What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Rastamannn indoor coco

Méretek: 90x90x180 600w hps 400w mh 350m3 venti 300-as szűrővel Sajnos autókra kényszerülök,tesztelném a 24/0-ás megvilágítást,mivel padláson foglal helyet a box,ezért hőproblémák adódnának,így kívánnám orvosolni. Első három hétben 400w mh,utána pedig a hps fog menni. Tápok:Advanced Nutrients cal mag xtra , bloom, veg.. Guanokalong (Tisztában vagyok azzal,hogy nem éri meg egyáltalán ezeket vásárolni,de régebbről maradtak meg most már elhasználom.) Közeg:70% Kókusz melyet hamarosan pufferelek,illetve 30% perlit. 4db növényt szeretnék maximum ötöt 10-12 literes cserepekben,erről még nem döntöttem. Tréning:Kizárólag LST-t alkalmaznék megfelelő időben 2 és fél 3 hetes koruktól kezdve,meglátjuk mire mennek. A magok pedig,elméletileg Dinafemtől Original Amnesia Auto,illetve várok mégegy javaslatot ami sativásabb én személy szerint a Super Lemon Haze autóra gondoltam,de vannak vele kapcsolatban kételyeim. Egyelőre ennyi volna,hamarosan jelentkezem.
 
Nos mára csírázott 3 original amnesia auto(Dinafem),illetve 3 super lemon haze auto (GHS). 5 db 9 literes cserépben küldöm,24/0 miatt lassabban fognak fejlődni elméletileg,tehát ezért növeltem a tőszámot. a +1 tartalék ha valamelyik falsolódna. A kókusz perlit 70-30. Kókusz már pufferelve kálcium nitrátos oldattal majd 5,9-es ph-s vízzel átmosva. Megy már neki a 400w MH,hogy ne fázzon senki sem. Képekkel,hőmérséklettel,páratartalommal később jövök,ha már lesz érdemi változás. Minden jókat
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
szigetelt a padlás ? ha nem akkor szopni fogsz nagyon a hideggel. még az is segít valamit, ha a boxot szigeteled körbe.
 
Nem teljesen,szerencsére leteszteltem több állásban is,mindenféle szituációban. Játszottam a lámpa távolságával raktam hungarocelt a cserepek alá is,ameddig a magasságuk engedi. A legjobb ami telérhetek hőmérséklet az 30 fok a növényektől biztonságos távolságban. Ezek a tesztek akkor zajlottak amikor a boxon kívül mellette 3 fok volt. Szerintem így 24/0-ban megfelelő hőmérsékletet tudok majd biztosítani,a lámpa magasságának manipulálásával. Mindenki kidugta a fejét egyébként,jól halad minden,majd hozok képet,ha már lesz értelme. Eddig csakis 5,8 5,9es állított kútvizet kapnak.
 
Íme a kezdet:
 

Attachments

  • IMG_1419.jpg
    IMG_1419.jpg
    125.6 KB · Views: 24
Íme egy kép a kezdet utáni napról. Igaz nem valami jó minőségű a kép és nem sok minden látszik a tagokról. Hőmérséklet 24,1fok kint 1,5fok van. lámpa a lehető legmesszebb a 400w mh megy nekik RH:49% elégedett vagyok egyelőre.
 

Attachments

  • IMG_1444.jpg
    IMG_1444.jpg
    113.4 KB · Views: 28

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
49 rh van ne legyél elégedett.. 80 at generálj nekik egy humidity dome -ot minimum.. most a fén y másodlagos.....
 
Rendben van,köszönöm a tanácsot. Megpróbálok mindent,hogy magasabb legyen az RH raktam be egy hideg ultrahangos párásítót,illetve egy tál vizet meglátjuk mennyit dob rajta.
 
Ez a 4. napjuk kibújástól számítva, Hőmérséklet :26,4 fok RH:74% a tál víz és az ultrahangos hideg vizes párásító rendesen feldobta. Így már jó lesz.
 

Attachments

  • IMG_1456.jpg
    IMG_1456.jpg
    116.3 KB · Views: 25
8-9. nap A zöld foltok a kókuszon penészesedés kezdetét jelzik? Ez a belülről kifele terjedő sárgulás mikroelem hiány,vagy rossz a ph-ja a közegnek? Esetleg a túlzott hőingazodás? Ha nem vagyok otthon nyílván nem nagyon tudok játszani a lámpával,maximum napi kétszer. Mi okozhatja?
 

Attachments

  • IMG_1503.jpg
    IMG_1503.jpg
    130.2 KB · Views: 26
  • IMG_1501.jpg
    IMG_1501.jpg
    125.9 KB · Views: 26
  • IMG_1499.jpg
    IMG_1499.jpg
    121.2 KB · Views: 27
  • IMG_1497.jpg
    IMG_1497.jpg
    142.3 KB · Views: 27
  • IMG_1495.jpg
    IMG_1495.jpg
    143.6 KB · Views: 28
Tegnap kapták meg az első cal mag extrat az ajánlott mennyiség felével.Ezen kívül még csak állított ph-s kútvizet kaptak. Most elkezdtem kicsit megelni a ph-t 5.8-ra A sziklevelek nem sárgulnak.
 

dev.

Well-known member
Akkor ideje lenne megkinalni oket, leven tapanyagmentes a kozeg. A nagy hoingas mit jelent? Kutvizednek mennyi az alap EC-je? Csapvizzel (EC 0.3-0.4 indulo) ilyenkor mar siman birnak 0.6 folott is.
 
Update. 9-10. nap. Mára romlott az állapotuk. Megmértem a kútvíz EC-jt amivel locsoltam eddig 0,4 volt. Hőmérséklet:25-7fok között most nappal éjjel 20 körül. Rh: 50-59 között napszaktól függően Kaptak 30%-os runoff locsit a tápokból ajánlott felével. Runoff ph:5,8 Runoff ec:0,6 felett picivel,kivéve egy az kicsit alatta van 0,56 körül. Továbbra sem tudom,hogy mi ez a zöld trutyi itt az utolsó képen,valaki javaslat? Meglátjuk remélem holnapra szebbek lesznek.
 

Attachments

  • IMG_1520.jpg
    IMG_1520.jpg
    113.5 KB · Views: 29
  • IMG_1521.jpg
    IMG_1521.jpg
    116.9 KB · Views: 26
  • IMG_1522.jpg
    IMG_1522.jpg
    116.7 KB · Views: 26
  • IMG_1523.jpg
    IMG_1523.jpg
    113.9 KB · Views: 26
  • IMG_1524.jpg
    IMG_1524.jpg
    123.2 KB · Views: 28
  • IMG_1526.jpg
    IMG_1526.jpg
    132.9 KB · Views: 26
Last edited:

dev.

Well-known member
Ne aggódj nem fog bántani, magas pára, nedves közeg, kevés légmozgás + fény okozza. Keverőventi menjen, de azért ne telibe.

Táphiányod van, ez nem föld, már az elejétől adni kell nekik enni, mivel nincs benne szinte semmi. Ha 1-2 nap alatt nem javul, fokozatosan emelném 0.8-ra, bár ezekhez a csoda tápokhoz nem értek.
 

ZoldOvezet

Active member
Ne aggódj nem fog bántani, magas pára, nedves közeg, kevés légmozgás + fény okozza. Keverőventi menjen, de azért ne telibe.

Táphiányod van, ez nem föld, már az elejétől adni kell nekik enni, mivel nincs benne szinte semmi. Ha 1-2 nap alatt nem javul, fokozatosan emelném 0.8-ra, bár ezekhez a csoda tápokhoz nem értek.

akkor már 2en vagyunk aki ezt mondja
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ződövezet monnyadmá a 59es pára nem 80-90 --- de legalább érdemes koptatni a billentyűzetet.. ja mégse
ez valami ezoterikusalapú dolog, hogy kútvíz ? az még rosszabb, mint a csapvíz.. nem is értem az ilyen próbálkozásokat.
 

ZoldOvezet

Active member
ződövezet monnyadmá a 59es pára nem 80-90 --- de legalább érdemes koptatni a billentyűzetet.. ja mégse
ez valami ezoterikusalapú dolog, hogy kútvíz ? az még rosszabb, mint a csapvíz.. nem is értem az ilyen próbálkozásokat.

ugyan ezt mondtam el neki mint dev ma délelőtt minek írjam le? na minddddd11 de a 80-90 rh az nem 50-60 szojj?
 
A para az most azert ennyi,mert kontaktos volt a hosszabbito es holnapra szerzek egy ujat nem maradt hely a parasitonak gyebkent whiped 80-90 kozott tartottam amig nent a parasito tegnap ota nincs. Holnap ismet lesz meg kis keveroventi is menni fog ujra. Barcsak ezoterikus lenne,de itt kint sajnos mas nincs mondhatnam csapvizbek,mivel ez lett bevezetve a csapba xD. Tapos locsi milyen idokozonkent mehet? Amikor kivanjak a vizet mehet tap is runoffig nem ?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Közeg:70% Kókusz melyet hamarosan pufferelek,illetve 30% perlit.

ezt kéne észben tartanod..
vegyél pár 5 literes palackozott ioncserélt vízet. keverd a kútvizedhez és kezdjed normálisan etetni őket, nem minden második alkalommal, hanem naponta 2 vagy háromszor kis adagban porlasztva a közegen egyenletesen. pont.
[/FONT]
 

Latest posts

Latest posts

Top