What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Első DWC (Girls Scout Cookies + LSD)

Snypie

Active member
Most megfogtál! A sok uppolás miatt elveszítettem már a fonalat :D De kb. 15-18 ml/21 liter. A következő tankcserénél pontosan meg tudom mondani.

Most töltöttem fel 1.0 EC-re. Azt tudom most Neked írni, hogy a 21 literhez 2.5 ml-t adva 50 ppm (0.1 EC) volt a növekedés.
 

Charass

Active member
Csak, hogy valóban jó e az EC mérőd azért kérdeztem. De a vized alap ec-jét is beleszámolva meg a 15-18ml táp az úgy kb 0.8 lehet. Legalábbis nálam is akörül volt! Emeld 1.0-ig ahogy Dev javasolta!
 

Snypie

Active member
22. nap, 5. nap DWC-ben

1.0-ra emeltem 2 napja az EC-t, PH 5.6-6.1. Ennyi táppal már jobban tudom tartani a PH-t, már 24 óránként kell állítani csak.

Szeretném kérdezdi, a képek alapján már jó lesz így az EC, vagy még mindig emeljek?

GSC:


LSD:
 

Charass

Active member
Ez már jónak tűnik így! Az új levelek már szép egészségesen néznek ki! Ha nem látsz égést, karmosodást holnap se akkor maradhat így szerintem!

Tipp: Ha esetleg van olyan opció a telefonon/fényképezőn hogy White Balance, akkor állítsd hideg fényre és akkor nem lesz ilyen kék a kép! ;)
 

Snypie

Active member
Azért ilyen kék, mert HPS szemüvegen át fényképeztem, h látszódjon is valami, különben vannak telóra csíptethető lencséim is, csak meg kéne keresni :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
cseréldd le azt a barnafosszinpapírt fehérműanyagra, akkor már legyen valami haszna is adjon vissza fényt felfelé
 

Snypie

Active member
Mylar is jó (amivel a tartály is be van vonva, 1-2 képen látszik melyikre gondolok)? Vágtam vágtam már ki nelőle egy kört a kosárra, de nagyon visszaveri a fényt, így nem mertem alájuk tenni.
 

Charass

Active member
Szerintem nem égeti meg őket, bár nem vagyok biztos benne! Mondtam már én is, hogy a karton nem a legjobb megoldás! Vonzza a penészt szerintem...

Amúgy nem az MH izzó megy most? Csak azért kérdem mert ha a hps szemüveggel fényképezed, aminek gondolom kékes a lencséje, hogy ellensúlyozza a hps sárgás fényét akkor még kékebb lesz az mh alatt a kép nem? :D De lehet csak nagyon be vagyok szívva és hülyeséget beszélek! :D
 

dev.

Well-known member
22. nap, 5. nap DWC-ben

1.0-ra emeltem 2 napja az EC-t, PH 5.6-6.1. Ennyi táppal már jobban tudom tartani a PH-t, már 24 óránként kell állítani csak.

Szeretném kérdezdi, a képek alapján már jó lesz így az EC, vagy még mindig emeljek?

GSC:
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=75378&pictureid=1809777&thumb=1]View Image[/URL] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=75378&pictureid=1809778&thumb=1]View Image[/URL]

LSD:
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=75378&pictureid=1809779&thumb=1]View Image[/URL] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=75378&pictureid=1809780&thumb=1]View Image[/URL]

Mehet 1.2-ig, aztán figyeld hogy reagál. Gyanítom megfelelő arányokkal 1.4 fölött is bírnák már ebben a korban.
 

Snypie

Active member
Amúgy nem az MH izzó megy most? Csak azért kérdem mert ha a hps szemüveggel fényképezed, aminek gondolom kékes a lencséje, hogy ellensúlyozza a hps sárgás fényét akkor még kékebb lesz az mh alatt a kép nem? :D De lehet csak nagyon be vagyok szívva és hülyeséget beszélek! :D
4200K-s CMH (kerámiahalogén). Ja, igazad van, kékebb lesz, de így tudok elfogadható képet készíteni jelenleg.
 

Snypie

Active member
28. nap

Időközben (csütörtökön) volt egy tankcsere is, 11 nap után.

GSC:
0.3 EC csapvíz + 0.7 EC táp = 1.0 EC
PH: 5.5-6.5


LSD:
0.2 EC csapvíz + 0.7 EC táp = 0.9 EC
PH: 5.5-6.5


Most tankcsere után sem marad stabil a PH-m, 12 óra alatt 0.8-1.0 az emelkedés. Ez mennyire baj? Növeltem már a csapvíz arányát ennél a tanknál. Szívesen állítgatom, de nem tudom a növényekre nézve jó-e ez így. Mi lehet az oka különben? Még nem elég erős a tápoldat, vagy a levegőztetés lenne túl nagy?

Már kijöttek a gyökerek a kosárból, ilyenkor már mehet a vízszint a kosár alá, vagy várjak még vele picit?
 

ZoldOvezet

Active member
Bocsi,parasztgyerek vagyok és földet használok de ennyit tudok segíteni

http://www.simplyhydro.com/why_ph_jumps.htm
 

Snypie

Active member
Vki fel tudna világosítani arról, ha HungryKoalának olyan szépen fejlődnek RO vízben és GHE táppal, akkor nekem mi a rákért nem fejlődnek? Én a táp hátoldalán lévő mennyiségeket használom, ő ennél sokkal kevesebbet. Tápégésem nincsen (szerintem). Képeket nem töltök fel, ott van a 2 héttel ezelőtti. Ugyan olyan, csak 2-3 mm-el lett nagyobb.
Amúgy 7 ml/10 liter mindegyikből kb. 0.95 EC tiszta RO vízben.
 

dev.

Well-known member
Mondtam már 3 héttel ezelőtt is, hogy bírnák az 1.4-et is. Használj fele csapvizet tiszta ro helyett, ha a ph ingadozik, emellett ca-t is kapnak. A vízbe érjen bele a kosár. Öntözz néha felülről is, hogy legyen gyökér, mert ez lófasz gyökér.
 

Snypie

Active member
2 napja volt tankcsere, akkor vittem lejebb. Előtte 1 hétig 1.4 EC-ig is felmentem, semmi változás. Egyetlen dolgot nem csinálok, amit mondtál, nem locsolom már felülről, mivel leért a gyökér a kosár aljára. Lehet, h ez a baj és mégis kéne locsolgatni?
Éppen most szeden össze a cuccokat, h csináljak egy csepegtető rendszert pumpából és T idomokból. Nekiálljak, vagy nem ez a gond?
 

dev.

Well-known member
Azért nem volt változás, mert alig van gyökere. Ha csinálsz nekik egy top feed cuccot kisegítésnek, az nagyon jó ötlet. Hamar ki fogja szúrni a gyökereit. DWC-ben amúgy sem idegen megoldás, pontosan emiatt. Kaját pedig adj nekik, mert éhesek.
 

Snypie

Active member
Okés, lassan készen vagyok. Olyan lesz, mint a Tied. 4 T-n jön ki a tápoldat. A pumpa egy 285 l/órás, szabályozható. Az lenne a kérdésem, h hogyan üzemeltessem? Non-stop, vagy óránként mondjuk 15 percet?
 

dev.

Well-known member
Mehet non-stop.
Amúgy nem kell nagyon túlbonyolítani ekkora kosaraknál. Csak kapjon valamit felülről is.
 
Last edited:

Snypie

Active member
Rendben, meg teszem, amit tudok. Lenne még egy kérdésem. A másik növénynél néhány alsóbb kisebb levél úgy néz ki, mint egy esernyő. Ez mit jelenthet? Csak az első levélpárból jövő elágazásokon jelentkezik ez a tünet.
 
Top