What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

outdoor 2018/ original haze/mobby dick/kaya kush

chaosred

Member
9/9/18. In mare parte toate bune. i guess.
 

Attachments

  • 41315629_235636763978274_6991988307261390848_n.jpg
    41315629_235636763978274_6991988307261390848_n.jpg
    73.9 KB · Views: 26

chaosred

Member
Salutare, am luat de vreo luna o sticluta de pk 13/14 si nu inteleg exact cand si cum trebuie sa dau. Am cautat pe forumuri si sunt cate postari atatea pareri... any clues?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ca supliment in flower incepand cu saptamana 2-3 si pana aproape de final. Cat dai depinde de indicatiile producatorului si de ce nutrienti dai pe langa. Daca nu ai alte indicatii incepi cu 1-2 ml/l si vezi de acolo. Daca mai ai alti nutrienti de flower ii reduci si pe aia la jumatate si mai reglezi dupa ce vezi cum ii merge plantei.
 

plm

Member
Pk boost-erele deobicei sunt solutii foarte concentrate (acum depinde si de marca ex. Atami Bloombastic) si se da 1 data la 3 udari pe perioada de flowering (sapt 3-4) cand deja acele conglomerate vegetale (buds) incepe sa capete forma, PK booster-ul accelereaza procesul de flowering si maximizeaza structura lor rezultand in fructe mai grase, se da de regula 1ml/L, daca esti in dubii, poti incepe cu jumatate din doza recomandata, si sa incepi de acolo sa urci cate putin in timp ce tii sub atenta observatie, reactiile.
 

chaosred

Member
Pk boost-erele deobicei sunt solutii foarte concentrate (acum depinde si de marca ex. Atami Bloombastic) si se da 1 data la 3 udari pe perioada de flowering (sapt 3-4) cand deja acele conglomerate vegetale (buds) incepe sa capete forma, PK booster-ul accelereaza procesul de flowering si maximizeaza structura lor rezultand in fructe mai grase, se da de regula 1ml/L, daca esti in dubii, poti incepe cu jumatate din doza recomandata, si sa incepi de acolo sa urci cate putin in timp ce tii sub atenta observatie, reactiile.

din cate am inteles pe eticheta aia spaniola, zice ca se amesteca 15ml cu 10l de apa care in care mai bagi si fertul obisnuit cu care lucrezi. am pus deocamdata cam 10 ml la 7l de apa
 

chaosred

Member
Salutare, am gasit astazi niste omizi pe una din fete, sunt proaspete, n-au apucat sa manance mare lucru, am vazut doar vreo 2-3 muguri putin mai maro decat restu si i-am rupt jos cu tot cu praduitoare. Ce pot face sa le stopez? fara sa rup jos jumate de planta. Mersi anticipat
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Orice alta forma de tratament in afara de recoltarea manuala a daunatorilor va fi pe cale sistemica, cu niste substante chimice ce vor ramane si in recolta pe care o vei fuma. Nu stiu acum pe dinafara numele unei solutii sau mix de solutii care sa fie bune la omizi, dar sigur te pot ghida la o fitofarmacie oamenii de acolo catre ceva bun, de preferat ceva cu perioada de pauza pana la consum cat mai mica. (Daca alegi sa mergi pe aceasta varianta)
 
Top