What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Royal Madre (RQS) - kültéren (full kezdőként)

kisgyerekke

Active member
Sziasztok,

Azért hozok létre egy saját szekciót, hogy megosszam az eddigi tapasztalataimat, hogy, hogy indultam neki full kezdőként, összeszedve a kellékeket, árakkal. Ha esetleg más is most kezdte, hátha megtalálja a megoldást nálam, hogy tudjunk egymásnak segíteni mi noob kezdők. :tiphat:

Projekt

ll
V

Közeg.:
Plagron Lightmix + 10% perlit még.

Táp.:

Flo.:
Plagron Terra Grow
Plagron Pure Enzyme
Vitaflóra Eper és Zöldség

Bloom.:
Plagron Terra Bloom
Plagron PK1314
Plagron Green Sensation

~ 10 L - es pot

PH.:
Advanced Hidroponics Ph- (Grow, Bloom)


Víz.:
Eső (7 - 0.02 - 0.05) - csapvíz (~8 - 0,6)
 
Last edited:

kisgyerekke

Active member
Mivel nem tudtam, hogy léteznek ilyen nyilvános fórumok, és exkalapalatt ezért growshopban informáldtam a felszerelésekkel kapcsolatosan. Voltam jópárszor egy adott üzletben, próbáltam jól körüljárni a témát. A terv az az volt, hogy nyár elején nekiugrok egy beltéri sátras termesztésnek valamilyen autómatával. Mivel, hogy az elvileg könnyű nevelgetni, és valami olyat szerettem volna, amivel van sikerélményem. Volt 2-3 hónapom felkészülni, összeszedni a cuccokat, és nekem csak azok a termékek léteztek amit a shopban láttam, így azokkal szerelkeztem fel. Nemrég kezdtem olvasni a fórumot, aztán rájöttem, hogy valóban nagy lehúzások mennek a zöldkertészet terén. Némelyik cuccot shopban vettem, de amit meg tudtam venni jófogin pl azokat onnan szereztem be, használtan, jó állapotban. Így próbáltam minimalizálni a befektetett költségeket, bár tudtam, hogy ami kell, az kell.


Rendeltem 5 autómata magot, amelybe belekombináltam a sátram méreteit. 90*90*170 - et szereztem be. (SJ DS 90) Előtte gondolkodtam egy épített boxon, de drága a faanyag, nincs dekopírfűrészem, lyukfúró készletem, meg szakértelem nélkül, mégha tényleg rá is fekszem a témára, nem hiszem, hogy minőségi terméket tudtam volna kreálni. :D Így maradt a sátor, ami szebb is, meg könnyebb is, bár lehet nem olyan hosszú az élettartama, meg feltünőbb is mondjuk, mint egy szekrény. :D


A nyári termit elvetettem, mert kaptam infót egy kolegától, hogy ilyenkor ha nincs megfelelő, jól szellőző, alacsonyabb hőmérsékletű helyiségem, akkor felejtős a sztori. Teszteltem is a boxon belüli körülményeket, és cooltube-tól 60 cm-re léve hőmérő 1,5-2 ra után már 35 körüli értéket mutatott. * Így ezt elvetettem, és rámentem az ajándék magra, kültéren. 1 db - om volt, és most azzal megyek. Istápolgatom, volt palántadőlés, sárgulás, most valamilyen kártevővel küzdök, amit még ki kell találni, hogy mi lehet. :D Ki szeretném próbálni a klónozást, és lehet a klónokkal megyek majd télen. Nem tréningeztem szakértelem hiányában, (annak még tüzetesebben utána kell néznem) ezért szerintem a növényem egy kicsit megnyult.


Ha van rá igény, dobok fel majd képeket is kezdetektől egészen mostanáig.


* Tényleg most akkor 35 celsius feletti hőmérséklet akkor tényleg nagyon visszaveti a fejlődésben ? Mert azt is halottam, hogy a hőmérséklet igazából nem számottevő, inkább a páratartalom a kérdéses ilyen esetben. Tehát lehet rohadt meleg, csak a páratartalom legyen lenyomva, gondolom jó szellőzéssel. Működhet sátorban meleg körülmények között is a kertészkedés, ha alacsony a páratartalom ?
 

N4sker79

Member
A 35 fok sok neki!Pláne ha nincs rendes szellőzés.Egy venti befújja a friss levegőt, és egy másik kiszívja.ez alapnak kell lenni beltéren.Nekem kültéren pilláznak ebben a hőségben pedig átjárja őket a "friss" levegő.Egyszerűnek tünik a beltéri term. de akkor jön elő minden probl.gomba ,kártevők ,rossz ec érték .ph stb....ha beltéren megy a legjobb a hydro.Jobb ha inkább csinálsz egy szekrény .könnyebb mint a termesztés. :) vehetsz azt is vaterán kis felújitással jobb mint egy sátor hozzá lehet bővíteni .Bár ha van pénz szarásig akko growshop de az pénz kidobás.beltéren még a szag is gyilkos tudd lenni fajtától függően.
Sok sikert, ne félj olvasgatni a témában akár több órát naponta.
 

kisgyerekke

Active member
A 35 fok sok neki!Pláne ha nincs rendes szellőzés.Egy venti befújja a friss levegőt, és egy másik kiszívja.ez alapnak kell lenni beltéren.Nekem kültéren pilláznak ebben a hőségben pedig átjárja őket a "friss" levegő.Egyszerűnek tünik a beltéri term. de akkor jön elő minden probl.gomba ,kártevők ,rossz ec érték .ph stb....ha beltéren megy a legjobb a hydro.Jobb ha inkább csinálsz egy szekrény .könnyebb mint a termesztés. :) vehetsz azt is vaterán kis felújitással jobb mint egy sátor hozzá lehet bővíteni .Bár ha van pénz szarásig akko growshop de az pénz kidobás.beltéren még a szag is gyilkos tudd lenni fajtától függően.
Sok sikert, ne félj olvasgatni a témában akár több órát naponta.



Kell még egy befúvó csőventi, meg egy oszcilláló beltéri, így teljes lesz a légáramlás. :D Kiszivó venti van, egy vents tt 125, szénszűrőre csapva. PH, EC - re figyelek már a kezdetektől, vagyis gyakorolom a kotyvasztás rejtelmeit. Nem olyan egyszerű jó főzetet készíteni, legalábbis így az elején még. Jelenleg 6 - 6,5 ph - val, és 1,7 - es ec-vel megyek. Terra Grow, és Pure Enzymmel. De szerintem későn kezdtem el tápozni, féltem mert kezdőknél elvileg ugye a túltáp, túlöntözés a veszélyfaktor leginkább, így sikerült is kiszártani, de orvosolva lett. :D


A növény elágazásainal elkezdett nőni ilyen kis vékony kicsi szál, (2 - 4 db) az lenne a virágkezdemény ? Át kéne állnom már virágzásra táp szempontjából ?


Exif fájlok törlésén kívül nem kell semmit eszközölnöm a képek feltöltésekor ? Mert ha törlés után csekolom a részleteket még mindig találok benne adatokat. :(
 

kisgyerekke

Active member
Hoztam pár képet. Ezek a jelenlegi állapotokról.

Durván másfél hónapos. Jelenleg ~ 6,3 - as Ph / ~ 1,7 - es ec - vel megy neki Terra Grow, és Pure Enzyme.

Mehet már neki a virág táp ?





Remélem jól töltöttem fel a képeket. Exif adatokat töröltem duplán is. Egyszer telón, majd gépen is. (Van amit a gépi windows-os törlés nem töröl ki...(?)) Azért is mentem rá a nyers képekre ismét telón, mert a gép hagyott benne adatot, de a teló leszedett mindent, aztán még 1* gép.


:tiphat:
 

kisgyerekke

Active member
Ezek meg a problémákról ,bár úgy nézem, hogy ha előző postban rányomtok képekre, akkor meg tudjátok nézni a többi képet is.








 

kisgyerekke

Active member
Kinagyítani viszont valamiért nem engedi.
whee.gif
 

kisgyerekke

Active member
Nekem kicsiben sem latszik, gondolom privat az albumod.

Orvosoltam. Feltöltöttem public albumba.

Nézzétek már rá légyszi, mert a leveleken lévő kis fehér dolgokkal sem vagyok tisztában, hogy mi lehet. Illetve, hogy válthatok e már virág tápra

Pár napja vettem észre az első kis antennák, szóval nem tudom, hogy előtte már volt e, mert nem tudtam, hogy ezt kell kukkerolni.

Virágzás szempontból akkor kb most lehet első hetében?
 

kisgyerekke

Active member
Milyen fehér? A virágra gondolsz a két fehér bibével? :D Mer az elővirág.

6 - os, 7 - es kép.

Az alsó levelek világoszölddek, nagyon szárazak, és televannak fehér, barna kis foltokkal, már a fenti szép sötétzöld leveleken is vannak apró fehér foltok.
 

what_can_there

Well-known member
Megneztem a kepeket, IMG 6-7 alapjan ez tak[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]á[/FONT]csatka k[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]á[/FONT]rt[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]é[/FONT]tel, a levelek fon[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]á[/FONT]k[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]á[/FONT]n elnek, ebben a melegben gyorsan szaporodnak, permetezni kellene, Nissorun, Actara, ezek leszedik altalaban. IMG 4 ami latszik a noduszon az nem elovirag, azt ugy hivjak, hogy pálhalevél, mellette jon majd az elovirag, páros fehér bibével.
 

kisgyerekke

Active member
Megneztem a kepeket, IMG 6-7 alapjan ez tak[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]á[/FONT]csatka k[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]á[/FONT]rt[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]é[/FONT]tel, a levelek fon[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]á[/FONT]k[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]á[/FONT]n elnek, ebben a melegben gyorsan szaporodnak, permetezni kellene, Nissorun, Actara, ezek leszedik altalaban. IMG 4 ami latszik a noduszon az nem elovirag, azt ugy hivjak, hogy pálhalevél, mellette jon majd az elovirag, páros fehér bibével.

Együtt permetezzem a két szert, vagy elég az egyik is? Hol érdemes beszerezni, hol a legolcsóbb? Vagy ezek lehetnek itt a helyi gazdaboltban is, vagy ezek spéci szernek számítanak? Akkor ráérek még a virágtáppal? Mikor érdemes adni neki a flowert?
 

kisgyerekke

Active member
Nissorun szimpatikusabb a por állag miatt, így lesz tarcsiba majd későbbre.

Köszönöm a segítséged.

A növény nagyjából rendben van amúgy? Most 800 ml 6.3-as /1.7-es tápot kap minden reggel. Ha van időm este még kap esővizes zuhanyt. Virágzás kezdetétől végéig mennyit fog kb nyúlni? Jelenleg olyan 55-60 cm
 

what_can_there

Well-known member
Ezek nem engedelykoteles szerek, barmelyik gazdaboltban kaphato, parszaz forintos tetel, egyszerre csak egyfelet permetezz. Eleg messze van meg a viragzastol szerintem, lehet hogy 1 meteres lesz, vagy nagyobb.
 

kisgyerekke

Active member
Ezek nem engedelykoteles szerek, barmelyik gazdaboltban kaphato, parszaz forintos tetel, egyszerre csak egyfelet permetezz. Eleg messze van meg a viragzastol szerintem, lehet hogy 1 meteres lesz, vagy nagyobb.


Egy hét múlva két hónapos lesz, kibújástól számolva.

Nem megfelelően lett tápozva, világítva azért ilyen kicsi, vékonyka még?

Vagy két hónapossn ez jó méret?
 

kisgyerekke

Active member
Tegnap kapott mospilanos permetet. Illetve kevertem egy új tápot. Mivel a Terra Grow már elfogyott, ezért Vitaflóra eper, és zöldség-el pótltam. + Pure Enzyme.


Pk 13-14 mehet a veg tápba, vagy az csak majd ha elkezd virágozni ? Mert elvileg az ugye odabasz a gyökereknek, és így + méret + hozam. Elég kis törékeny még, gondoltam a pk segíthetne.
 

Prisma

Active member
Szerintem ok-val várj egy kicsit, mikor kezd váltani virágzásra, mehet bele :)
Gyökereknek Incit gyökereztető hormont szoktam keverni vízbe, érezhető a különbség.
 

kisgyerekke

Active member
Tripszes növényről működik a klónozás? Vagy először meg kéne szüntetni a problémát? Kipróbálnám a klónozást, de eléggé fertőzött a növényem.
 
Top