What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Purple N1ggaz in my Hood

Kermidon

Member
Чист калиев дефецит точно от пх-то понеже до сега си бил над 6 при кокос и хидро калия се заключва при 6 пх.
 

somebodyx

Member
Утре мислим да сложиме магнезиев сулфат в разтвора и да полеем , днес мислехме да го пръскаме но вчера бяха пръскани с деон и решихме да изчакаме малко.
 

somebodyx

Member
Solution: Potassium isn't absorbed properly when there is too much calcium or nitrogen in the system. Check the pH of your water, and flush your whole system with water that contains half the normal amount of nutrients and see if your plant starts showing signs of improvement.

Това намерих в един интересен сайт за калиевия дефицит, да намалим ЕЦ-то наполвина също и PH-то?
 

EverLast

Active member
Поздрави за проекта! Ще следя с интерес, радвам се да видя раздвижване в секцията!:woohoo:

А относно другия сайт....няма кво да се коментира...:laughing:
 

Kermidon

Member
100% брат калиев дефецит е ец 0.7-1 пх 5,5 някаде и ще са оправи работата.
Поздрави Евърласт.
 

Kermidon

Member
Има и магнезиев на някои предполагам че ще са появи на всички давай си пх-то 5.5-5.8
и напръскай и всичко ще се оправи.Но погледни картата магнезий се заключва под 5.8пх
 

Kermidon

Member
DSCN0497.jpg

виж и сам и прецени
 

somebodyx

Member
:watchplant:Тази карта е доста интересна :) Мерси за което.
Днес ще се вземе решение как да се действа че сме двама независими депутати:watchplant:

Абе тука в тоя форум има много яки икони направо ме кефят :dance013:
 

somebodyx

Member
View Image
виж и сам и прецени

Нещо немога да се ориентирам по тази схема?
Я кажи какво значи светло и тъмно синия цвят?
И кога се заключва на всеки елемент когато му се стеснява графиката ли?
:tiphat::dance013:
 

somebodyx

Member
:tiphat:Значи според таблиците и това което прочетох + информацият от Кермидата трябва да свалим пх-то на 5.5 максимум (да поясня в началото беше 6.5 от предната поливка го свалихме на 5.8-5.9).
Тъй като китките са и на двамата има различни виждания вариантите са два:

1) Да добавим магнезий и калий към разтвора в следващата поливка като запазим пх-то 5.8-5.9 (тоя вариант е на колегата и той държи на него - мен специално не ми допата)
2) Да се разделят китките на две и всеки да си полива неговите както сметне за добре (По-удачния вариант)

Аз бих послушал Кермидата да намаля ph-to на 5.4 - 5.5 макс
Относно вариант 1) Идеята на колегата мислите ли че ще сработи? Според мен елементите са се заключили вече.

Трябва да взема адекватно решение до няколко часа :)
 

Attachments

  • ph-nutrient-availability.jpg
    ph-nutrient-availability.jpg
    33 KB · Views: 36

Kermidon

Member
Послушай момчето задръж пх-то и без това скоро ще го качваш до 6 в цъфтежа.
Пръскай с калий и магнезий те до дни ще се отключат може и магнезия по 1 щипка на литър вода да слагаш при мокренето.
Графиката на синьото е вег./предцъфтеж/цъфтеж
А това кадето си качил като таблица отговаря на почва.Пх на хидро 1 единици по кисело дефакто почва 5.1 завършва 6.3
 

somebodyx

Member
Добре ще го послушам, направо днес ще се пръска след 5 часа,
И без туй не ми се искаше много много да се цепят на две, ние сме ги зацепили от началото още когато виках че 6.5 е много :laughing:
 

somebodyx

Member
5-те ROYAL CARAMEL бяха пресадени в двулитровки макар да не бяха пуснали добре корени но ги покрихме леко и поляхме отстрана да се получи влага за да се ориентират корените към влагата.
EC 0.43, PH 5.8
Взехме още два CFL 95W 6400К (които обмисляме да пускаме в бокса вече през първите две седмици и след това направо 600MH Power Plant
Доматите яко са се надървили което ме радва.
Напръскани са няколколко пъти дори с магнезий.
Единия Royal Caramel решихме да го сложим в бокса, в най-крайния ъгъл да видим как ще се развие под 600MH (експериментално).
По някои от доматите се вижда какво се случва с листата след смяна на пх-то
:dance013::tiphat:

Друго искам да попитам мислите ли че като се гледа в кокос няма смисъл от обдухващия вентилатор, тъй като така уж повечето от енергията отивала да правят стебла? Аз доколкото знам това е за да се заздрави стеблото. Я си кажете мнението :) Че това мие странно като го чух днес.
 

Attachments

  • IMG_1509.jpg
    IMG_1509.jpg
    83.4 KB · Views: 32
  • IMG_1505.jpg
    IMG_1505.jpg
    44.6 KB · Views: 35
  • ph-issue.jpg
    ph-issue.jpg
    84.9 KB · Views: 34
  • IMG_1497.jpg
    IMG_1497.jpg
    103.7 KB · Views: 31
  • IMG_1496.jpg
    IMG_1496.jpg
    111.5 KB · Views: 37
  • IMG_1499.jpg
    IMG_1499.jpg
    106.5 KB · Views: 32
  • IMG_1502.jpg
    IMG_1502.jpg
    112.3 KB · Views: 30
  • IMG_1507.jpg
    IMG_1507.jpg
    103.7 KB · Views: 30
  • IMG_1501.jpg
    IMG_1501.jpg
    104.4 KB · Views: 30
  • Deadhead #1
    Deadhead #1
    60 KB · Views: 47

Kermidon

Member
Виждам радостен си ще има черпиш накрая на реколтата.
Относно вентилатора задължителен е в твоя случеи слагаш два настолини в стаята по 25лв и ги пускаш да брулят върховете.Освен че заякват стеблата заякват и главите(растат)все пак симулираш микроклимат.
Относно цфл-а направо може да подкарваш на мх иначе спектара е идеален красота.
Принципно ако имаш възможност когато подкараш на мх може да добавиш и хпс във вегетация но да се цъка с 6 часа закъснение и да и работи само 6 часа от вегетативните 18 така симулираш перфектна среда.Относно карамелите не са ли ауто , ако е така цъфтят перфектно и на мх(полярни дни)(сперктара е същия.
Поздрави стискам палци за градинката.
 

somebodyx

Member
:dance013:Карамелите не са ауто и са фаст версия(мисля че фаст версия значи че предцъфтежа им е една седмица само) 60 дни цъфтеж им дават. Обдухващия ще си хо държим за мен е много важен, това ме растяли на стебла е пълна глупост. Хубаво е да имат здрави дебели стебла :) :dance013:Ще почерпя не а ядове само всичко да е ток и жица
 

Kermidon

Member
Аааа те са фастъците на другото ббб каде питаше кво ще рече фаста на рояла да така е както казах и на него скъсява периода на предцъфтежа с 1 седмица(което намаля 1седмица и малко периода на растението.На рояла гледай с микроскоп понеже малко не са им точни датите на китките седмиците им на цъфтежа не са много много точни.При мен лично си подраняваха 5-6 дена а съм гледал бяла вдовица лемон хейз скънк №1 айс(аут и инд различни видове са)кристал.На днк генетикс пък закъсняваха и това лято имах аутдор число клонинги от резерва превада пакистанец х18 99% индика хем фемка пък от 6 семки 2 покълнаха 1то беше момче такава мутация имах на всички клонинги че главите преличаха на чепки на грозде лилави китари много мазни но много слабо като ефект.Така че тея карамели ще гледам ко стаа,Между другото не ги форсирайте лол стрес ще ви се одблагодарят после
 

somebodyx

Member
Тия карамели на мен ми се струват слаби уж ги дават 18% thc ама имам чувството че ефекта ще е потупване по рамото :D и само дано да не се изхермят затова ще ги следим отблизо :D
 
Last edited:
Top