What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Hashish - Czech Language

berrea

Member
anandaground : obdivuju tvojí vášeň pro hašiš a celkovej přístup :)

tady sem vyráběl z letošních zprcanejch paliček...
20 gramů krásnýho chutnýho bubble hashe z 300g danish zoidberga

picture.php


picture.php
 

polipaja

Member
Krasné,
jenom bych doplnil že velmi zajímavá je výroba podobná té alkoholové, pomocí isopropylalkoholu. Stačí zadat do vyhledávače tady na ICmagu ISO oil, ISO hash oil...
ISO se dá sehnat v analytické cistote (absolutne nic nezustane) má lepší vlastnosti než alkohol, a není zatížen velkou daní.

Cau Praxere,
osobne bych si daval na isopropyl alkohol celkem dobry pozor pri manipulaci. Jakkoli se Ti dostane do tela, je unasen krevnim recistem do jater kde je metabolizovan na aceton jez je predpokladanym karcinogenem.
Osobne bych z kapalnych strednepolarnich rozpoustedel volil (a volim:) diethylether ktery je o neco mene polarni. Jeho nevyhodou (podle mych zjisteni, muzu se mylit) je akorat to ze nedosahuje takove selektivity jako iso, tudiz je ve vyslednem produktu obsazeno vice necistot, predevsim chlorofylu. Pokud chceme predejit vetsimu mnozstvi chlorofylu v produktu, zkratime dobu louhovani.
O tom ze se vsechna rozpoustedla uzavrena v extraktu budou odparovat desitky dni snad nemusim mluvit.
zatim polipaja
 

Anandaground

Member
Veteran
Lisování

Lisování

Lisování

Tradičně se pryskyřice lisuje pomocí velkého lisu.

picture.php

Lisování v Nepálu




Lisování se rozděluje na lisování za studena a za tepla.

Za studena lisovaná pryskyřice zůstává většinou světlá, má menší váhu při stejném objemu a hašiš se víc drolí - není třeba použití zapalovače pro rozdrobení.

picture.php

Klasický blonďatej "Nederhash"

Za tepla se pryskyřice lisuje pod vysokými teplotami. Výsledek bývá homogennější, tvrdší, těžší a tmavší.

picture.php



Pro menší množství jsou různé metody. U každé z této metod je CELOFÁN náš nejlepší přítel, aby se pryskyřici nenalepila na stěny vercajku a snadno dala později oddělit. Pryskyřici zabalíme do celofánu (pro menší množství stačí pytlík z krabky cigaret, pro větší můžeme koupit větší pytlík anebo celou roli v papírnictví).
Alternativně lze použít papír na pečení.

Dále lze u všech těchto metodách použít např. horkovzdušný fén pro vyšší teploty při lisování, aby výsledek byl tmavší a kompaktnější.



Lisování pomocí lisu na česnek

picture.php


Do běžného lisu na česnek vložíme vhodnou minci na místo, kde jsou dírky, abychom zabránili protlačení haše skrz. ;) Pryskyřici zabalíme do celofánu anebo papíru na pečení, vložíme dovnitř a zatlačíme. Takhle jsem si rozbil lis, když jsem ho mordoval ve svěráku.. ;)
Výsledek je ok ale žádnej zázrak...

picture.php




Lisování ve svěráku
<----- jak ukazuje kolega



Piecemaker apod.
Na výrobu hašišových bobků a penízků.

picture.php



VIDEO 1

VIDEO 2



picture.php


Moje nejoblíbenější metoda "lisování" pryskyřice v botě, kterou jsem popsal nahoře je alespoň pro mě snesitelná při kusech do ca. 25g. Větší koule při chůzi už pěkně bolí. :D
Zkusil jsem rozdělit haš na 2 díly a po procházce je sjednotit v jeden celek, což nebylo možné - prostě se to rádně nespojilo v jeden kus.

Máme-li větší množství pryskyřice, kterou chceme spojit v jeden celek, asi se nevyhneme pořízení většího lisu.

V Evropě se hlavně prodávají lisy, kde se pryskyřice vloží do formy, která je stlačena běžným heverem na auta.

picture.php



picture.php



picture.php

:bow: El Presidente ;)

Fotky až na ten česnekovej kousek nejsou (bohužel:nanana:) moje!


 

Anandaground

Member
Veteran
Jack Puck

Jack Puck

picture.php



Můj první pokus s lisem. :jump:
Jedná se o pryskyřici z indooru - Ice-O-Lator přefiltrovaný přes 220µ <=> 38µ




Z inkubované pryskyřice jsem prvně za účelem lepší manipulace vymodeloval kuličku, kterou jsem následovně vložil pečlivě zabalenou do lisu.




První pokus za studena mě neuspokojil zcela, takže jsem těleso lisu nahřál dle návodu v troubě při 100°C.


picture.php


Výsledek :dance013:

picture.php


picture.php



Druhý pokus už byl lepší. Hašišovej puk už měl tmavší barvu a celkově homogennější strukturu. Pro ještě tmavší barvu a celkovou konzistenci příště zkusím spojit ušlapané kuličky v jeden celek - takže kombinace lisování v botě + Jack Puck.


picture.php



A nakonec hádanka:
Kolik gramů má hašišovej puk?

:tiphat:
 

berrea

Member
anandaground : skutečně obdivuju tvůj hašišovej entuziasmus...
rád bych měl čas a peníze si s tim pohrát jako ty, bohužel peněz neni nikdy nazbyt a času teď taky nic moc... to je samý opracovávání sklizně, výroba hašiše, zápočty, učení, žena... a na hraní si mi bohužel moc času nezbejvá :( ty moje lil' temple balls sou proti tvejm strašně amatérský a to sem s nima strávil dohromady tak 8 hodin... jak dlouho děláš jednu kouli?

a teď teda prezentace mojeho současnýho bohatství

kdybyste se divili velkýmu rozdílu mezi původnim a aktuálnim množstvim, tak je předevšim proto, že si vždycky nechávam první dvě vyprání a třetí připadne na pomocníky jako odměna

Mighty Mite hašiš, původně asi 15g z cca 250g hodně řídkejch paliček/nepaliček
picture.php


Livery hašiš, původně asi 18g z cca 250g hezkejch, ale těžce popkornovejch paliček
picture.php


Danish Zoidberg hašiš, původně asi 25g ze 400g popkorn paliček
picture.php


všechen hašiš, kterej v současnosti vlastnim... ten kouskovej je z loňský anesthesie a je ho asi 2,5 gramu
picture.php


a ještě jednou všecko, krása :)
picture.php
 

Anandaground

Member
Veteran
anandaground : skutečně obdivuju tvůj hašišovej entuziasmus...
rád bych měl čas a peníze si s tim pohrát jako ty, bohužel peněz neni nikdy nazbyt a času teď taky nic moc... to je samý opracovávání sklizně, výroba hašiše, zápočty, učení, žena... a na hraní si mi bohužel moc času nezbejvá :( ty moje lil' temple balls sou proti tvejm strašně amatérský a to sem s nima strávil dohromady tak 8 hodin... jak dlouho děláš jednu kouli?

:thank you:
hehe ještě jsi tam zapoměl vykuřování mezi tvými aktivitami ne? :bump:

No záleží, od kdy se počítá čas výroby koule... ;) ale asi myslíš po vyndání z boty po masážním špacíru... to pak jsem kouli ještě dlaněma uhlazoval tak půl až hoďku (s rytinou)...
Jinač krásná práce - jen tak dále!!! :yes:
:tiphat:
 

Anandaground

Member
Veteran
Tumble Trimmer Hash

Tumble Trimmer Hash

Tumble Trimmer Hash

Před nějakou dobou se mě ptal jeden soudruh, jak čistím svůj buben. Musel jsem přiznat, že jsem prasátko a že mě nějaké čištění zatím ani nenapadlo.... :D

Nicméně jsem si po outdoorové sklizni všiml docela slušné vrstvy pryskyřice na vnitřních stěnách Trimmeru. Protože to šlo špatně sejmou jen tak, tak jsem použil na ohřev horkovzdušnou pistoli a šlo to značně lépe dolů... ;)

picture.php


picture.php


picture.php



a byl z toho docela férovej kus poměrně čistého hašiše... :tiphat:


A nakonec hádanka:
Kolik gramů má hašišovej puk?


:ying: Jak to, že se tady nikdo nechce hádat? :shucks:
 

BloodyBeer

New member
Na to ti odpovim uplne presne .... nikomu se nechce zasirat takove prekrasne tema o hasisi ;-)

no ale ze bych to rozjel ... no ze jsi to ty tak si myslim tak cca 40g -> skoda ze neni meritko :)

a jeste se chci zeptat - jaky je vas oblibeny zpusob pouzivani hasise ... ja mam rad jointy, ale myslim si ze z nejake kamenne slukovky to musi byt uzasne (obvykle pouzivam ale "hrubostenne" sklo .... proste musi vyniknout ta spravna chut ;-)

PS: pochybuju ze tady jsou nejaci polykaci hasise :-D

edit: zmenil jsem to o deset g dolu, ale i tak to vypada famfarove :D
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Tumble Trimmer Hash

Před nějakou dobou se mě ptal jeden soudruh, jak čistím svůj buben. Musel jsem přiznat, že jsem prasátko a že mě nějaké čištění zatím ani nenapadlo.... :D

Nicméně jsem si po outdoorové sklizni všiml docela slušné vrstvy pryskyřice na vnitřních stěnách Trimmeru. Protože to šlo špatně sejmou jen tak, tak jsem použil na ohřev horkovzdušnou pistoli a šlo to značně lépe dolů... ;)

picture.php


picture.php


picture.php



a byl z toho docela férovej kus poměrně čistého hašiše... :tiphat:




:ying: Jak to, že se tady nikdo nechce hádat? :shucks:
[/CENTER]

Ja si teda tipnu 30 g :D :joint:
 

PERIPHERY

Member
Veteran
:tiphat:
Pani aby nedoslo k omylu..
Prekopiroval som prispevok,ku ktoremu patri aj otazka..
Teda kolko gramov ma 'PUK'?

picture.php



Můj první pokus s lisem. :jump:
Jedná se o pryskyřici z indooru - Ice-O-Lator přefiltrovaný přes 220µ <=> 38µ




Z inkubované pryskyřice jsem prvně za účelem lepší manipulace vymodeloval kuličku, kterou jsem následovně vložil pečlivě zabalenou do lisu.




První pokus za studena mě neuspokojil zcela, takže jsem těleso lisu nahřál dle návodu v troubě při 100°C.


picture.php


Výsledek :dance013:

picture.php


picture.php



Druhý pokus už byl lepší. Hašišovej puk už měl tmavší barvu a celkově homogennější strukturu. Pro ještě tmavší barvu a celkovou konzistenci příště zkusím spojit ušlapané kuličky v jeden celek - takže kombinace lisování v botě + Jack Puck.


picture.php



A nakonec hádanka:
Kolik gramů má hašišovej puk?

:tiphat:

A dodam ze to nie je vobec jednoducha otazka..
Mozes dat aj pomocnu?:D
Bol robeny s celeho objemu,ktory vidime aj v pohari?
Alebo je to iba odsipana cast..?
Viem..som spekulant:)

Opatruj sa Ananada a dik za krasny thread
'P'
 

polipaja

Member
oops tak to k omylu doslo, ja si rikal ze to neni moc puk ale kostka :)) Kazdopadne puk bude mit odhadem kolem 43.

Jinak velice kvalitni informace. Hail to the Anandagraund
 

Anandaground

Member
Veteran
:tiphat: Zdravím a super, že máte náladu na hádanku... :jump:

A dodam ze to nie je vobec jednoducha otazka..
Mozes dat aj pomocnu?
biggrin.gif

Bol robeny s celeho objemu,ktory vidime aj v pohari?
Alebo je to iba odsipana cast..?
Viem..som spekulant
smile.gif


Opatruj sa Ananada a dik za krasny thread
'P'

Díky Herr Majstr Peri :tiphat:
Ano otázka se týká puku. Přesně tak je to z celé pryskyřice ve skleničce až na ca. 2g, který jsem zkusil ušlapat záměrem tmavšví barvy, což ale pomohlo jen lehce....

OK tak tady ještě malá nápověda :D:






Každý může udat jednu hodnotu a dead line je 12.12.2010. Každý může do tohoto dne přehodnotit svůj odhad pomocí EDIT tlačítka. ;)
Kdo bude mít nejpřesnější odhad, dostane ode mne PMko.

:thank you: za účast a veselou vánoční dobu. :wave:
 
O

opravdovýHrdina

Hášek přes ice bagy

Hášek přes ice bagy

Ahoj všem mám tu pár fotek z mého víkendového počinu..

hash je přes bubleator ze spodků, z všech vrcholů co sem dovčil ofikal :D
opravdovéSpodky:moon: ještě visí na stoncích..
z těch budu dělat až koupím nové pytle tohle byl jen pokus s těma starýma s kterýma už to opravdu nejde hodně sem toho ztratil :(
ja to 300g na jemno podrcených palic praných asi při 2°C ::bump::jump: a z toho asi 17g kvalitního hášku..
hned po vyprání jsem to nalisoval(zabaleny v pečícím papíru) v lisu na česnek, pak dotvářel co chvila co sem šel okolo mezi prsty, a je z toho krásnej plastik..na povrch tvrdej, ale jek si sním troška pohraju tak krásně plastickej..
kouř má celkem těžkej, nejde dlouho udržet v plicích.
zhulenost extrémní, někdy až moc:bump::bump::bump::bump:
po třech prdících sem zralej na spánek :D


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Top