What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

Sziasztok!

Sajnálattal olvastam mi történt a Zk-val, viszont örülök, hogy azok a segítő szándékú emberek akik ott is tettek azért, hogy az oldal szinvonalas legyen itt is megtalálhatóak. Gondolok itt Vadkenderre ,Gondoskertészre, Donjoo-ra akiket nevükről felismerek és remélem Eagle is csatlakozik hamarosan. :)
Kérdésem a következő lenne, boxba is szokás manikűrőzni a növényeket? Ha igen le írnátok röviden, hogy kell? (Első kör)
Lassan több mint két hete megy a virágzás odabent és eléggé besűrűsődtek.Csatolok pár képet:
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=66611&pictureid=1582683&thumb=1]View Image[/url]
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=66611&pictureid=1582685&thumb=1]View Image[/url]

Jó bevagy sűrűsödve :biggrin:
azokat szedd le amiket van lehetőséged és betakarják a virágkezdeményeket a fénytől, a kissebb leafeket egy ollóval lemetszed, de am guglizz rá biztos találsz valamit
Szép kis kerted van sok sikert hozzá! :) :plant grow:
 
Sziasztok!

Sajnálattal olvastam mi történt a Zk-val, viszont örülök, hogy azok a segítő szándékú emberek akik ott is tettek azért, hogy az oldal szinvonalas legyen itt is megtalálhatóak. Gondolok itt Vadkenderre ,Gondoskertészre, Donjoo-ra akiket nevükről felismerek és remélem Eagle is csatlakozik hamarosan. :)
Kérdésem a következő lenne, boxba is szokás manikűrőzni a növényeket? Ha igen le írnátok röviden, hogy kell? (Első kör)
Lassan több mint két hete megy a virágzás odabent és eléggé besűrűsődtek.Csatolok pár képet:
https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=66611&pictureid=1582683View Image
https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=66611&pictureid=1582685View Image
Nem kell ezeket piszkálni amíg penész veszélyt nem jelentenek az meg messze van. Sose tudtam miért a virágot kéne fény érje hisz a levéllel táplálkozik és abból hízlalja a virágot...jók lesznek. Majd ha 4-5 hét múlva tömörebb virágok lesznek akkor már leritkíthatod.
 
Herma novenytol vannak magjaim,mit csinaljak vele?
Add a tyúkoknak. :) Én biztos nem játszanék velük de ha van kint jó helyed jó messze a többitől (4-5km) akkor oda kirakhatod hátha...de a képeiden nem valami überfasza genetikai csoda van szóval neked kell tudni.
 
Szerintem az is kozrejatszik,hogy 0.5-1 literes cserepben voltak,es eleg keves napfenyt kaptak,tapot pedig megugysem.Koszonom a valaszod,meg az a kerdesem,hogy ha kiultetem,hany het utan mutatkozik kb hogy fiu vagy lany lesz e noveny?
 

Medicropper117

Active member
Amint ivarérett lesz az pedig fajtafüggő a vegetatív szakasznak megfelelő fényciklus mellett.
Kb 3-6 hét palántakortól számítva
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
kivéve a lowridert 4x4 centis cserépben, az már 10 nap után ivarérett a kis geci fosik, hogy megdöglik a fajtája :D
 

Dr.RaulDuke

New member
Sziasztok!

A kis lánykáim kicsit megrozsdásodtak. Nem tudom mi lehet velük. Öten vannak, de csak kettőt érint. Mind egyformák (AK48), egyszerre lettek ültetve, ugyanazt kapják, 250w-os CMH, pára 45-55% között, hőm. 15-25c között, minden ugyanaz. Tegnap reggel még semmi nem látszódott rajtuk. A levél fonák oldala egészséges, felülről kezdődik.
Az előző körömben is rajta volt ez a kór két növényen, de akkor azt a választ kaptam, hogy génhibásak. Nem tudom mennyire általános ez a génhiba, de szerintem valami másról lehet szó. Azok egyébként kinőtték, de az elején kicsit lassabban fejlődtek. Azok automaták voltak, ezek fotósok.
Valakinek van tippje mi lehet ez?
album.php

https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=66674&pictureid=1584184
 
Mit tudok csinálni az illatokkal?? Egyelőre csak 1 növény de a szoba illatozik rendesen tőle. ZK-n volt csináld magad, vettem is aktív szenet de a 12-s venti nem szívja át a levegőt rajta és nem is tolja át. A clonok a hétvégén átültetésre kerülnek onnantól még azoknak az illata is hozzá adódik így már sok lesz.
 

barka

New member
Köszönöm a gyors válaszokat! Egy kicsit megmetszettem, de csak azokat a leveleket amik tényleg takarták a virágokat.
Így tettem, bár a tyúkok az elején elég furcsán néztek ilyet még ők sem kóstoltak. :)
 

Dr.RaulDuke

New member
Root stimet nem használok. A locsolóvízhez 0,3g/L adagolásban Kristalon Ősz-t és 0,2g/L adagolásban kalcium nitrátot tettem. Ez sok lenne neki? Kókuszban vannak amit rendesen kimostam.
 

Kukutyin

Member
Lehet, hogy túl sok az aktív szén ha csak egy pc ventivel akarod fújatni akkor kevés lesz. Én láttam egy jó DIY szénszűrőt két különböző méretű olyan lyukacsos fém asztali tolltartóból, egy harisnyából meg persze aktívszénből. Az olyanon biztos átmegy a levegő pc ventivel, csak hamarabb kell cserélni a szenet.
 

Medicropper117

Active member
Nincs értelme magadnak tákolni a szűrőt hacsak nem pc box-ba nyomul az ember.
A tákolt sosem lesz olyan mint egy gyári
 

Dr Brown

Member
Üdv

Az anyáimat betámadták a köcsög atkák, az összeset likvidáltam hypoval kitakarítottam a helyet.

Az lenne a kérdésem ha egy ózongenerátort is ráküldenék az mennyire lenne hatásos :D
 
Üdv

Az anyáimat betámadták a köcsög atkák, az összeset likvidáltam hypoval kitakarítottam a helyet.

Az lenne a kérdésem ha egy ózongenerátort is ráküldenék az mennyire lenne hatásos :D
Ha anyák inkább ültesd át őket és a közeg felső részét távolítsd el mert peték ott is lehetnek aztán újra élednek előbb utóbb...szívtam ezzel én is nekem a bútorlap laminált része alá is bepetéztek meg így a közeg tetejére.
 
Top