What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Offtopic Thread

CupsLock

Member
Dobra zalozylem taki temat zeby nierobic balaganu gdzie indziej. Tutaj piszcie wszystko niezwiazane z konopiami.

Ja np napisze ze jezdzilem dzisiaj na rowerze i bylo zajebiscie mimo iz dopierdalal snieg w oczy i wiater wial.
Kobaia jak sie tu pojawiasz to daj jakis znak zycia :p Moze marekdz tez tu zagląda. Dalem moherowi adres tego forum bo koles wydaje sie pewny i rowny ale jakos go niewidac. Aha niewiem czy wiecie ale wchodzac na www.icmag.com jak sie dobrze przyjzycie to tez jest tu chat wiec jak ? standardowo spotykamy sie o 21 ? :D fish131 cheech co wy na to ? ja dzisiaj niemoge zabardzo wpadlem na chwile ale mozna by ten obyczaj przeniesc na icmag co nie ?
 

RaStart

Member
Pisze tutaj bo nie wiem gdzie indziej to wziołem ten stary temat bo jakos nie mogłem przemilczec . jestem dzisiaj u turka ,czekam na pizze patrze w telewizor a tu lecą odlschoolwe teledyski jackson5 czytam i własnym, oczom nie wierze:kurwa !! MAJKEL NIE ŻYJE!!! az zapytałęm barmana czy to prawda hehe nie mogłem sie powstrzymac zeby sie podzielic zaskoczeniem hehehe
 
T

thcfanatic

siemano zamierzam zaczac hodowac tyton na potrzeby wlasne moze ktos jest doswiadczony z tym temacie ,zna tajniki uprawy i moglby sie nimi podzieli

peace
 
A

adrianmenyo

heh szkoda ze nie ma mojego ziomka po fachu co jedzie z indorem 4m2, jego starsi uprawiali tyton masowo, jak chcesz podpytam go co nieco, a co Cie interesuje ?
 
T

thcfanatic

bylbym wdzieczny wiec tak pierwsze to odmiana nie mocna delikatna jakie wrunki czy np w domu przy oknie cos z tego bedzie lub na balkonie szybki i dobry sposob fermentacji i ogolnie wymagania jak czesto podlewac czy ewentualnie nawozic
pozdrawiam
 
T

thcfanatic

siemanko
wie ktos czy mam tu do czynienia z łysiczka ??
prosze o szybka odpowiedz
picture.php
 
A

ares420

łysice w odróżnieniu od kołpaczków itp mają dosyć mocne nóżki tzn żeby ją przełamać trzeba użyć odrobiny siły, albo przeciąć np paznokciem. jak nóżki są słabe i łatwo łamliwe to raczej nie łysice.
 

1337grower

Active member
Nie wierzyl bym zbytnio w metode z lamaniem lodyzki - jak zbierasz MUSI byhc ktos kto sie zna i wie na 100 % z grzybkami nie ma jaj - mam zdjecia w swojej galeri grzybkow ale jakos nie pozwala na "identyfikacje" . to co masz na zdjeciu to napewno nie sa lysiczki,,,,,podobne bardzo , ale lysiczka ma blaszki ciemne , podchodzace pod fioletowy kolor i zoltawy kolor (albo przynajmiej tak sie wydaje ;) ) - to widac w mojej galeri . W tym roku bardzo mocne grzybki byly - uwazajcie z grzybkami bo naprawde moga "przepalic obwody". Musisz miec kogos przy sobie kto sie zna pytanie o grzybki na forum ktore zjesc a ktore nie mija sie z celem.
 

Mundek

Member
może byc jasna nawet bardzo(słońce), ale u małych kapeluszki na dole zawinięte do wew. tak że blaszek nie widać, a i nogi grube i białe , to jest lipa i nie powinno być tych lini widocznych na kapelusiku(grubosc i twardosc kapelusika jak i nogi jest istotna)nie jedz,proszę Cie!!!!
miau,miau.
a jak mokro to takie ślimakowate ,ale też grubaski --- fuj :)
 

klint

Active member
Veteran
To nie Łysiczka na 100% ! Kapelusz wyglada podobnie ale musi byc pokryty sluzem "sutek" na wierzcholku i czarne blaszki od spodu. Od 6 lat zbieram grybony i troche juz sie tego w zyciu zjadlo wiec ODRADZAM ! :joint:

Pozdro Man !
 

BlinD

Active member
Siemanko
Czy mógłby mi ktoś doradzić odnośnie kupna aparatu? budżet tak do ok 400zł i chcialbym za to kupic jakas kompaktówke cyfrowa. Posiada może ktoś z was taki sprzet i jest zadowolony ? Najlepiej jakby dawal rade robć cos na styl makro zdjec topów ;] (wiem ze za ta cene to duze wymagania ;] ale widzialem zdjecia z kompaktówek kóre mocno dawały rade tylko modeli nie pamietam ;p)
 

pastis

Member
Siemanko
Czy mógłby mi ktoś doradzić odnośnie kupna aparatu? budżet tak do ok 400zł i chcialbym za to kupic jakas kompaktówke cyfrowa. Posiada może ktoś z was taki sprzet i jest zadowolony ? Najlepiej jakby dawal rade robć cos na styl makro zdjec topów ;] (wiem ze za ta cene to duze wymagania ;] ale widzialem zdjecia z kompaktówek kóre mocno dawały rade tylko modeli nie pamietam ;p)
Co tam. Polece coś czego sam używam: canon power shot A 630 zdaje się. Te numerki to się zmieniają tak co rok mniej więcej, ale flaki te same.

Był to mój pierwszy aparat. Łatwy w obsłudze i tani (ok 100 eurasków)
Makra jakieś tam wychodzą (w mojej galerii możesz zerknąć ) według mnie niezłe, a nawet wystarczające :)
Duże plusy tego sprzętu to, że śmiga z kartą SD i na zwykłych aku AA(taniość ), no i robi niezłe fotki dzięki dobremu procesorowi obrazu.
Dodam jeszcze, że przetestowałem po nim samsunga jakiegoś i olimpusa - oba compakty - pierwszy się nie umywa, drugi droższy bez odczuwalnej rużnicy w jakości zdjęć.
 

GanjaDevil

Member
Cześć
Czy orientuje się ktoś jakie są możliwości dojazdu do amsterdamu za rozsądne pieniądze ponieważ chciałem się wybrać na sylwestra ?
 

klint

Active member
Veteran
Prywatne busiki przy dworcach PKP jezdza na calą EU a cena to okolo 200zl w jedna strone i z doswiadczenia moge powiedziec ze taki przejazd jest bezpieczniejszy niz autem... :)

Pozdro Dla calej ekipy IC i Wesolych Świąt !:xmastree::smokeit:
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
hej mam pytanko dla znawcow ,czy taki sprzecik mi wystarczy aby wypas macro foty wychodzily ?
Canon EOS 500D Digital SLR Camera (15.1 MP, 3.0" Clear View VGA LCD)
TAMRON SP AF 90mm F/2,8 Di MACRO 1:1
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
No pewnie że taki sprzęcik ci wystarczy. Znawcą nie jestem, ale widzę że pracę domową dobrze odrobiłeś, więc nie podpuszczaj tu ludzi bo zaśliniłem całą klawiaturę. :)

Cenowo poleciałeś dobrze bo trzeba na to wyłożyć ok 4tys pln.

Natomiast brakuje moim zdaniem w twoim zestawie statywu solidnego. polecam np. manfrotto 718B

pozdr, kov
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
kov dzieki sliczne :D caly czas sie zastanawiam tylko nad tym obiektywem bo nie mam za duzo kasy na to a nie chce tez wydac jej zle ,statyw to juz mniejszy problem ,chodzi mi szczegolnie o obiektyw jaki do macro najlepszy ,ale ceny sa masakrujace i mnie nie stac :D

hehhee do tego cale studio by mi sie przydalo ,dopiero sie rozkrecam i zaczynam kompletowac cos ,kolejna zajawka :D nie ogarne tego wszystkiego :D
 
C

czaczo

no no masakrator.co cie przekonalo do slr.i jescze do canona.
witaj w druzynie hehe
my canonisci mamy przepiekna opcje ,jest nia ten obiektyw zadna inna marka nie posiada takiego cudenka, hehe
ale tamronik jest dobrym strzalem,ale jak bys troszke chcial wiecej ziainwestwac doradzal bym ci canona 100mm f/2,8(wersja ,oczywiscie najaka cie stac,ale ta eL-ka mniam mniam,ja uwielbiam L ),nic sie nie wysuwa i naprawde dobre szklo.ja mam sigme 150 ,jestem z niej zadowolny,ale poluje na mp-e65,cizko troszke z drugiej reki cos wylapac.bo ci co posiadaja ,to zbyt nie chca sie pozbywac.hehe
pwodzenia ,czekamy na fotki
 

Latest posts

Latest posts

Top