съм сигурен че има също толкова добри и на по-приемлива цена.
 
E

EverLast

:tiphat:

Здравейте,хората,които са фенове на генетиката от "старата школа" и са пафкали "АК47" на (Serious Seeds) и "White Widow", тук май има спор вече почти 15 години кой всъщност е истинският брийдър някои казват, че е Scott Blakey или така нареченият "Shantibaba" още когато е бил в "Greenhouse Seeds" заедно с Arjan ,и след излизането си от "панделата" почва да работи с "Mr.Nice Seeds" и се разграничава от останалите бридъри на "White Widow" като сменя името на "Black Widow". А други казват, че всъщност е Ingemar или така нареченият "De Sjamaan".
Не знам пък и не е много важно, поне за мен.Сега по същество, за мен "АК47" на (Serious Seeds) е може би най великия фенотип на пазара защото е много силна, направо размазва, но комплексно, нали е хибрид та удря като индика, но след минути става и креативна и социална като сатива. Искам да попитам хората, които са фенове на "White Widow" от кои сийд-банки са пробвали и като цяло какво е действието, защото знам че на "Dutch Passion" е много добро, но дали и на "Greenhouse Seeds" ще бъде толкова добро, защото разликата в цената е двойна, а нали уж Shantibaba и Arjan са сочени за оригиналните брийдъри според една от теориите. затова ви питам пафкали ли сте "White Widow" на "Greenhouse Seeds" или на която и да е друга сийд-банка, стига да ви е впечатлила с качествата си.
мерси в аванс.

Аз да кажа на бързо квото знам по въпроса.
1) Ак-47 не е фенотип а сорт....нали дай да не бъркаме нещата.
2)Ак-47 беше един от най-великите сортове в последните 12-15 години и до преди няколко години беше и мой любим защото наистина си отговаряше на името ако не се лъжа това е сорта с най-много спечелени награди. Но в последните рапорти,които срещам виждам,че вече е как да кажем бита карта няма нищо общо с преди! Дано наистина да не е така защото както ти самия каза това е един невероятен сорт!

3) Бялата линия сортове е творение на Shanti нито Ingemar нито пък Arjan имат нещо общо. Не съм пушил сорт на GHS никога и не мога да коментирам аз съм тяхен анти-фен:D. Но съм пушил и гледал и версията на Mr.Nice и Female Seeds. Невероятна трева на mr.Nice е повече към Сатива ефект докато FS са стабилизирали тяхната линия с по-силно indika присъствие но това бше преди години дали до ден днешен всичко е така както беше е божа работа. Определено това не е сорта за да си пафкаш и да си правиш нещата ако ме разбирате добре!!! :bump:
 

_Ina_

Active member
Veteran
аз съм си взимала на Дъч пешън Шаман,ориндж бъд и Супер хеиз засега случаино,без да разбирам. нямам забележки към нито един от тези видове,даже напротив. Яки са си ДП. даже ако си бях купила вдовица сигурно щеше да е тяхната. но тази,която имам няма как да разбера каква е била. Ще я пробвам. някаф български "бриидър" си е направил семена да си има. това и е историята,която ми е известна.
 

gwan

Member
Аз да кажа на бързо квото знам по въпроса.
1) Ак-47 не е фенотип а сорт....нали дай да не бъркаме нещата.
2)Ак-47 беше един от най-великите сортове в последните 12-15 години и до преди няколко години беше и мой любим защото наистина си отговаряше на името ако не се лъжа това е сорта с най-много спечелени награди. Но в последните рапорти,които срещам виждам,че вече е как да кажем бита карта няма нищо общо с преди! Дано наистина да не е така защото както ти самия каза това е един невероятен сорт!

3) Бялата линия сортове е творение на Shanti нито Ingemar нито пък Arjan имат нещо общо. Не съм пушил сорт на GHS никога и не мога да коментирам аз съм тяхен анти-фен:D. Но съм пушил и гледал и версията на Mr.Nice и Female Seeds. Невероятна трева на mr.Nice е повече към Сатива ефект докато FS са стабилизирали тяхната линия с по-силно indika присъствие но това бше преди години дали до ден днешен всичко е така както беше е божа работа. Определено това не е сорта за да си пафкаш и да си правиш нещата ако ме разбирате добре!!! :bump:

извинявам се моя грешка,да сорт е ,генетиката е Colombian, Mexican, Thai,Afghani
5 реколти страшно бях доволен ,последните 2 нищо общо с оригинала,по скоро на едно ниво с AK48 на "Nirvana Seeds" ,но аз съм непоправим традиционалист и обичам "белите сортове" затова се завръщам към вече доказали се легенди,ако знаеш нещо подобно може и да не е от "бялата линия" и е хибрид с повече сатива а също така и с кратък педиод на цъфтеж за сатива(8-9 седмици) на приемлива цена ще се радвам ако ме насочиш.от "зелената къща" имам опит с ("Cheese" = Skunk-Kush),("Jack Herer" = Haze, Red Skunk),("Super Silver Haze" = Skunk, Northern Lights,Haze),("The Church" = Swiss Sativa, Skunk, Super Skunk,Northern Lights),("Green-O-Matic" = Ruderalis, Moroccan, White Dwarf, Low Rider.) ,доволен съм специално от гореспоменатите сортове.но сега искам да сея нещо компактно и по възможност доближаващо се до "бялата вдовица" мисля че ме е налегнала носталгията,по кристалите стигащи почти до края на листата,все едно е валяло сняг,ах спомени-спомени.
 

focktor

Member
Тогава ще ти хареса Big Buddha - G-Bomb.Индика е повече , но няма начин да не ти допадне щом си падаш по класики като WW.
 

gwan

Member
Тогава ще ти хареса Big Buddha - G-Bomb.Индика е повече , но няма начин да не ти допадне щом си падаш по класики като WW.

благодаря ще го имам предвид.
обаче преди час и трийсет минути,резнах една малка главичка от ниския етаж на това куче "Magic Bud" на (Paradise Seeds) а му трябват още поне две седмици до финала,но съм очарован невероятно куче,ебати филма суперррррр,ужас чак не мога да уцеля клавишите на кейборда,мания подарък са ми за рождения ден,нямах кой знай какви очаквания но както се казва човек не знае от къде ще изскочи зайчето,малко компактно и доста фино цвете,с прекрасни червеникави близалца и кристалчета сякаш са поръсени със захар от майстор сладкар,радост за окото.
 

damyanek

Member
ако за първи път гледаш "The Church" и ако си падаш по релакса и приятните неделни вечери пред телевизора,ще бъдеш меко казано изненадан,много отпускаща тревичка особено след тежък работен ден,малко меланхонична но е силна и успокояваща.

аз я откъснах сравнително по рано (седмица и половина) и мога да кажа ,че съм наистина впечатлен...не очаквах да е толкова добър сорт.много малко маже и то само ако прекалиш,държи доста продължително време (въпреки ,че вече пуша една седмица от нея) което е добре.наистина е релаксираща ,но не те забива а по скоро зарибява :dance013: догодина ще си засея пак от нея :blowbubbles: единственото което не ми хареса е ,че що гад можеше да я нападне я налази :comfort: а беше листо до листо с лемончето ,което пък си стоеше необеспокоявано от гадовете :blowbubbles: след 2-3 седмици ще дам инфо и за него как е :tiphat:

,но като цяло чърча вече мога да кажа ,че ми е един от любимите сортове :jump:
 

gwan

Member
аз я откъснах сравнително по рано (седмица и половина) и мога да кажа ,че съм наистина впечатлен...не очаквах да е толкова добър сорт.много малко маже и то само ако прекалиш,държи доста продължително време (въпреки ,че вече пуша една седмица от нея) което е добре.наистина е релаксираща ,но не те забива а по скоро зарибява :dance013: догодина ще си засея пак от нея :blowbubbles: единственото което не ми хареса е ,че що гад можеше да я нападне я налази :comfort: а беше листо до листо с лемончето ,което пък си стоеше необеспокоявано от гадовете :blowbubbles: след 2-3 седмици ще дам инфо и за него как е :tiphat:

,но като цяло чърча вече мога да кажа ,че ми е един от любимите сортове :jump:

аз като ходя до скритата градина,гледам да си взема някой плод(портокали,мандарини,лимони - всякакви цитрусови плодове) и след като го изям слагам корите около стъблото освен че защитава растението от някои вредители а и някакси после самата трева мирише на плод особено ако е манго или киви няма страшно не променя киселинността на почвата,а иначе можеби "лимончето" е резистентно към повечето гадовете който ги лазят, "църквата" е найстина симпатична напушалка,пробвай с готина музика в кола докато те возят,страхотен фийлинг.следващия път я остави още една седмица около 10 седмици цъфтеж от GH е дадено 9 но с още малко време става чук кърти мивки.
 

_Ina_

Active member
Veteran
Aз досега каквото и да си взема все оставам много доволна. как така се получава? това което набрах смеската м/у ice и Super haze го пуша една седмица постоянно и всеки път все по яко ми се струва. Ако не се беше скапало преждевременно незнам... възможно ли е пък на жените козовет да им чупят още повече мозъците?:laughing::bump:
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Инче, няма как да не си доволна от домошарките. Това, което се продава или е талашит, сушен по нивите, или е скънк с големи добиви и посредствено напушване. И петричка семка (не оригинална) да си отгледаш както трябва, пак ще е по-добре от комерса.
 

gwan

Member
вярно е добрата грижа е предпоставка към добра реколта в повечето случаи,но аз не съм доволен от "Khola" на Dutch Passion хибрид(генетика Thai и Brasil)много слаба и много малко добив на растение като ауто-стрейн,също така и "White Skunk" на De Sjamaan хибрид(генетика Super Skunk и White Widow) боза и слаба реколта ,всяка по подобра петричанка ги бие отвсякъде.
 

gwan

Member
в момента пафкам петричанка,ранно цъфтяща и с доста кратък период на цъфтеж 6 седмици можеби е кръстоска с някой рудералис и да ти кажа незнам 90-те или 190-те но е трепач с малки рехави глави но вкуса и действието са шеметни.
----------------------
един въпрос,някой пафкал ли е "A.M.S" на GH ? и какво действието?
 

Opium

Member
радвам се за теб щом те задоволява...мисълта ми беше друга...
в началото на 90те някои от нашите военни(така наречените барети) действали като омиротворители във Виетнам донасят от там семки със страхотни гени в Бг,доставят ги на хора в петричко и региона и се започва познатата ни на всички схема...първите години матеряла направо е бил неповорим,който е имал честа да пуши още разказва с голямо удоволетворение... но от тогава са минали 2 деситилетия от тия гени са загубени отдавна... хората там продължават да си гледат,даже съм сигурен че има 2ро,а защо не и 3то поколение партизански гроуери,но от славния петрички канабис е останал само мита от 90те...
grow your oun-it's the best weed
Cheers
 

Latest posts

Latest posts

Top