What's new

OUTDOOR 2019 - RQS

deceneu

Member
Seminte :

2 Royal Kush
2 Royal Queen
1 Regulate Highness
1 Royal AK

Toate semintele de la RoyalQueenSeeds

Pamant :

50/50 CannaCoco cu BioBizz Allmix

Am sapat toate gropile si am pus in fiecare cate 5L de pamant. Initial am vrut sa pun cate 10L deasta sunt mai mari gropile dar nu imi mai ajunge asa ca am pus doar 5L in fiecare.

Fertilizatori am BioBizz Grow si Biobizz Bloom

Fetele au 2 saptamani si cateva zile.

picture.php


picture.php


Cele doua din imaginile de mai sus sunt Royal Queen. Urmeaza sa pun poza si cu restu. Astazi doar la astea am apucat sa le fac poze.

Toate au sub 9 saptamani de flower, daca ma iau dupa ce scrie pe site-ul lor.
Doar cea Regulata si Ak-ul sunt predominant sative (60%)
dar nu e nici o problema daca nu termina, le dam topor si asa :))

Acum astept pareri si o sa revin cu alte poze.

:tiphat:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Poate cade cineva in groapa si isi rupe gatul! Se vad din unghiul asta, de parca ar fi groapa Marianelor. De fapt si e... :D
 

deceneu

Member
Zici asta pentru ca tie ciuda :)))
Mersi cumetre Alin !

Momentan mai am 2 pe care trebuie sa le mut in pamant, dupa care o sa mai adaug pamant in fiecare groapa in asa fel incat sa ajunga la acelasi nivel cu solul. Dupa asta m-am gandit sa acopar pamantul cu ceva vegetatie / paie sa fie mai greu de observat. Sunt super stresate plantele, dar eu tot sper ca o sa raman macar cu una pana la final de sezon.


S Kush
picture.php

AK
picture.php

S Kush
picture.php

S Queen
picture.php
 

garuzy

Active member
Din cate vad eu, trebuie sa mai creasca plantele ca sa poti "adauga pamant pana la nivelul solului", acum cred ca le ingropi daca faci asta... si nu inteleg de ce ai acoperii pamantul, iti zic eu sigur ca planta atrage atentie nu pamantul :))
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
@cadavruslos: Ai sa razi, imi povestea unu despre un tovaras de-a lui, care la un moment dat, spart fiind, dadea sa reguleze o ... regulara. In gluma, sort of..
 

deceneu

Member
Pai logic ca as ingropa planta la cat e de mica, deasta am si zis ca le mai las unpic sa creasca si pe urma pun si restul pamantului pentru ca oricum a ramas destul. Cat despre acoperit plm, ma refeream sa pun ceva vegetatie / paie, peste pamantul ce se vede, pentru ca in locul in care sunt puse e doar verdeata, deci este usor de observat ceva maro cum este pamantul.

SK 1

picture.php


SK 2

picture.php


Nu ma asteptam sa le mearga asa bine, dar intr-o saptamana s-au dublat :biggrin:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cel mai simplu este sa acoperi cu pamant de acolo din zona. Asa se camufleaza cel mai bine.
 

deceneu

Member
Salutare tuturor !
Acum 3 zile am ajuns in tara si astazi am dat o fuga rapid, incarcat cu cateva sticle cu apa, sa vad cum se prezinta fetele.
De 2 saptamani nu am mai fost la ele, deci nici apa nu au primit decat vreo 3 - 4 zile in care a plouat.

Asa arata Kush.urile:

picture.php

picture.php


CBD predominant sativa

picture.php


Una din ele a fost smulsa. Nu imi dau seama daca a sapat un animal sau a gasit-o cineva, dar acand am ajuns la ea era tot acolo unde am pus-o dar smulsa cu tot cu radacina.

Voua cum vi se par ? Sunt ok?
Mie mi se par mici, dar nu stiu ce sa zic. Au in jur de 35 cm lungime. Asta poate si din cauza ca nu au prea primkt apa.
Apropo, cat de des e indicat sa le ud si cam cati litri/ planta ? Avand in vedere ca acum sunt tot acasa am timp sa fug pana la ele oricand sa le ud.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Acopera pamantul ala negru ca atrage atentia atat pt oameni cat si pentru animale.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Te uiti si tu la ele cand li se face sete, ca se vede. Eu nu cred ca se supara nici daca le uzi odata la doua zile pe arsita asta, dar depinde de multi factori. Ploua, nu ploua, cum e pamantul, etc. 2-3 zile, si te uiti: mai trebe, sau nu, ca se vede pe frunzele lor: blege de uscate, blege de udate, numa bine...
 
Top