What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Totál kezdő, segítsetek!

laccer90

New member
Sziasztok,
örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, rengeteget olvastam már, de persze tudom, hogy kell is még rengeteget. A haverokkal unjuk a szart itt a szerb határ mellett, rám és a beépített szekrényemre esett a választás.
Méret: 113 cm széles, befele 67 cm, magasság 167cm (de ha szétbontom lehet 230 is..)
1. kérdés: Van rá 100-120 ezrünk, ennyiből összehozható-e?
2. Ha igen, fényvisszaverő fóliával a szekrényt vagy secret jarden sátor?
 

Dapk

Active member
Veteran
1, A pénz elég lehet! 2, Végülis mind1, h sátor vagy szekrény a kérdés inkább az, hogy milyen és mennyi fényt akartok. Ha 400-600w körüli hps akkor inkább a sátor az alapterület végett, ha led vagy több kisebb hps akkor meg a szekrény. edit: sorry most nézem az árakat egy 400-as setes szekrény babylonban 140.000 Ft ... szééép
 

laccer90

New member
Hát igen, már vágom az itthoni üzleteket, szép árak vannak...
Magunk közt a LED-re szavaztunk, full spektrum, kisebb fogyasztás és "magát hűti".

(VIPARSPECTRA függesztőkkel + hő- és páratartalom mérővel 90 dolcsi)
 

Dapk

Active member
Veteran
Nem meleg az biztos, de eddigi tapasztalataim szerint, ha hasonló minőséget akarsz mint hps alatt, akkor bizony a fogyasztás is ugyan annyi lesz -és teszem hozzá eddig én itt a forumon nem láttam COB-os LED alatt termett virágon kívül olyat amire azt mondom, hogy megüti minőségben azt amit a hps tud! /és amíg le nem megy a mostani első komoly COB-al "csinált" köröm addig még ebben sem vagyok biztos -habár az eddigi eredmények biztatók/
 

Dapk

Active member
Veteran
Ez 94.6666 Lumen/watt /14200lm/150w/ na most gondold el, h amit én használok cititzen clu-48-at az 1400mA-en tud 190lm/w-t szóval majd nem, h tudja egy db 50w körüli LED azt amit ez! -nem lesz ez ilyen könnyű, megúszós :D /persze amit én használok abból a led maga 2500-3000 ft, a borda rá 7000 ft és a trafó berakott db-tól függően 10.000-20.000 Ft/
 

Kukutyin

Member
Azt a clu048at nem mondanám én 190lm/W-nak főleg nem 1.4 Amperen :D de igen amúgy ha építeni tudtok egy led lámpát simán kihozható a költségvetésből, elvégre maximum csak 0.75 m2 áll rendelkezésetekre abban a szekrényben. Arra elég 4-500W bőven.
 

laccer90

New member
Hát igen, kőkemény 0,75 m2, szerintem egy növényke fér el kényelmesen nem? Aminek minden földi jót próbálunk megvenni, hogy 3 havonta el legyünk látva. Babylon grow-s hidro szett nagyon tetszik + ez amit linkeltem lámpa?
Vagy összevásárolt HPS?
 

dev.

Well-known member
Kezdőként 100 problémával fogsz szembesülni, nem biztos, hogy egyből LED építésre kellene fordítanod az energiád, gyárit meg nem kapsz értelmes áron.
Ekkora helyen, 2 főnek önellátni egy 250-es HPS bőven elég, hozzá egy olcsó cooltube, 125mm venti, szénszűrő. Így nem lesz túl sok problémád a hőmérséklettel, fogyasztást nézve pedig havi kb. 5000 pézbe fog fájni az egész.
Noha a hajdro a kedvenc műfajom, mégis inkább föld-perlit(zöld florimo) amit ajánlok elsőre. Kevesebb bizbaszt kell beszerezned, nem igényel akkora befektetést és sokkal megbocsájtóbb a kezdeti hülyeségek ellen. Gyakorlatilag csak edényeket tálcával, közeget, locsolókannát, 1 liter vitaflórát, meg savat kell beszerezni. 6 liternél nem használnék nagyobb edényeket, 4 vagy akár több, ha pedig mondjuk 3,5 literes edényeket használsz még több növény is befér. Minél nagyobb a tőszám, annál kevesebb, akár 0 veggel.
 

laccer90

New member
Dapk, nagyon király az a növény!!! dev., igen, pontosan ettől félek, hogy még rohadtul nem értek hozzá, ahogy olvasom a naplókat, mintha külön nyelv lenne:DD.
Akkor azt hiszem ez a szett lesz a nyerő, ebben a sátorban 2-3 növény kényelmesen elfér?
 

dev.

Well-known member
Nem, ez egy szar.
Garantáltan meleg lesz, ezt a venti összeállítást nem is értem. A trafó is szar. Hol a cooltube? Ne legyél lusta, szedd össze magadnak a cuccokat, ezt a szettet valami inkompetens hülyegyerek állíthatta össze az első három google találat alapján, a hozzád hasonlók szopatása céljából, hogy száradna el.
Egy venti is elég ct-vel, pl. vents tt 125. Ct nélkül talán kell izmosabb. Mágneses trafónak ETI-t vegyél, túléli a hobbidat.
 

Dapk

Active member
Veteran
devnél az igazság, ilyenkor mindig rájövök h tök alkalmatlan vagyok kezdőket segíteni -a vége mindig az h hidegfúziós reaktort akarok építtetni a delikvensel :) (amúgy az őskorban mikor még csak gerilláztam, whipi segített megcsinálni az első indoor köröm, hydroban, bevitt az erdőbe, samuházi manóként kisért fatól fáig, itt-ott egy-egy tőnél megált, előásot egy jointot majd egy zacskő füvet és végül egy pakk magot. Majd útjaink elváltak de a kör végéig halkan duruzsolta a fülembe h s mit is kell csinálni. Ennek már több mint 10 éve! Köszi whipi :D
 

laccer90

New member
Lassan kezdem azt hinni, hogy a hidegfúziós reaktor egyszerűbb lenne:p
dev. nem vagyok lusta, csak rohadtul kezdőőő. Mentoráljanak uraim pls.,
Na ott tartunk, hogy: 70cm x 70cm x 160cm sátort veszek valahonnan, 4 db 6 literes edény:D
 

Dr.mufasza

New member
babylonban eleg gyerek az a szett... sajnos a magyar growshopokban igen tulertekelt aron akarjak radsozni a cuccot. Nezzetek szet ausztriaban, ha van ra modotok. Szerintem valamivel olcsobb es ha kelloen jartas vagy a dologban es kis olvasgatas utan, jo aron fogsz tudni magadnak felszerelest.


Mylarral amugy olcsobb mintha komplett satrat vennel. Igy is ugy is jo. Ha a szekrenyt megtudod oldani full zartra, hogy a szagok kordaban legyenek tartva, akkor sztem ne kolts feleslegesen.
 

Dr.mufasza

New member
sok az a 4 noveny abba a satorba, nagyon nagy lesz a levelfelulet, magas lesz a para, meg egy plusz gond amivel komolyan kell foglalkozni a gombak miatt elsosorban, masreszt hogy meg csak az eselye se legyen meg annak, hogy a tapok(sok) felhalmozodnak.





Irj batran, probalom figyelni.
 

laccer90

New member
Itt vagyok, igen tervezek egy Bécsi túrát, hát az itteni olvasgatásból vágom a Growislandet és a Bushdoctort, de ha tudtok még üzletet ahol csak felszerelés van, írjátok meg. Bármi ehhez kapcsolódó üzleteket végigjárnék:)
 
Top