What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

DonJoo

Member
Ezt talan még sosem tettem fel,annyira nem is foglalkoztam vele.Melyiknek a legjobb a fényvisszaverő képessége?
 

Kukutyin

Member
A mylar elvileg jobb, mégpedig azért mert nem fém alapú mint a legtöbb tükör, alufólia vagy bármi hasonló. De ha más nincs akkor jó lehet a hőtükör is, mert azt legalább lehet szép ívesen behajtva rakni a helyére.
 

what_can_there

Well-known member
A mylar szakad, meg kopik, a hotukor tartosabb hosszu tavon, nem tudok rola, hogy nagy kulonbseg lenne a fenyvisszaveresben.
 

Kukutyin

Member
Nem mintha olyan baromi drága lenne :) Legfeljebb nem a mylar fólián próbálja ki az ember az új csiszolópapír gyűjteményét. Amúgy a hammered mylar (ami úgy néz ki mintha esőcseppes vagy milyen lenne) a legjobb, és egyáltalán nem szakad könnyen.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
de ha egyszer összetákolod óvatosan a boxot, akkor mitől kopik el? 3 év után a homeboxról is leszakadt a zippzár fogantyúja..
 

what_can_there

Well-known member
Nekem a permetle foltossa tette a mylart, meg amikor le akartam ronggyal mosni, akkor jott a femes bevonat is. Szinten takaritas soran volt olyan, hogy a folia kiszakadt a rogzitesbol, eleg konnyen szakad szerintem. Nem fikazom a mylart, leirtam a tapasztalatomat. A homebox huzozar is szetesik, azt is meg tudom erositeni. Sima fekete-feher foliat hasznalok.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
mondjuk, ha mylart használnék azt biztosan felragasztanám valami osb lapra vagy hungarocellre vagy akármire, ami egy kicsit tartja is, ha pl tisztitani kell
 
sziasztok.
Arra kérnélek benneteket, hogy ajánljatok gyökér stimulálókat. Magoncoknak illetve palántáknak kellene.
És az is érdekelne hogy honnan rendeljem.
Továbbá hogy milyen kiszerelésben(30 növénynek, 16-os cserepekbe vannak 600w Mh alatt).
Válaszokat előre is köszi, szép napot midnenkinek. :)
 

Medicropper117

Active member
Advanced Hydroponics - root stim
250ml-es kitart egy örökkévalóságig. 2-3 alkalommal kell adni az elején utána kb nincs ertelme
Canna Rhyzotonic- ez már nem annyira gazdaságos mivel az adagolás 20ml/10l vagy ilyesmi
Mindketto adhato akarmilyen kozegben

A mylarral kapcsolatban. A gagyi 20 forintos mylar egy demalgont nem ér ahogy vad mondta.
Ha feny felé fordítod átlátszó....gyanús h a fényvsszaverési arány jócskán elmarad az állított 95%-tól.
Lehet venni vastag mylart aminek a felszíne olyan mint a kalapácsolt refik anyaga. Bazierős, bírja a ragasztást, varrást, mosást és ellentétben a sima mylarral semmennyire sem áttetsző.
Odahaza a hidrobazis (asszem jol irom) arusitja
En anno azt ragasztottam össze (majd vartam el a széleket) tófóliával. Ez adta a box oldalát amit végül a keretre ragasztottam, szögeltem fel. Mellesleg ugyanott lehet kapni ahol a mylart is
 

barka

New member
Sziasztok!

Sajnálattal olvastam mi történt a Zk-val, viszont örülök, hogy azok a segítő szándékú emberek akik ott is tettek azért, hogy az oldal szinvonalas legyen itt is megtalálhatóak. Gondolok itt Vadkenderre ,Gondoskertészre, Donjoo-ra akiket nevükről felismerek és remélem Eagle is csatlakozik hamarosan. :)
Kérdésem a következő lenne, boxba is szokás manikűrőzni a növényeket? Ha igen le írnátok röviden, hogy kell? (Első kör)
Lassan több mint két hete megy a virágzás odabent és eléggé besűrűsődtek.Csatolok pár képet:

 

barka

New member
Ja és még egy kérdés pár levél letört kiszáríottam. Már elég szépen összejött belőle, ezekkel lehet vmit kezdeni?
 

Kukutyin

Member
A 'sugar leaf' vagyis ami veghez tartozik nem ér semmi, add a nyulaknak. A trimm leveleken vannak már trichomák azt érdemes lehet majd gyűjteni hasishoz vagy valami. De előbb döglik ki a növény minthogy a trimmlevél leessen magától, szóval ami lejött neked most, az kuka :)
 

Medicropper117

Active member
Azt azért hozzátenném hogy a levél amiről beszélsz az a budleaf többesszámban budleaves csak azután lesz trim mikor levágtad a gubacsról. Nincs olyan h trimlevél basszameg....
 
Top