What's new

*Royal AK [] *Purple Moby Dick [] *OG Kush []

loreniana4001

Active member
Bun gasit.


(Dinafem) 3 Purple Moby Dick / Indica 40% ' Sativa 60%
(Royal Queen Seeds) 1 OG Kush / Indica 75% ' Sativa 25%
(Royal Queen Seeds) 1 Royal AK / Indica 40% ' Sativa 60%

Ghivece: 20l.

Pamant: Biocanna & Agronatura.

Lumina: Becuri led - 500w (vegetatie) 1000w (inflorire).

Nutrienti: Agronatura, Biobizz Biogrow (vegetatie); Advanced Nutrients Big Bud, Biobizz Biobloom (inflorire).

Toate cele 5 seminte sunt feminizate.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    71.6 KB · Views: 47
  • 2.jpg
    2.jpg
    65.5 KB · Views: 48
  • 3.jpg
    3.jpg
    64.3 KB · Views: 46
  • 4.jpg
    4.jpg
    57.5 KB · Views: 49

loreniana4001

Active member
*Royal AK [] *Purple Moby Dick [] *OG Kush []

2 saptamani.


@Goldslug: multumesc.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    71.3 KB · Views: 42
  • 2.jpg
    2.jpg
    90.3 KB · Views: 45
  • 3.jpg
    3.jpg
    81.1 KB · Views: 46
  • 4.jpg
    4.jpg
    94.9 KB · Views: 45
  • 5.jpg
    5.jpg
    73.9 KB · Views: 44

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Ce oameni nesimțiți , nu onorează nici cu prezența!!
De asta se duce pământul ăsta pe râpă!!!
Scuze de offtopic Lore!!
Arată bine !!
Cum e aia e uscată ?? Sau merge de fumat din growul din urmă?? Cum sparge ceva mai multe detalii, daca se poate bineînțeles!!!
Arome , high: sativa sau indica ?
Îți dă cu somn sau ești activă??
Cu alte cuvinte un smoke report , daca se poate!
Mersi!
 

Goldslug

Active member
2 saptamani ? Mi se par cam micute , ai avut ceva probleme cu ele ? Si eu am moby dick feminizata, tot de 2 saptamani. Le tin la 3x cfl de 100w total, pana sunt pregatite de iesit afara.
 

Attachments

  • 32323232.jpg
    32323232.jpg
    16.3 KB · Views: 41
Last edited:

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Sa știi că și mie mi sa părut un pic cam mici!!
Dar nu cred că e un obstacol major , încă se mai poate rezolva , după cum ați observat am avut deficiențe mult mai grave și totul merge ok!!
Asta e o nimica toată!
:tiphat:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Asta e clar! Ceva nu le-a plăcut!
Spre exemplu am la geam niște ardei iute și care le-am pus cate unul în ghivece sunt mici care le-am pus cate 2 in ghivece au crescut cu 10 cm mai mari decât cei care sunt pe cate 1 !
Deci le place să fie împreună, suferă daca sunt singuri in ghiveci ! Ce romantic!! :muahaha:
:joint:
 

Goldslug

Active member
Si eu am crescut peperoncino pe balcon. Eu am avut diferite probleme la pamant de le-au stagnat, de exemplu: Am automatele care sunt afara si am folosit pamant compo sana universal (o mizerie ) cele 3 pe care le am acum le-am pus compo sana pentru plante verzi, vad ca le place de minune acest pamant. De 8 ori am crescut cu pamant compo sana plante verzi fara nici o problema, nici cea mai mica deficienta vizibila, a 9-a oara cum le-am pus compo sana universal au inceput sa stagneze, sa dezvolte diferite deficiente de magneziu, calciu s.a.m.d. Vasy, incearca sa cresti si peperoncino, is foarte buni si sanatosi, dar si extrem de iuti/picanti, merge la un sos in paste. Cat despre ardei iuti chiar m-am gandit sa cresc si eu pe balcon, dar o sa pun cate 3, poate le place mai mult gang-bang-ul ! :biggrin: :trampoline: Scuze de off topic.
 

loreniana4001

Active member
*Royal AK [] *Purple Moby Dick [] *OG Kush []

Sunt cam oligofrene saracele, dar isi revin...2-3 udari cu Biobizz Biogrow si se vor dubla. Le-am dat doar apa pana acum...au timp 3-4 luni sa creasca nu-mi fac griji. O seara buna!
 

loreniana4001

Active member
*Royal AK [] *Purple Moby Dick [] *OG Kush []

Salutare. Am schimbat lumina. Toate bune si frumoase. Plantele din paharele mici le scot afara saptamana viitoare. Cele 5 la care fac acest jurnal raman indoor.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    71.2 KB · Views: 48
  • 2.jpg
    2.jpg
    73.2 KB · Views: 47
  • 3.jpg
    3.jpg
    71.1 KB · Views: 44
  • 4.jpg
    4.jpg
    66.3 KB · Views: 44
  • 5.jpg
    5.jpg
    83 KB · Views: 44
  • 6.jpg
    6.jpg
    60.4 KB · Views: 47
  • 7.jpg
    7.jpg
    45.4 KB · Views: 48
  • 8.jpg
    8.jpg
    36.7 KB · Views: 46
  • 9.jpg
    9.jpg
    19.4 KB · Views: 44

loreniana4001

Active member
*Royal AK [] *Purple Moby Dick [] *OG Kush []

4 saptamani.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    66 KB · Views: 48
  • 2.jpg
    2.jpg
    69.3 KB · Views: 49
  • 3.jpg
    3.jpg
    68.5 KB · Views: 46
  • 4.jpg
    4.jpg
    69.2 KB · Views: 48
  • 5.jpg
    5.jpg
    83 KB · Views: 45

loreniana4001

Active member
*Royal AK [] *Purple Moby Dick [] *OG Kush []

6 saptamani.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    74.3 KB · Views: 48
  • 2.jpg
    2.jpg
    70.6 KB · Views: 46
  • 3.jpg
    3.jpg
    68.6 KB · Views: 46
  • 4.jpg
    4.jpg
    65 KB · Views: 50

loreniana4001

Active member
*Royal AK [] *Purple Moby Dick [] *OG Kush []

Am mai completat cu pamant in ghivece, poate de asta par un pic micute. Plus ca-s ghivece de 20L. Cea din mijloc este Royal AK. Frunzele sunt ok, e posibil sa fie reflectia de la led cea care iti lasa impresia ca ar putea avea ceva deficiente. N-am mai avut seminte feminizate indoor pana acum. Eu le compar cu ce am avut anii trecuti outdoor (tot feminizate) si astea indoor par putin mai stufoase ca cele outdoor, la acelasi numar de zile. Vedem ce iese..
 

Pillang

Well-known member
Da, in indoor sint mai stufoase, mai ales daca lumina este buna. Mai ai niste plante in out, amintesc bine? Ei cresc bine?
 

loreniana4001

Active member
*Royal AK [] *Purple Moby Dick [] *OG Kush []

Da, am cateva seminte puse out. Se dezvolta lent, le cam lipseste lumina. In astea 2-3 saptamani de cand le-am pus nu prea au avut parte de soare, a fost tot timpul innorat. Sper ca perioada urmatoare sa fie insorita sa se poate dezvolta cum trebuie.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Pe viitor incearca compostul de la plagron!
Ceva a lipsit sau a fost prea umed solul la cat sunt de mici.
Ce temperatura atinge casuta in timpul zilei?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Dintre toate lucrurile ce ar putea fi cumparate de la un brand specializat pentru cannabis, is destul de sigur ca,... compostul e printre ultimele lucruri care ar merita. Gasesti la orice magazin de gradinarit din europa compost la sac de 20, 40, 50 60 litri (si/sau intre toate aceste masuri). Gasesti la majoritatea magazinelor de agricultura si la unele dintre cele de gradinarit compost la metrul cub. Prin romania unii chiar il dau gratis sa scape de el..
De ce ai da de 5-10-20 de ori cat face pentru un peodus de genul asta, doar ca e (poate, dar nu obligatoriu) cernut inca o data si ambalat frumos?
Din ce imi amintesc pe la magazinele de gradinarit din ro era cam 50 bani pe litru ultima data cand am fost, aici in spania era tot cam asa, pana in 5 euro sacul de 20 litri, pana in 10 euro sacul de 50-60 litri.
 
Top