What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

שיטות מוצלחות להנבטה?

שיטות מוצלחות להנבטה?

לאחרונה יש לי יחסים יחסית גרועים להנבטת זרעים.
פעם הייתי פשוט שם בשכבה של נייר טואלט ודואג שזה לח תמיד,מה שגם אומר שקשה מאוד להטביע את הזרע.
מאז שקראתי שהשיטה לא מוצלחת עברתי לנסות להנביט מגיפי וגם לא הולך לי מדהים.
חזרתי להנביט ישירות באדמה אבל ייתכן שהזרעים ההם ישנים מידי
אני גם לא מאחסן את הזרעים בקירור,גם בחושך יחסית.
יש רעיונות?
תודה מראש לכל העוזרים אם עוד נשאר כאן מישהו....

kamikaza

Active member
נשמע כאילו יש בעיה בזרעים

אין סיבה שלא ינבוט לך.

כבר שנים שלא הנבטתי, אבל אז הייתי שם אותם בנייר סופג בתוך קופסת טייק אווי פתוחה קצת, ושומר שהטמפ תהיה קרוב ל28 מעלות

בדרך כלל זרעים בריאים נובטים תוך יום

יש מצב שהם פשוט ישנים ואני לא שומר עליהם מספיק טוב...
למזלי יצא לי אתמול וונדר וומן מזרע בן חמש בערך ככה שאני מבסוט על זה,יש מצב שאני יכול לעבוד עם הזן הזה טוב.
מקווה שיצא לי פנוטיפ טוב.
הייתי משתמש בנייר טואלט ושם על מכסה של כלי חד פעמי הפוך פשוט ודואג שזה נשאר לח עד שיוצא הנבט ואז קראתי יום אחד שזה לא להיט :)
אז הפסקתי ועברתי לשתילה בגיפי... תכלס לדעתי זה פחות טוב מנייר טואלט כי קשה יותר לדעת מתי זה נשאר מספיק לח שם
נשארו לי עוד כמה זרעים טובים... מקווה להעיר עוד אמא או שתיים ולמצוא לעצמי עוד זן להריץ במקביל.