What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

First grow - tejföl - Sensi NL

tejföl

Active member
picture.php
 

tejföl

Active member
Asszem a tréninget kicsit későn indítottam útnak. Nem lett végül vagdalás, csak kötözés. Egyenlőre nem fest túl szépen de igyekszem. Pár levelet megsértettem és egy kisebb hajtást letörtem véletlen nagy kötözések közepedte. Az elmúlt pár napban mind az öten megmutatták a nemüket, puncisok :D A hőmérséklet napközben egyre gyakrabban van 30fok közelében és ez ellen klíma nélkül nem nagyon tudok segíteni. Éjszaka egész jó, 20-22 környékére is lemegy. Akad más problémám is. Egyik napról a másikra a leányzók megnyúltak. A párásítót ozmó hiányában csapvízzel töltöm. A vízkő meg szépen kiül a ctre. Most naponta egyszer vízkőmentesítem, amihez ki kell pakolni az egész sátrat. Nem túl praktikus. A nagyobb baj, hogy a vízkő a levelekre is kiül. Vagy is nem tudom, ez baj? Lesz ennek valami káros mellékhatása? Megkerestem a neten mi is van a vízben. Nitrát 12mg/l, klorid 19mg/l, szulfát 31mg/l, nátrium 12mg/l, kálium 2.6mg/l, kalcium 74mg/l, magnézium 20mg/l. Csak a kalcium tűnik kirívóan magasnak. Öntözni továbbra is ozmó, csap keverékkel öntözök. Viszont a párásító napi 10-12 liter vizet iszik, ha abba is venném a vizet, kb 2hónap alatt önteném bele a nyomáspumpás víztisztító árát. Most viszont nagy döntés előtt állok. Vagy ozmó szűrő, vagy mobil klíma. Szerintetek?
 

tejföl

Active member
A két kisebb nyúlt meg 4-5centit egy nap alatt, láthatóan hosszabbak lettek a szárközök. Ők valahol máshol lehetnek genetikában, mert a nagyok ennyit nem nyúltak.

Hétvége lévén nagyon ráérek, így hát hoztam képet természetes fény alól, egyenként fotózva.
 

tejföl

Active member
Egyenlőre csak megszámoztam őket, nem érzem most elég kreatívnak magam a névadáshoz :D
Ő itt 1.
picture.php

picture.php
 

tejföl

Active member
Nincsenek jó híreim. Pár napot távol kellet töltenem, így csajomra maradtak a kerti teendők. Az előzetes gyorstalpaló, telefonos instrukciók, bekevert víz, előkészített minden ellenére is kiszárította a kertet. Elfelejtett minden nap vizitelni :laughing: A legszebb, legnagyobb növim minden nagy legyezőjét eldobta. A többiek is dobtak el, de több maradt mint ami lement. Vérzik a szívem, szarul festenek a növik, de több is veszett Mohácsnál. A locsoláson és a sátor ködben tartásán kívül tudok bármit is tenni? Tartsak tőle, hogy tökösödésnek indulnak? Outos időkből maradt superthrive nevezetű barna, állítólagos csodalöttyöm. Exkalap szerint egy kalap fingot nem ér :D Adjak nekik, vagy inkább kíméljem meg őket tőle? A képfeltöltést pár napid nem erőltetem.
 

miata420

Member
Nincsenek jó híreim. Pár napot távol kellet töltenem, így csajomra maradtak a kerti teendők. Az előzetes gyorstalpaló, telefonos instrukciók, bekevert víz, előkészített minden ellenére is kiszárította a kertet. Elfelejtett minden nap vizitelni :laughing: A legszebb, legnagyobb növim minden nagy legyezőjét eldobta. A többiek is dobtak el, de több maradt mint ami lement. Vérzik a szívem, szarul festenek a növik, de több is veszett Mohácsnál. A locsoláson és a sátor ködben tartásán kívül tudok bármit is tenni? Tartsak tőle, hogy tökösödésnek indulnak? Outos időkből maradt superthrive nevezetű barna, állítólagos csodalöttyöm. Exkalap szerint egy kalap fingot nem ér :D Adjak nekik, vagy inkább kíméljem meg őket tőle? A képfeltöltést pár napid nem erőltetem.
Ha nem sajnalod egyiken kiprobalhatnad teszt jelleggel, érdekelne engem is mukodik e En csak egy proba miatt sajnaltam ra a penzt... :biggrin:
 

tejföl

Active member
Huhhh, sikerült eljutnom ide is. Sajna nem sok szabadidőm volt mostanában. Ami volt is, azt kötözgetéssel töltöttem fórumozás helyett. A kötözgetés baromi sok időt vesz igénybe. Ha pár napra elhanyagolom még többet. Asszem a következő körnek jóval nagyobb tőszámmal futok neki. A héten meglett a pumpás ozmó szűrőm, nem kell már kannában hordanom a rot. Elég komoly dzsungelé nőtte ki magát a sátor. Kb 2hete tápozok már. Ezt is mink kb minden más a kerti teendők közül, későn kezdtem el. Az lst miatt nem nagyon vettem észre, hogy az alsó levelekből már szívják kifele a naftát, meg abban a hitben voltam a 12liter földben lévő táp elég lesz egy darabig. A canna netes kalkulátor alapján keverem a tápot, most ec 1.3-1.4 körül kapnak, minden második, harmadik locsolásnál. Néha a sima vízbe is csempészek egy kis keserű sót. Ennek ellenére hullik pár alsó levél, ami nem kap fényt. Ez normális ugye? A superthrive cuccot végül nem adtam nekik. Nincs spriccelőm, vagyis van, csak pár száz kilométerrel arrébb. Venni vagy elhozni meg mindig elfelejtem :D

Nem sok hely maradt már a boxban. Terveim szerint valamikor jövőhéten átállok 12be, és akkor talán be tudom rakni a 600as hpst klíma nélkül is.
Ezzel kapcsolatban azért lenn egy kérdésem. Akkor indítsam a virágzást amikor benőtték(széthúztam) a box teljes területét, vagy utána még várjak vele, hogy nőjenek kicsit felfelé is? A magasság nem haladja meg a 20centit most. Igazából sehova nem sietek, felőlem maradhatnak még vegben, sőt, ahogy olvastam meg ahogy logikus, minél nagyobbra növesztem, annál több virág lesz rajta. Persze a ló másik oldalára sem lenne jó átesni.
 

tejföl

Active member
Ha nem sajnalod egyiken kiprobalhatnad teszt jelleggel, érdekelne engem is mukodik e En csak egy proba miatt sajnaltam ra a penzt... :biggrin:

Mivel ez a kör magról kelt, nem lenne túl releváns. Amúgy sem volt egyenlő mértékű a károsodás. Köviben már a legjobban teljesítő klónjai kapnak helyet, majd ott ránézünk.
 

Latest posts

Latest posts

Top