What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS - Northern Light - LED - DWC

Charass

Active member
Üdv.


Az előző próba sajnos kudarcba fulladt már rögtön az elején, volt, elmúlt! Úgy gondoltam nyitok egy új naplót hiába ugyanaz minden.

A box:




Méretek: 110x90x50cm

Ez már annyira nem microgroow, viszont a fény mennyisége miatt, az én fejemben még mindig az! Illetve a hasznos magasság maxra emelt lámpával 50 centi.

Lámpa: Gipszkartonprofilból, pár e27 és e14 foglalatból, vezetékből, kapcsolóból, és némi türelemmel összefabrikáltam egy lámpatestet. Ha lesznek képek, ezért ne bántsatok. Tudom, hogy nem egy szépség, és még helypocsékoló is, de így sikerült. Szerszámok hiányában, no meg minden pénzem el is vertem, így ez lett belőle... Ez csak a 0.1-es verzió! Építek valami kicsit normálisabbat később!

Izzók: Két darab LLK24WE27CW kódnév alatt futó e27-es foglalatú, 6000K-s led lett a választott. A gyártó 3000 lument ígér, a 24 watthoz. 5630-as smd ledek vannak benne. A műanyag búrát, szerencsére egy határozott mozdulattal le lehet pattintani róla, ami egyből minusz 10 centi.
Egy darab Thungsram Led stik 16W 3000K 1500lm.
Virágzásra termszetesen bővülni fog 3-4 darab ugyanilyen LLK leddel, amik már 2400K-ek.

Légcsere: Egyelőre egy darab 12 centis NZXT rf-fn 122-b pc venti szolgálja a kiszívást, ez később változni, vagy bővülni fog még egy ilyennel. Alul passzív beömlő nyílás.

Szénszűrő: Az első hónapban nem biztos, hogy lesz bármilyen is, utána valami DIY szűrőt fogok tákolni.

Rendszer: IWS Oxypot 3.0 nevű pot, kosárral, levegőpumpával, airstone-al.

Közeg: Plagroon Europebbles, Grodan Kőzetgyapotkocka.

Táp: Bio Nova NFT-Aqua Supermix 1L, Bio Nova PK 13-14 250ml, Bio Nova PH-

PH mérő:
Neptune Hydroponics indikátoros ph test kit. Tervezek venni digitálisat hamar!

EC mérő: Aquatek 0-9990us/cm

Időzítő: Egyszerű mechanikus.

Célok: -Életben tartani a választottam.
-Ha ez megy, akkor az éppen szükséges életszínvonal feltornászása az optimális értékek felé.
-Látni testközelből, indoor egy teljes életciklust.
-Kitapasztalni a rendszer hiányosságait, gyenge pontjait.

DvD tokban, papírtörlők között csapvízzel csíráztattam. Gond nélkül kicsírázott két nap alatt.

2. napon:

3. napon:

Kevertem 50:50 arányban csapvíz/ioncserélt vizet. Állítottam neki táppal 0,4 EC-t. Ph 5.5 és 6.0 között. Ebből kap keveset, ha már látom, hogy picit szárazabb a kocka.

Úgy gondoltam a 4-5. levélpárnál fogom belerakni magába a rendszerbe, addig sűrűn, kevés vízzel locsolgatom én! Egyelőre ennyi lenne. Remélem, megbújva figyeltek, és ha baromságra készülnék, szóltok!

Peace!


Szerk.: Az egyik lényeges dolgot kifelejtettem. A fényt 20/4 kapják vegben végig.
 
Last edited:

Charass

Active member
4. napon:
picture.php


Nyugi, nem fogok minden nap képet tölteni, csak most nagy a kezdeti izgalom! :)

Szerintetek örülhetek, vagy az a pici kis lilulás, nem az a fajta lilulás amire én várok? Gondolom ehhez még nagyon korán van, hogy meg lehessen mondani.
 

ZoldOvezet

Active member
4. napon: View Image

Nyugi, nem fogok minden nap képet tölteni, csak most nagy a kezdeti izgalom! :)

Szerintetek örülhetek, vagy az a pici kis lilulás, nem az a fajta lilulás amire én várok? Gondolom ehhez még nagyon korán van, hogy meg lehessen mondani.

Ez sajna még nem a fajtákra jellemző színváltozás,én inkább az alacsony párára mutatnék rá..van mérőd?

Jah,de ez am full normális előfordul,majd kinövi ;)
 

Charass

Active member
Párát nem tudok mérni egyelőre sajnos... Mikor vettem a hőmérőt olyat akartam ami párát is mér, megfordítottam a dobozát, fel volt tűntetve, hogy azt is tud, így elhoztam. De sajnos itthon szembesültem vele, hogy egy másik verziószámú mérő dobozában volt, és ez csak hőt mér...-.- De beszerzés alatt van. Kivettem a tortahordóból tegnap a magoncot, mert ott nagyon meleg volt bent, és gondoltam inkább legyen normális hőmérsékleten mint magas párában, rosszul döntöttem?
 

ZoldOvezet

Active member
Szerintem jól döntöttél próbáld meg a hőfokot 24-26 fok közt tartani az lenne az ideális szerintem,de szúrjatok meg ha nem..

picture.php


Nekem ilyen narancssárga-lilás volt..ugyan ezt kérdeztem Whipedtől én is,hogy ez attól h a fajta miatt lehet e de 1-2 hét múlva ahogy fejlődött visszaállt zöldre :D
 

Charass

Active member
Értem. Köszi! :)

Hőmérséklet 27,5 fölött még nem nagyon volt, viszont ha a "propagátor"-ban van, akkor felmegy 31-32-re és gondoltam az már túl sok! Jövő héten beszerelem a nagy ventit kiszívónak 160m3/h. Egy időzítőre kötve, hogy félóránként menjen 15 percet például vagy valami hasonló. Azzal már tuti nem lesz magas a hő sehogy, csak a pára még kevesebb lesz valszeg.

Megpróbálok valahogy beokoskodni egy nagyobb felületű vizes törölközőt most így gyors megoldásként. Nem tudom ér e valamit, nyilván nem egy ultrahangos párásító, de a pici is több a semminél.
 

Charass

Active member
Betettem egy pc ventit, hogy elfújja a lámpa melegét a magoncról, de sajnos hibát vétettem mert éjszaka a venti túlságosan kiszárította a gyapotkockát, és mivel már közelebb van a lámpához, az első levélpárt szépen leégettem a lámpával. De szerencsére túlélte! Azóta lejjebb került, a venti pedig távolabb!

3. levélpárt bontogatja, viszont a kocka alján már kinn vannak a gyökerek! Később terveztem, de hogy a fenti baki többször véletlenül se fordulhasson elő ( hogy kiszárad amíg alszom. ) úgy döntöttem keverek vizet a tankba holnap, és megy az agyaggolyók közé!

KÉRDÉS:

Így, hogy a kevés zöldfelület egy jó részét leszárítottam a lámpával, és tekintve, hogy a 3. levélpár jön éppen.
Mekkora EC értéket kéne belőjjek neki? 18 liter a tank. A fele csap/fele ioncserélt víz EC-je 0,2. Ezt meddig kéne emelnem táppal, egy ekkora növénykének? 0.5-0.6?

A másik fontos kérdésem az lenne, hogy pontosan meddig kéne beleérjen a kosár a vízbe? Semennyire? Vagy csak 1-2 centit?
 
Last edited:

Charass

Active member
A rendszer összeállt:

18 liter csapvíz/ioncserélt 50:50 arányban. 0.5 EC, Ph 5 és 6 között.

A kosár alsó fél centijét kb, belelógattam a vízbe. A gyapotkocka nem ér bele, csak az alján az agyaggolyók. Jó lehet ez így?
Levegőpumpa járni fog folyamatosan.

Sajnos eléggé elbántam szegénnyel tegnap ezzel az agyonszárítással. Az első levélpár nem élte túl a dolgot, és a második pár végeinek színe is kicsit elváltozott, de nagyobb baja annak nincs. Mivel még kevesebb lett a zöldfelület mint volt, és gondolom amúgy se esett jól neki a tegnapi, így kicsit a növekedés sebessége visszaesett az elmúlt napokhoz képest.



Amint nő egy kicsit magasabbra szórok még a tetejére agyaggolyót, hogy ne száradjon ki a kocka teteje.
 
Last edited:

dev.

Well-known member
Jó ez így, a növi meg simán kiheveri majd , meglátod. 5.5 EC-t gondolom félreírtad, 0.5-0.6 mehet neki.
 

HappyDay.

Member
sohasem dwcztem, de szerintem amíg le nem tör a gyökér a wásszerba, addig emelheted feljebb a szintet a kosárnál.
 

Charass

Active member
Egy centivel emeltem a vízszinten tegnap, pont ezen okból! Köszi a tanácsot! ;) Most leginkább arra várok, hogy regenerálódjon a zöld felület amit leégettem... Nagyon megtorpant szegénykém!
 

Charass

Active member
Hát a helyzet szar, de közel se reménytelen. :D

Jól kikészítettem szerencsétlent! Mivel szinte alig fejlődött, és csak fogyasztotta el a meglévő leveleket ezért kivettem a rendszerből. Szomorúan tapasztaltam, hogy a gyökérzetnek kb nyoma sincs. Ezen felbuzdúlva, jobban szemügyre vettem, óvatosan felboncoltam a gyapotkockát, és sajnos a gyanúm beigazolódott! Amikor csontra száradt a kocka, a gyökér nagy része odalett, ez elkezdett berohadni, majd vitte magával a többi gyökeret is. Gyökér nélkül emeltem ki a fél holt szerencsétlent. Megtisztítottam, kicsit megkapargattam a szár alsó részét, majd egy új gyapotkocka darabba raktam.

Sok reményt itt már nem igazán fűztem hozzá, így elkezdtem csíráztatni egy újabb magot, hogy nagyobb esélyekkel indulhasson, tanulva az előző hibámból. Mára szépen kicsírázott, kerül is bele a gyapotba nemsokára.

Legnagyobb meglepetésemre azonban az első mégis élni akar, ugyanis mára szép vastag, hófehér gyökerecske tört elő a szár azon részéből amit megtisztítottam. És újabb levélpár kezdett fejlődni szép zöld színnel, és már jön a következő pár is.

Még 1 hete kb bedobtam 2 pakkos magot valami iszonyat jó fűből pottyant ki! Csak úgy bohóckodás céljából amíg vártam, hogy mi lesz az NL-el. Azok is kicsíráztak, betettem őket tőzegkorongba. Ezekkel semmi terv, gondoltam elférnek a szekrény sarkában 2 pici potban valami földkeverékbe olcsó npk-val, csak topra mennék velük mint ahogy sogban szokták. Aztán ha heréknek bármi kezdeményét látom mennek a levesbe minden szívfájdalom nélkül! Akkor is ha helyhiányom lesz!



Szóval most a terv az, hogy a most kicsírázott NL amint akkora, megy a hidró rendszerbe! Ez az egy biztos! A másik hamvaiból feltámadóval egyelőre nem tudom mi lesz... Legvégső esetben ez is megy valami kisebb potba földkeverékbe. De még az is lehet, hogy megosztom a levegőpumpa csövét 2 ágra, és eszkábálok még egy hidrós potot.
 

Attachments

  • 101001110.jpg
    101001110.jpg
    32.1 KB · Views: 30
  • 01101110.jpg
    01101110.jpg
    44.7 KB · Views: 24
  • 0010111101101.jpg
    0010111101101.jpg
    50 KB · Views: 35
Last edited:

Charass

Active member
Ja, durva, hogy a bénázásom után még él... Konkrétan a Zöldfelület 30%-a maradt ép, a gyökértömegnek pedig 0%-a élte túl... Egy kis hajszálvékony 3 centis félig berohadt gyökerecske tartotta életben. De most már kezdi elég gyorsan visszanöveszteni!

Tervezek klónokat vágni, ha eljutunk addig! :D

Amúgy eléggé tartok attól, hogy ez a sok stressz ami érte, plusz relatív alacsony párában is van, szóval hogy ez így együtt nem e csinál hermát majd belőle...
 

Charass

Active member
Egy kis up.

Egy kis up.

A ma egy hetes NL:
picture.php


A Főnix: Le se merem írni mennyi idős... De még él! A színe átment kicsit halványba szóval az újra kialakult gyökérzetet figyelembe véve emeltem a tápon.
0.8 EC 5.5-6.0 PH. A kép egy kicsit csalós, a levélvégeken az nem burn, csak lilás. Ez nem tudom, hogy már fajta jelleg, vagy még mindig az alacsony pára
okozza(folyamatosan spriccelt búra alatt vannak.)
picture.php

picture.php


A két pakkos: Ha minden igaz tíz naposak. Mivel fukar vagyok a két pakkosra akár egy virágföld és perlit árát is rákölteni, ezért belekerültek sima tőzegbe(szétszedett tőzegkorongok)
Az első elég szépen fejlődik, remélem nem azért mert heréket akar majd növeszteni... A második viszont elég viccesen néz ki szegény. :D Mondjátok meg Ti mitől lehet, nekem elképzelésem sincs! Gyökérsérülés nem volt!
picture.php
 
Last edited:

Fellön

New member
Az első egy hétben még Ph-s csapvízben is simán elvannak. A vízszintet emeld hogy a bugyogás nedvesítse a tápkocka alját. Nekem amikor nem ért le Az NFT-be rábasztam egy csöpögtetőt.
 
Top