What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Dream/Amherst Sour Diesel/400w HPS/Elsőköröm

Gearbi

Member
Sziasztok!

Teljesen kezdőként fogok hozzá ehhez az első körömhöz ezért is indítom ezt a naplót. Minden negatív és pozitív hozzászólást szívesen fogadok, amiből lehet tanulok. Segítségeteket előre is köszönöm

Magoncok: Humboldt-tól Blue Dream és Amherst Sour Diesel, mind kettőből 2 - 2 db fogok indítani
Hely: 100x100 sátor
Közeg: Plagron Lightmix
Fény: Első pár hétre (akár végig a veg. szakaszban) készítettem 4db Philips Cfl 23w 6500k izzókból egy lámpát:canabis:. Floba 400w hps Eti trafóval.
Légcsere: Vents TT125 kiszívó venti Can-lite 300 szénszűrővel szerelve, sátorba van egy csipeszes keverő venti, és van egy kis ultrahangos párásítóm ha párával gondjaim lennének vegben. A befele irányuló levegőt meg úgy oldom meg hogy a sátor alján lévő nyílást nyitva hagyom remélem elég lesz.
Rendszer: Van egy általam készített egyszerű Top Feed rendszerem, de nem biztos hogy fogom használni az első körömnél mert nem tudom hogy hogy kéne időzítenem az öntözést. 78 x 78-as Grow table tálca, 4db 11l cserép
Táp: Agriplant4, CaN, KNO3, MgSO4 csapvízzel, van még mikromix-em és kálium-szilikát a penész megelőzéséhez. Recept az exkalapalat olvasottak alapján, de még ez se állt össze teljesen a fejembe hogy kéne pontosan.
Ph: ADWA AD11 digitális pH mérő, Foszforsav a ph állításhoz
EC: ADWA AD32 digitális EC / TDS mérő
Tréning: Topolás és Lst-re gondoltam így az elején

A magok még nem érkeztek még meg majd január első felében fognak csírázni.

A foszforsavam 75%-os ezt gondolom hígítanom kell hogy normálisan tudjak vele ph-t állítani.

Remélem nem lesz nagy para nevelgetésközben és ha valami nagy hülyeséget csinálnék akkor itt lesztek és segítettek majd nekem. Hátha nem hagytam kis semmit így az elején amit írni akarta.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
lightmixxel, inkább jobb ha öntözöl kézzel.. következöre agyaggolyót vegyél. vagy csak tisztán perlite vagy grodant.
 

Solon

Well-known member
Toljad a contentet aztán segítünk. Rendesen előkészültél, szóval szerintem itt baj nem lesz.
Foszforsav hígítása elég egyszerű, desztvízben kioldod a savat, majd hagyod hűlni az oldatot. Merhogy exoterm reakció fog kialakulni.
 

Gearbi

Member
lightmixxel, inkább jobb ha öntözöl kézzel.. következöre agyaggolyót vegyél. vagy csak tisztán perlite vagy grodant.

Én is erre gondoltam hogy ezt a kört simán kézzel locsolom majd, mert a közeg nem a megfelelő a Top Feedhez. Meg így is legalább tanulom a víz igényüket, majd mérem a súlyukat és a drén EC értékét locsolás után és az utána való napokban (csak súlyt).
 

Gearbi

Member
Toljad a contentet aztán segítünk. Rendesen előkészültél, szóval szerintem itt baj nem lesz.
Foszforsav hígítása elég egyszerű, desztvízben kioldod a savat, majd hagyod hűlni az oldatot. Merhogy exoterm reakció fog kialakulni.

Milyen mértékben hígítsam a 75% savat? Mennyi liter desztvízbe mennyi savat, hogy normálisan adagolható legyen az oldat.
 

Gearbi

Member
A tápozásnál addig nem adjak nekik semmit amíg meg nem jelenek az első táphiányok?
A felsorolt tápokból mindegyikéből külön külön csináljak oldatott vagy valamelyiket lehet egyben oldani? De lehet nekem így kezdőként jobb ha külön oldom őket a könnyebb adagolás érdekében.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ha olvastad a sémát, leírja, mikor mit kell a recept szerint keverni. minek higítani? fecskendővel felszívod és cseppenként adagolod hamar rájössz pár csepp elég 10 literenként.. ha meg sok, adsz egy kis csapvízet hozzá.. az meg felbassza elég hamar.
 

Gearbi

Member
ha olvastad a sémát, leírja, mikor mit kell a recept szerint keverni. minek higítani? fecskendővel felszívod és cseppenként adagolod hamar rájössz pár csepp elég 10 literenként.. ha meg sok, adsz egy kis csapvízet hozzá.. az meg felbassza elég hamar.

Igen olvastam a tápozás sémáját, de azért bizonytalan vagyok még benne hogy mindent jól fogok e csinálni.

Meg fogadom tanácsod nem hígítom a savat, majd fecskendővel adagolom óvatosan majd rájövök hogy kb mennyi kell hozzá.
 

Solon

Well-known member
Milyen mértékben hígítsam a 75% savat? Mennyi liter desztvízbe mennyi savat, hogy normálisan adagolható legyen az oldat.


Pipettával dolgozom, osztása az ml. 50 százalékosra szoktam hígítani. Fecskendőt nem szeretem, mert a literes palackok aljába nem ér le és utoljára tíz éve találkoztam normális gumimembrános fecskendővel, az még normális volt. Nekem így kényelmes, de kinek mi jön be.
 

Gearbi

Member
Nekem úgy is ki kell öntenem valami kisebb edénybe mert 5l-es foszforsavat tudtam szerezni a melóhelyről. Még az unokái is ezt a savat fogják használni.
Így valószínűleg csinálok én is 50% oldatot. 1:1 oldatom.
 

Gearbi

Member
Szerencsésen megérkeztek a magoncok. Kiválasztottam 2-2 db jó pofa magot és egyből landoltak is 1-1 pohár vízbe, reménykedve hogy mind a 4 elsőre kicsírázik.

Innentől kezdve szeretném minél aktívabbá tenni a naplómba.

 

Gearbi

Member
Üdv!

Az lehetséges hogy nálunk 1.6 az Ec értéke a csapvíznek? A magoncok kaphatják ezt a vizet vagy állítsak rajta desztillált vízzel?

A magoncok szépen kicsíráztak ma tervezem az elültetést.
 

dev.

Well-known member
Üdv!

Az lehetséges hogy nálunk 1.6 az Ec értéke a csapvíznek? A magoncok kaphatják ezt a vizet vagy állítsak rajta desztillált vízzel?

A magoncok szépen kicsíráztak ma tervezem az elültetést.

Milyen cerkával méred? Ilyet még csak kútvíznél láttam.
 

Gearbi

Member
Elöltetésre kerültek a magoncok. Szépen kicsíráztak!

1.kép: Blue Dream 2.kép: Amherst Soul Diesel.



A sima csapviznek 1.6 Ec mértem, ezért 1:3 arányban öntöttem hozzá deszt vizet. így 0,7 lett, a Ph-t 6.8-ra lőttem be foszfor savval.

Hőmérséglet: cserepeknél: 21fok, a sátorban: 20fok
Rh: 44% be van kapcsolva a párásító.
(Kb 1órája megy a rendszer)

Kérdéseim a következők:

- Nem alacsony 1 kicsit a hőmérséklet? A párásító hideg párát képez és mikor nincs bekapcsolva egyből 2-3fokkal melegebb van

- A kezdetektől mennie kell az elszívó ventilátornak? Ha igen akkor az is 18/6-ban?

- A kis ventilátornak mennie kell már most vagy elég ha kidugják a fejüket a földből a csajok?

 

Gearbi

Member
1. nap

Üdv mindenkinek!

A mai naptól számolom a csajok fejlődését.

Tegnap már kidugták a fejüket, de ma reggelre jelentek meg mindegyiken a kis fűrészes levelek. Tegnap előtt reggel kapta vizet párcsepp Runoff-ig Ph: 6,8 Ec: 0,6, azóta nem kaptak locsolást.
Ma estére tervezek egy kis vizet adni nekik, mert elég könnyűnek érzem a cserepet már, meg a közeg tetejét is elég száraznak ítélem. Nem szeretném túlöntözni őket.

A sátorban uralkodó helyzet szerintem elég jó.
A lámpa cserepektől kb 5-6cm-re van.
Nappal: 25-27fok között ingadozik a lámpa alatt, 21-23fok a sátor közepén, Rh: 55-60% között
Éjszaka: 18fok az egész sátorban, Rh: 50-55% között

Ha valamit nem jól csinálok jegyetek szívesek szólni! Minden jó tanácsot megfogadok és a negatív kritikákon nem sértődök meg.

 

Gearbi

Member
2; 3; 4. nap

Üdv mindenkinek!

Egy kis rövid helyzet jelentés a csajokról!

Úgy néz ki, hogy idáig jól érzik magukat, fejlődnek rendesen ahogy a kis könyvben meg van írva. Mindegyiken jön a 2. levélpár. A Blue Dream kicsit jobban fejlődik a Amherst-hez képest de nem jelentős a különbség.

14.-én kaptak vizet fejenként egy kicsivel kevesebb 2dl ittak meg. Ph: 6,8 Ec: 0,6. csapvíz keverve desztvízzel. A locsolást 1-2 csepp runoff-ig kapták.

A sátorban a körülmények változatlan. Éjszak 17,5fok és Rh: 65% átlagban. Nappal 27fok és Rh: 57% átlagban.

Szerintetek idáig minden rendben van?

1: Blue Dream, 2: Amhesrt Sour Diesel

 

Gearbi

Member
Üdv!

Egy kis upgrade-t csináltam a veg lámpán. Ami annyit jelent hogy a tescos tepsit lecseréltem egy szárnyas reflektorra, és 4 x 23w cft-hez adtam még 2db-ot. Így hát 6 x 23w cfl-lel megy a lámpa, mi elméletileg 600w hagyományos izzó teljesítményével fele meg.

Izzók 6500k e27/23w Philips ha valakit érdekelne, és hasonlón gondolkozik

Szerintetek ez elég lesz teljes veg szakaszban?

Vagy Hps-el toljam végig a veg szakaszt vagy veg közepétől Hps-el?

 

Gearbi

Member
Üdv!



Nem tudom hogy látszik-e, de a levelek a szárhoz közelebb lévő részénél nekem egy kicsit halványabb zöldnek, enyhén, de nagyon enyhén sárgásnak tűnek. Kezd kevés lenni a kaja a lightmixben? Milyen hiánytünet kezdete lehet?
Utánanéztem a dolgoknak de nem találtam ehhez hasonlót csak a kezdeti vas hiánynál de nem hinném hogy az lenne. Vagy még is? Vagy csak az egészet beképzelem, és semmi baja nincs?! Most egy kicsit bizonytalan lettem.
 
Top