What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2018 Urbangrow

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
La mine întreaga clădire e un restaurant sau ceva de genu asta. Au o camera și un balcon la nivelul meu și pe clădire.... Nu sunt sigur ce au. Ii vad pe clădire de 3-4 ori pe an și camera aia nu e folosita niciodată.

Ca update.

Săptămâna asta și următoarea trebuie sa vina proprietaru sa repare câte ceva asa ca plantele au fost duse și pitite printre tufișuri. La cum ploua zilele astea, ar trebui sa fie bine. Sa vedem dacă le mai găsesc în o săptămână....
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Nașpa cunosc sentimentul! Sa speram că totul va fi bine!
Dar nu ai un prieten la care sa le lași pe balcon măcar până pleacă proprietarul?
:tiphat:
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
am transportat doar regularele pt ca erau mici. automatele sunt prea mari pt transport. nu stiu cum am sa fac dar rezolv eu ceva cand e proprietarul sau mesterul aici. doar nu sunt bou sa le las la vedere
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Salutari baieti si fete. Cand mi-am mutat plantele am zis sa fiu baiat destept si sa imi pun feminizatele afara...in natura...in bosketi...DESTEPT of PULA



Nu faceti ca mine. Mama natura papa tot. Am avut bafta ca a ramas ceva.

Dar Automatele au ramas la tovarasu meu si sunt gata de recoltat.

Fruit Auto la stanga si Cream Mandarine la dreapta.



Ambele au in jur de 63-65 de zile de la germinare. Cand am facut postu nu eram sigur asa ca am estimat. Ambele companii recomanda sa recoltam pe la 65 de zile si cum frunzele mari au inceput sa isi piarda din culoare...am decis sa le tai.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Dar inainte de taiere mai facem cateva poze.

Am facut un dulap pe care pana la urma nu am sa il folosesc pt ca nu imi place cum a iesit. Dar instalatia de lumina functioneaza si e alb mat. Asa ca hai sa mai facem cateva poze. Am taiat catevadin frunzele nu prea dragute si uite cu ce am ramas.


Cream Mandarine - Sweed Seeds - am sa particip sa vedem ce iese.


Fruit Automatic - Dinafem Seeds


:tiphat:
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Inainte sa plec in vacanta le-am pus un blumat si le-am lasat la fereastra. Blumatu a tras toata apa din galeata de 23L in ghivece. Bine ca le-am lasat in niste galeti. Umbra si doar 3-4 ore de lumina directa nu ajuta plantele sa creasca asa ca au ramas mici. Si pe langa asta le-am gasit napadite de ganganii - in mare parte spidermites. Asta cam acu 3 saptamani.

Le-am dat faina de neem la udare si le-am stropit cu un mix similar. Au disparut toate ganganiile in 3-4 zile. Asa ca am transplantat in ghivece de 7. Cald mai e pe la mine asa ca am trecut la ghivece albe. Le merge bine.

DAca va amintiti am vrut sa fac ceva mainlining. Dar cum nu am respectat "reteta" si am taiat cum m-a taiat capu..... astea sunt rezultatele.

GDP. Un bosketzel mic cu tulpina mov. Creste mai incet si o parte e mult prea aglomerata. Sincer ma gandesc sa o mai tund...dar pe de alta parte...mai e pana incepe sa infloreasca. Si parca e mai ok daca e mica si nu bag ditai bosketu poate vecinu continua sa ma ignore.


Cheese arata mult mai bine nu? Din pacate am rupto si sfoara a fost ce am avut la indemana. Am adaugat betele de bambus ca bate aici vantu rau. De 2 zile e asa si am impresia ca varfurile continua sa creasca asa ca nu imi fac griji.


Sanatate si jointuri tari:tiphat:!
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Si ca tot nu am ce face... Hai sa mai germinam niste automate


Si viitoarea lor casa

 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Doua saptamani au trecut. Hai sa bagam un Update!!!

Sa incepem cu Cheese.

Are pre-flowers. Nu ma surprinde ca e fetita pt ca provine din samanta feminizata.


GDP - a mai crescut si incepe sa se mai dezvolte ca boskete. Deocamdata nici urma de floci. De vreo saptamana ma tot uit la frunze si ma intreb daca are vreo deficienta. I-am dat un complex de guano bogat in jdemii de chestii... foliajul arata la fel....pula mea!



Doua saptamani de soare si canicula au dat rezultate:
Inainte si Dupa



Va urma...
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
GDP a decis sa facă firicele albe!!!
Chiar nu știu cum nu le-am văzut ieri...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
E mai avansata putin in inflorire, dar gdp are mari sanse sa o depaseasca pe toate planurile la recolta. Ambele sunt frumoase si foarte sanatoase si ramificate!
 
Top