What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Grow Box Design

dev.

Well-known member
Az előző fórumok mintájára, ide jöhetnének képek,specifikációk, ötletek, illetve grow box építéssel kapcsolatos kérdések.
 

dev.

Well-known member
Kezdem is a sort. Találtam pár képet az első normálisnak nevezhető boxról amit összeraktam, a kimaradhatatlan kartondoboz-cfl kombó után. Kf-en még anno naplóztam is vele, talán van akinek ismerős lehet. :)

4x 15w cfl dübörgött benne, a szénszűrőt, fénycsapdát már nem bírták a pc ventik, úgyhogy volt vele baj rendesen.

Hozok majd a mostaniról is pár képet, ha lesz energiám lefotózni.

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Edit.: Kérésre, még egy kép a foglalatok bekötéséről.
 

Attachments

  • SDC10319.jpg
    SDC10319.jpg
    49.2 KB · Views: 40
Last edited:

Medicropper117

Active member
Jó a DIY de manapság boxot már szarért húgyért adnak amugy. Pont most vettem egy Black Orchid keltetőt és egész jó minőségnek tűnik. 50/100/50
13k volt ha forintra átszámolom
Ettől még jöjjenek a képek csak gondoltam megemlítem az újak kedvéért. Minden ami nagyobb mint egy pc vagy mikro box már gazdaságtalan ha nincs meg a cuccok fele legalabb
Jöjjenek a képek....jah és fasza a pc box;)
 

dev.

Well-known member
Köszi! :) Nekem jelenleg csak DIY jöhet szóba, mert rejtenem kell, egy sátrat pedig nem túl egyszerű, ellenben egy akasztós szekrénnyel. Ezért készült anno a PC box is, amit senkinek nem ajánlok nyugodt szívvel. Egyébként nem feltétlenül DIY-ről kell ennek szólnia, szerintem a kezdők számára eleinte nagy a köd boxok terén. Emlékszem, nekem is az volt. Innen talán lehet majd ihletet meríteni.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
első box ami jól müködött palántákhoz klónokhoz: 40x60x50 kartondoboz :D 3 x 20 w fénycső, utána 150 w hps, 3 pc ventivel
 

dev.

Well-known member
Kartonba hps? Merész! Én a cfl-től is állandóan paráztam, hogy kiég mire hazaérek.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
jah hát olyan búrát hekkeltem meg ami a villanyoploszokon volt régen, ha jól keringeted a levegőt akkor nincs baj. amúgy még egy 250 w hps -t is simán lehet pc ventikkel hűteni
 

dev.

Well-known member
Kicsit megkésve, de lőttem pár képet a jelenlegi boxomról, ebben munkálkodom most.

150w HPS, Vents TT125, Prima Klima filter, a fénycsapdák Dalap szellőzéstechnikai elemekből készültek. A venti még nincs véglegesen rögzítve, most kicsit gányul van megoldva, de a kör indulása után kényszerültem cserélni, növikkel a boxban pedig nem akartam nagyon barkácsolni.

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 
Last edited:

dev.

Well-known member
Mert úgy túl széles, és nem férne be a flexi cső. Sajnos nagyon keskeny a szekrény, ~65cm.
 
M

Mackosajt

Annak a trafonak nem lenne jobb helye boxon kivul? Ugyes kis box amugy.
 

dev.

Well-known member
De igen, csak így kényelmesebb volt megoldani, kompaktabb az egész. Nameg mivel stealth akar lenni, fura lenne a boxon kívül egy ilyen nagy forró vasdarab. A hőmérséklettel nincsenek problémák, amíg ez nem változik, így marad. :)
 

dev.

Well-known member
DIY tepsi refi

DIY tepsi refi

Volt pár fölös cfl-em, már egy ideje filóztam rajta, hogyan lehetne csinálni nekik egy fasza refit, leginkább előnevelésre/klónoknak, olcsón. Aztán 7végén bamba kocsitologatás közben a teszkóban megvilágosodtam. Ez lett belőle...

Anyagár durván 3000 forint, ha az izzókat nem számolom. Az egész alapját egy fém tepsi képezi, akcijóba 370 volt. Egy földelést majd még rittyentek rá.

picture.php

picture.php

picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top