What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Super Hindu Kush (sumo seeds) semințe (experiment)

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Arata super bine. Si parca a avansat masina de spalat, face poze mai bune.
Daca poti, peste vreo saptamana sau cam asa, incearca niste poze pe buzii fecundati si apoi pe cei nefecundati. As vrea sa vad diferentele, eu nu am mai polenizat partial de mult timp si nu m-am gandit atunci sa trag poze. Ar trebui sa se vada diferentele cu ochiul liber.
Spor la treaba.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Cu siguranță voi face niste poze!
Mașină de spălat am schimbato, mi-am cumpărat alt telefon, Nokia de data asta , are 13/8 mpixeli!
Voi face diseară când se aprind luminile, acum nu pot deschide boxul, nu vreau herma!
Voi face poze la buzi care au primit polen , și separat la cei care nu au primit polen, pentru a se vedea diferența! Stau și mă gândesc că dacă ventilatorul va funcționa în box să nu împrăștie polenul in tot boxul asta e teama mea cea mai mare! Sau sa nu fac iar un cocktail bombă, să le omor! Cannaboom e foarte concentrat și e împărțit în vreo 12 sticluțe pentru gama completă, pentru marketing! Și să nu fac vreo prostie!
:smoker:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu e nevoie de vent, si cand polenizezi o sa se duca ceva si in aer.. iar ce se aseaza pe pistili va poleniza..
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Update!
Aici e o poza cu buzi de jos unde am împrăștiat niște polen, mai firave așa, sunt chiar cele din fața cum deschid boxul!
picture.php


Aici o poza cu toată planta, fan leaves au cam dispărut că sau cam îngălbenit și uscat, așa că le-am îndepărtat, au rămas doar cele de sus , care sunt încovoiate de la prea mult azot!

picture.php


Și aici budul cu pricina!
Nu știu dacă se vede acel praf galben ca o dungă printe firicele!

Ventilatorul merge deci se va mai împrăștia polenul până se fixează tot!

picture.php


Peste o săptămână ar trebui să se vadă semne vizibile în Bud!
:smoker: :joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Au început să se usuce treptat pistili! Cred că asta e un semn că a primit polen!
Dar am impresia că am dat prea puțin polen, am muiat dacă pot zice așa vârful pensonului de 3 ori , din el sa mai împrăștiat până am ajuns să îl bag in box a mai zburat din el , la mai luat vântul la mai purtat ventilatorul din box , deocamdată schimbări prea mari nu se vad!
picture.php

Oare să mai arunc niște polen pe buzi??
Sau risc sa polenizez tot?
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Update!
După cum a vrut explo, niste poze după o săptămână de când au fost fecundate!
Sunt gravide!
Nu te ingrijura!
Gravide după 8 zile!
picture.php


picture.php


Si înainte de fecundație!!
picture.php


picture.php

Păreri?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Arata bine man! O sa fii tatic! :muahaha:
Mugurii din pozele de mai jos sunt cei care nu au fost polenizati? :joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Nu!! Sunt cei care au fost polenizati!
Voi face și la cei care nu sunt polenizati acum cat am boxul deschis și pot face poze!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Și încep! O poza cu un Bud care nu a prins nici un firicel de polen!

picture.php


Inca o poza așa mai aparte!

picture.php


Si o poza cu toată planta!

picture.php
.
:smoker: :joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Le fac pentru outdoor! Numai că îmi face probleme becurile se încălzesc din ce in ce mai mult! Cred că am să strâng niște bănuți, și să fac o investiție și să cumpăr benzi de leduri cu lumină caldă! Că am văzut că a făcut treabă bună Lapides cu ele!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Vezi sa le iei cu chipuri samsung daca iei benzi de alea. cele chinezesti no name sunt foarte slabe, cam max 7 W / ml si penetrare proasta. de abia merg pentru veg.
 
Top