What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Üdv

Kukutyin

Member
Átültetted? Az egy újabb sokk volt akkor a növénynek... A kókusz mosott volt? Mert ha nem akkor már nézheted is a barkács videókat, hogy lehet ilyen kis 30 centis tölgyfakoporsót eszkábálni otthon.

Szerkesztek ide: Most látom, hogy félreolvastam még nem ültetted át... ne is tedd, mert szétszabdalod annak a szerencsétlennek a gyökereit, azt viszont meg tehet, hogy a végleges potba rakod át... ha még mindig él a növény, oda meg mosott kókusz 25% perlit 25% B-s nem tesco-s virágföldet kevered. Kiemeled azzal a fekete maszattal együtt a növényt amibe ültetted és átrakod abba úgy, hogy a szár egy része a föld alá kerüljön (feltöltöd). Ne locsold agyon és akkor még lehet is belőle valami.

De, hogy a kedved ne menjen el az egésztől, legközelebb próbáld sima jó minőségű palántaföldet keverni egy 30%nyi perlittel, ezt tedd egy palántázócserépbe(tudod, sűrűn lyukakkal az alján), a legjobb az amelyiknek van ilyen kis tálcája amibe ha beleteszed akkor nem ér le a cserép alja, szóval ha elbambulsz (én el szoktam) akkor túlnőhet a gyökér a cserépen és mégsem rohad be. A többit majd akkor ha már ott vagy :D

*Mégegyszer szerkesztek, ezután már többet nem*: Tudod ezek a becsavarhatós ledek nem olyan rosszak ám, de nagyon közel kell raknod őket, meg azért ne égesse, de közel közel.
 

bheetz

Member
Átültetted? Az egy újabb sokk volt akkor a növénynek... A kókusz mosott volt? Mert ha nem akkor már nézheted is a barkács videókat, hogy lehet ilyen kis 30 centis tölgyfakoporsót eszkábálni otthon.

Szerkesztek ide: Most látom, hogy félreolvastam még nem ültetted át... ne is tedd, mert szétszabdalod annak a szerencsétlennek a gyökereit, azt viszont meg tehet, hogy a végleges potba rakod át... ha még mindig él a növény, oda meg mosott kókusz 25% perlit 25% B-s nem tesco-s virágföldet kevered. Kiemeled azzal a fekete maszattal együtt a növényt amibe ültetted és átrakod abba úgy, hogy a szár egy része a föld alá kerüljön (feltöltöd). Ne locsold agyon és akkor még lehet is belőle valami.

De, hogy a kedved ne menjen el az egésztől, legközelebb próbáld sima jó minőségű palántaföldet keverni egy 30%nyi perlittel, ezt tedd egy palántázócserépbe(tudod, sűrűn lyukakkal az alján), a legjobb az amelyiknek van ilyen kis tálcája amibe ha beleteszed akkor nem ér le a cserép alja, szóval ha elbambulsz (én el szoktam) akkor túlnőhet a gyökér a cserépen és mégsem rohad be. A többit majd akkor ha már ott vagy :D

*Mégegyszer szerkesztek, ezután már többet nem*: Tudod ezek a becsavarhatós ledek nem olyan rosszak ám, de nagyon közel kell raknod őket, meg azért ne égesse, de közel közel.

Ohhh, te vagy az én emberem nagyon szépen köszönöm a segítséged! Meg fogadom amúgy fény már lejjebb került eddig kb 40 centire volt tőle, most 25-30 centi na mindegy is igazából ez az első lesz még több is az ember a saját hibájából tanul, meg az ilyen egész normális srácoktól/lányoktól tényleg rohadt sokat segítettél ezzel kapcsolatban, nagyon hálás vagyok miatta. Még egyszer köszönöm.
 

Kukutyin

Member
Az is túl nagy távolság, becsavarhatós ledeknél nekem akkor is nyúltak palánták amikor 15 centire voltak. 10-15 centi inkább és ott egyensúlyozz, hogy ne égjen meg.
 

Kukutyin

Member
Mire jelöltél? Friend-re nem kell felvenni, hogy pm-et tudj küldeni de amúgy egyiket se kaptam. És szerintem nyugodtan írhatod ám ide is, mert a feltett kérdéseidből és arra kapott válaszokból más is tanulhat, személyes dolgot pedig nem jó sem pm-ben se máshogy megosztani. De ahogy gondolod.
 

bheetz

Member
Sziasztok szerintetek meg érte már a pot cserét múltkor nem csináltam meg bizinytalan voltam.
picture.php
 

GenerousGod

New member
Üdv

Sziasztok,
2003-ban ültettem első magom bagseed-bol. Jelenleg kolloid ezüsttel csinalok uj keresztezeseket white widow regular, durban poison auto es duck autobol. A settem: secret jardin dr60 es dr80. A kicsiben jelenleg 2x60w cfl (cserélve lesz dimmelheto 200w led-re, ami mar a szekrenyben van), a nagyban 250w hps (es mh izzó is van).
 

Pillang

Well-known member
Sziasztok,
2003-ban ültettem első magom bagseed-bol. Jelenleg kolloid ezüsttel csinalok uj keresztezeseket white widow regular, durban poison auto es duck autobol. A settem: secret jardin dr60 es dr80. A kicsiben jelenleg 2x60w cfl (cserélve lesz dimmelheto 200w led-re, ami mar a szekrenyben van), a nagyban 250w hps (es mh izzó is van).

Azok a keresztezesek érdekesek lehetnek, irhatnal képekkel róluk, ha nem is pont ide.

Bheetz, most jól néz ki a növényed.
 
Top