What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

ЗА СВЕТЛИНАТА

bahura

Member
Задругата на пръстена...хахах!Голям смях момчета...верно мноо изглупяхте с тия килограми и заяжданки.И ако така се прави бизнес еваларката!Верно мисленето не е за всеки килограм на ват и не претендирам,че ми се отдава!Тва че сте леко пораснали на годинки въобще според мен неможе да се каже в друго отношение.Държите се точно като пубери които се нахвърлят на пъпчасала мацка...и ако всичко тва е градивно и има нещо общо с която и тема в която сте писали всички вие с Килограмите....незнам!
Явно бай ганьовщината се предава с поколенията в София...Аре и аз налях...пък ще си светя със запалка към добре изсушения коз

Какъв ти е проблема ??
 

_Ina_

Active member
Veteran
Аз 4ета и се чудя за кво толкова се надува Induction lamp и 4ак става арогантен. Ето за кво мразят хората софиянците:) Аиде не ни представяи така:)
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
А браво. Дано поне сега си вземе забележка, след като и жена му го казва. :thank you:
 

_Ina_

Active member
Veteran
Еми не е възпитано . че е навътре в нещата,навътре е ама... аз полезните неща,които пише ги признавам,но другото прави лошо впеатление.
 
Някой виждал ли заместител на крушката от пластмасови шишета пълни с вода?Много е яко,в ю туб е пълно с клипчета (в бразилия някой се е светнал,от там тръгва).Тук поговорката,че глада е по-силен от тока,важи в пълен смисъл,ха,ха,ако се отворят аспаруховите братя, кражбата на кабели напълно ще спре или вече използват изобретението:blowbubbles:
 

Astral

Member
Мда знам за кво става дума - cold fusion....само не знам до къде са стигнали вече с тия разработки?Сещаш се,че никой не налива и спонсорира проекти свързани със свободна енергия...но това вече доста започва да бяга от темата:tiphat:
edit:ха ха...аз за друго си мислех...яко е тва не бях го виждал!
 

Billy Bones

Active member
http://www.youtube.com/watch?v=_zMAWztZ6TI

Ха...е, ТОВА беше наистина интересно. Вярно леко пресилени качества, но за малко вода и белина определено си заслужава извън населените и електрифицирани места. Механизмът наистина е интересен. Написаното по-долу е мое тълкование на процеса, така че не гарантирам за пълна достоверност. Мнозинството от хората говорят за това, че белината по някакъв начин подобрява проводимостта на светлината между молекулите вода и не са далеч от истината. Според мен обаче, основна причина за тази добра проводимост и т.нар. греене са разбитите при смесването на белината и водата молекули хромофор. Те са и основните „виновници“ за цвета на всички заобикалящи ни предмети и вещества, благодарение на свойството си да поглъщат определени вълни от видимата светлина и да отразяват други. Както всички останали вещества водата също съдържа хромофор и разбиването на молекулите увеличава нейната светлопроводимост в пъти. Допълнителна информация може да се открие в двата линка по-долу. Определено има какво да се прочете.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bleach

http://www.kosnos.com/issue14/uv_vis_spectrosc02.html

Начина на разполагане на бутилките също е доста хитър. Горната част, заедно със кутийката от фото лента играе ролята на своеобразен колектор, който събира слънчевата светлина, след което я насочва надолу по веригата. Просто, но гениално решение, така че ако някой ще се пробва да го има в предвид.

Дали си заслужава цялата разправия не съм много убеден. Проблемът е, че ако смяташ да пробиваш дупки през 20 см. бетонна плоча ще ти трябват бая дълги пластмасови бутилки, но в случей, че ще „светлофицираш“ кенефа на вилата не виждам никакви проблеми. Кой знае, може би в бъдеще с по-добри колектори и окислители от белината, това може да се окаже една добра алтернатива за безплатна светлинна енергия. Поне през деня, разбира се!
 
Белината или хлорта се използват по няколко капки в шише за дезинфекция един вид на водата(премахват всякакви тинявици),така дълго време тя остава прозрачна и отразява доста повече светлината:tiphat:
 

Billy Bones

Active member
Не, не я прави по-прозрачна, просто убива наличните микроорганизми. Дори е възможно помътняване и образуване на утайка, заради съдържащите се във водата соли и бактерии. Това, което прави белината е да разрушава молекулите хромофор, които спират или възпрепятстват разпространението на светлината.
 
Кислородната вода също може да се използва в съотн.1 към 10 или само кис.вода:tiphat:
 

Billy Bones

Active member
И аз мислих по въпроса, но предвид свойствата на пероксида вместо като окислител, той може да действа и като редуциращ агент, което пък да доведе до хромофор без възможност за абсорбация и пренос на видимата светлина. Въпреки всичко, невъзможни неща в тази насока няма, така че единственият начин да се разбере дали е възможно или не е като се пробва. Добро попадение!
 

aeons

Member
Тъй като нямам голям бюджет, може ли да ми кажете какви лампи да купя за индора ? Може ли с уницентни ?
 

vgmve

New member
Колкото и малък да ти е бюджета, 100-150лв не ти мърдат за лампи. Ориентирай се за лампите според големината на бокса, съобрази се с температурите.
 

FireBlade

Member
По складовете:
дросел Електростарт -BG 400w -27лв
крушка чайна майна 400в - 8-16лв
запалка 8лв
луминисцентна Philips 36w 6400K 2.50лв
луминисцентна Philips 36W 2600К -4.50лв
Можеш да си сметнеш според бюджета
 
Задругата на пръстена...хахах!Голям смях момчета...верно мноо изглупяхте с тия килограми и заяжданки.И ако така се прави бизнес еваларката!Верно мисленето не е за всеки килограм на ват и не претендирам,че ми се отдава!Тва че сте леко пораснали на годинки въобще според мен неможе да се каже в друго отношение.Държите се точно като пубери които се нахвърлят на пъпчасала мацка...и ако всичко тва е градивно и има нещо общо с която и тема в която сте писали всички вие с Килограмите....незнам!
Явно бай ганьовщината се предава с поколенията в София...Аре и аз налях...пък ще си светя със запалка към добре изсушения коз
...:bump: смеха и при нас е на ниво , значи всичко е наред. Дали е глупав този който прави нешата както трябва или този дет ги прави както си мисли че трябва спор няма.За огромно твое разочорование бизнесът ни е друг , това е хоби . Не те имах за пъпчасала мацка :) . Ако има какво да кажеш свързано с по-доброто отглеждане , слушам те ?
п.с. астралче как върви оплюващата кампания с личните , дочувам че не ти се връзват юзерите и дори не ти отговарят на съобщенията :bump:
 
По складовете:
дросел Електростарт -BG 400w -27лв
крушка чайна майна 400в - 8-16лв
запалка 8лв
луминисцентна Philips 36w 6400K 2.50лв
луминисцентна Philips 36W 2600К -4.50лв
Можеш да си сметнеш според бюджета
...мислиш ли че помогна с този пост ?
 

bahura

Member
По складовете:
дросел Електростарт -BG 400w -27лв
крушка чайна майна 400в - 8-16лв

:laughing: каква е тази "чайка майка" те мойте 25в цфл са по скъпи! Гаранция нямат нищо общо с растения, но които иска да спести от най-важните неща ОК сам си решава!!

п.с. С трици маймуни не се ловят!!!
 

Latest posts

Latest posts

Top