What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Αρχιζει το ματς 2017!

thandee

Active member
Αρχιζει το ματς 2017!

Αρχιζουμε με 1 jack herer auto fem(greenhouse),
1 skunk#1 reg(sensi),1 Lebanon/Egypt HP γηγενη ...
Ηλικιακα ειναι και τα 3 1ος μηνα...καποια χαρακτηριστικα ωραια των φυτων ειναι οτι το λιβανεζικο εχει μωβ κορμο με μαυρες ριγες,το skunk μοσχοβολει σκανκιλα απλα με ενα αγγιγμα και το jack ετοιμαζομαι να το στειλω...:biggrin:
Οτι χρειαστει το grow απο φυτα θα προστεθει και οτι χρειαστει θα αφερεθει...το μειγμα του χωματος οπως και ολων των συνθηκων του grow ειναι organic και επιμελημενο απο μενα...καποια πραγματα που περιλαμβανει ειναι...γραπα,πρασινο σαπουνι,λεβαντα λαδι,σκορδα,τσουσκες,τσουκνιδα,κατιφες,σταχτη,ξανθια μαυρη τυρφη,περλιτης,λιβανι,αρωματικα θεραπευτικα βοτανα,κομποστ φυτικα,ασβεστιο απο γαλακτοκομικα και φυτικα υλικα,σιδηροχωμα,περισευουμενο σιδηροζουμο απο οσπρια και ζωικης προελευσης υλικα δικα μου,περιμενω και τον στρατο απτις πασχαλιτσες να αυξηθει...μαζεψα καποιες και ελπιζω στο αυξανεστε!η αρχη ειναι αυτη!:)
 

Attachments

  • 2017-04-22 12.23.13.jpg
    2017-04-22 12.23.13.jpg
    71 KB · Views: 83
  • 2017-04-22 12.23.04.jpg
    2017-04-22 12.23.04.jpg
    82.7 KB · Views: 81
  • 2017-04-29 17.14.10.jpg
    2017-04-29 17.14.10.jpg
    67.4 KB · Views: 83
Last edited:

thandee

Active member
1η απωλεια 1 super lemon haze,αχ αυτος ο γατης!
Υποψηφια seeds για μια θεση... καποια γηγενη afghan ,desfran(dutch passion), chemdawg(humboldt),ghana(cannabio),amnesia haze(soma).
Ισως καποιο trainwreck,lsd!
Δεκτες και προτασεις πανω στην υπαρχων ποικιλια ιδιου στυλ!
Thandee εδω!:tiphat:
 

ironagxos

Member
καλη αρχη tande!!!!
pare mia blue chessara απο μπαρνευς για την βαρια, και θα με θυμιθεις..
κατα τα αλλα τα εχουμαι πει εμεις στο θεμα στραιν ....και τα ξερεισ και συ και το ξερω!!!!
στον τροπο που πρεπει να δωσεις προσοχη για να επιλεξεισ τα καταλληλα και οχι ολα αφγαν12345*σκανκ123455!!!!
 

thandee

Active member
Να 'σαι καλα iron...
Με το bluecheese ολα καλα και σεβαστα...αλλα αν δεις στα afghan μου τα γηγενη εχω ποικιλια που ενας φαινο βρωμαει σαν δοχειο φετας και ενας αλλος σαν κοκκινα φρουτα...βλεπεις προνοησα απο νωριτερα και σακουσα και πηρα bluecheese:biggrin:...original...την αληθεια το bluecheese(bluecheese εννοοω καποια δυνατη indica με berry μυρωδιεςς και φετας και οχι την ποικιλια του barney αποκλειστικα)ειναι μεσα στις αγαπημενες μου ποικιλιες ever...σε καταλαβαινω...ειναι ισως η δυνατοτερη και ποιοτικοτερη indica πουχω δοκιμασει...σωστος iron;)
Προτεινω το bluecheese σε ολους ανεπιφυλακτα αρκει να παρεται το σωστο...η ευθυνη δικη σας:biggrin:
για τον τροπο σκεψης πανω στην επιλογη των strains μου ειναι ξεκαθαρες οι επιλογες μου σε μοναδικα φυτα που το καθε ενα ειναι τελειως ξεχωριστο και σε εμφανιση και σε ουσια...προσπαθω να μιμηθω αυτα που παρατηρω στη φυση...και στις επιλογες μου δεν κολλαω πουθενα γιατι δεν πιστευω απλα στην μοναδικοτητα της καθε ποικιλιας αλλα και του καθε σπορου ξεχωριστα...ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι το τελος και με μοναδικα φυτα!:tiphat:
 
Last edited:

bathory

Member
γιατι δεν βαζεις και κανα κανονικο jack εκτος απο αυτοματο??ετσι και πετυχεις και καλο φαινοτυπο πραγματικα τα σπαει!!
 

thandee

Active member
Γνωστο το jack και αγαπημενο μου all time...αυτο το jack μπηκε για να ρουφηξω κανα πρωιμο homemade...αλλιως δεν θα ασχολιομουν με αυτοματ...αλλα λεω καθε 3μηνες να κοβω και κανα αυτοματο για test!δεν εχω δοκιμασει ποτε!
 

ironagxos

Member
Να 'σαι καλα iron...
Με το bluecheese ολα καλα και σεβαστα...αλλα αν δεις στα afghan μου τα γηγενη εχω ποικιλια που ενας φαινο βρωμαει σαν δοχειο φετας και ενας αλλος σαν κοκκινα φρουτα...βλεπεις προνοησα απο νωριτερα και σακουσα και πηρα bluecheese:biggrin:...original...την αληθεια το bluecheese ειναι μεσα στις αγαπημενες μου ποικιλιες ever...σε καταλαβαινω...ειναι ισως η δυνατοτερη και ποιοτικοτερη indica πουχω δοκιμασει...σωστος iron;)
Προτεινω το bluecheese σε ολους ανεπιφυλακτα αρκει να παρεται το σωστο...η ευθυνη δικη σας:biggrin:
για τον τροπο σκεψης πανω στην επιλογη των strains μου ειναι ξεκαθαρες οι επιλογες μου σε μοναδικα φυτα που το καθε ενα ειναι τελειως ξεχωριστο και σε εμφανιση και σε ουσια...προσπαθω να μιμηθω αυτα που παρατηρω στη φυση...και στις επιλογες μου δεν κολλαω πουθενα γιατι δεν πιστευω απλα στην μοναδικοτητα της καθε ποικιλιας αλλα και του καθε σπορου ξεχωριστα...ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι το τελος και με μοναδικα φυτα!

καλησπερες tande!!!!
καλα ξηγηθικες,επιλογαρα,και εισαι υσηχος για το ιντικι σου...
απο σατιβες τι σκεφτεσαι;
επειδη εχω βαλει και exodus cheese clasic , ποιο παλια μπορω να πω και ειχε καποια μυρωδια foull εκρηκτικη για κοκινη καρτα,gamata!!!!
αφτη την φορα to εψαξα και ειχα στηλει μυν στο barney να ρωτισω αν θελει καλο φιλτερ εξαερισμου και με ειπε:
καμια σχεση με τα κλασικα μυρωδατα cheese...to bluberry δινει αλλa αρωμαta εντελως απο τα κοινα cheese ...οχι τοσο κοκινη καρτα δηλαδη!!!!.
αλλα οτι και να λεμε θα διξει η νεκροψεια!!!!!!
:plant grow:

readay for dab:clock watch: buuuuuummmbubba!!!!!
 

ironagxos

Member
Γνωστο το jack και αγαπημενο μου all time...αυτο το jack μπηκε για να ρουφηξω κανα πρωιμο homemade...αλλιως δεν θα ασχολιομουν με αυτοματ...αλλα λεω καθε 3μηνες να κοβω και κανα αυτοματο για test!δεν εχω δοκιμασει ποτε!

ετσι λεω να παιξω και γω μπαλα tnadeeee ..με auto......για autodoor..
phra apo sweet seeds kati cream mandarine auto ,kai sweet skunk auto..και το καλο στην 3+1 5+2 σεεντς δωρακι...και καλες τιμες για αφγαν1234455*σκανκ123455!!!!:biggrin:
δεν τα ψηνω τα αuto alla για λιγο προπονηση για μικρο καλαθι ,κατι πιστευω να βγει.....
και να σε ρωτισω ,τα auto τα ξεκινας σε μικρο ποτηρακι πρωτα;;η κατευθειαν τελικη;;εγω τα εβααλα σε ποτηρακια....
και τι λες ειναι καλυτερα στο εδαφος η σε γλαστρες;;;;
 

thandee

Active member
Ναι κανονικα σε μικρο ποτηρι και μετα στην τελικη γλαστρα...στο χωραφι θα ψηλωσουν πιο πολυ απτη γλαστρα...η επιλογη δικη σου...αρχιζουν και φουντιαζουν οταν ενηλικιωθουν...δηλ. Σε 1-2 μηνες απτη στιγμη που θα σκασει...δες το jack που εχω...1 μηνα και το περιμενω να αρχισει....καποιος που εχει μεγαλωσει καποιο αυτο ας ριξει λιγο φως στην υποθεση!:biggrin:
 

ironagxos

Member
τωρα τα πηρα και σκασαν κιολλας tandee!!!
και ομως περυσι φιλοι τι ιδιες ποικιλιες στην γλαστρα 20 λιτρα δωσα πολυπαραπανω απο οτι στην γουρνα!!!
ειχαν φτιαξει ριζικο στην γλαστρα πολυτελειας σε σχεση στο εδαφος...
τι να πεις...γαμωauto!!!!οτι θελουν κανουν!!!
 

thandee

Active member
holla tande!!!!
τα κορτσουδια καλα;;;

τα κορτσουδια καλα iron....το jack auto σε κανα μηνα βαρια...τελειωνει...οριστε και τα γεννητουρια ενως island sweet skunk απο next generation seeds! regular seeds...ειναι σαν τα παλια αμερικανικα skunk ...περιπου 3/4 sativa...στο grow που ξεκινησε σαν more indica καταλυγει σαν sativa grow και χαιρομαι γιαυτο!
 

Attachments

  • 2017-06-25 12.57.59.jpg
    2017-06-25 12.57.59.jpg
    32.7 KB · Views: 83

thandee

Active member
mini harvest!

mini harvest!

και ιδου πρωτο πρωιμο harvest...jack auto...κρατημενο απο το χειμωνα σε 10 lt...δεν ειναι το jack της φωτο...κοπηκε μισοωριμασμενος για οσο γινεται πιο ενεργητικο high.... σαν φρεσκος υπεροχα αρωματα champagne...μανταρινι....ανηπομονω...test drive ιδου!
 

Attachments

  • 2017-06-26 13.07.37.jpg
    2017-06-26 13.07.37.jpg
    43.8 KB · Views: 88

thandee

Active member
το jack auto σας ευχεται καλο καλοκαιρι!..με ανοιχτες παλαμες...τελειωσε σε 4 μηνες και παραπανω σε υψος 90cm και εδωσε ικανοποιητικα για παρατημενο φυτο....καλο καλοκαιρι σε ολους!!!!:dance013:
 

Attachments

  • 2017-06-26 13.26.42.jpg
    2017-06-26 13.26.42.jpg
    27.6 KB · Views: 84

ironagxos

Member
για σου ρε μπρο!!!!
με το καλο ....
χτυπισες island sweet skunk...τελεια επιλογαρα!!!
 

thandee

Active member
Καλησπερα σε ολο το greek icmag και στους απανταχου Sativa lovers....δυστυχως λογο ανωτερας βιας απο προσωπικα γεγονοτα....το outdoor grow αναγκαστηκε να σταματησει!....τα φυτα που κοπηκαν και ηταν θηλυκα ειναι η Sativa η Λιβανεζα και 1 jack herer απο greenhouse seeds...το λιβανεζικο βρισκοταναι στις 6 εβδομαδες ανθοφοριας και το jack στις 5 εβδομαδες...ματωσε η καρδια μου αλλα δεν γινοτανε αλλιως...οποτε με βλεπω να ακολουθω τα χναρια οσων τα χαραξαν και σκεφτομαι σοβαρα την αγορα ενως UFO led για να καταναλωσουμε κανα τσιγαρο μεσα στη χρονια...κατα τα αλλα τα φυτα αψογα και τα 2 απο ολες τις αποψεις!!!
Ωριστε και λιγη Sativa λιβανεζα....αψογη Landrace Sativa 1ης κλασης της οποιας τα γενετικα πασχιζω να κρατησω....δεν βρηκα κανενα αρσενικο μεχρι στιγμης!θα γινει και smoke report στην Sativa την λιβανεζα γιατι ειναι το μονο που αξιζει απο ωριμοτητα να καταναλωθει!....Αψογα γενετικα αν και εμενα μου θυμιζει ντοπια Sativa...οχι Λιβανεζα!
 

Attachments

  • 2017-10-06 13.24.12.jpg
    2017-10-06 13.24.12.jpg
    17.6 KB · Views: 96
  • 2017-10-06 13.20.59.jpg
    2017-10-06 13.20.59.jpg
    32.1 KB · Views: 94
  • 2017-10-06 13.18.56.jpg
    2017-10-06 13.18.56.jpg
    29.4 KB · Views: 97

Ksaderfo

Active member
Κώλοσες από το κρύο;;; Εγώ έχω μία βυζαρού με ροζ μουνότριχες να τρώει τη βρόχα έξω... Θα βγάλει πάλι 20άρια σέλσιους από άυριο και για μία βδομάδα και μετά θα φάει κούρεμα...

Μια χαρά φαίνεται το φουντί, μαζεύτηκε καλά... κούρεψες; Μφφ δε μ'αρέσει να κάνω πολλές ερωτήσεις...

Θα σας την έδειχνα τη ροζ αλλά δεν έχω κάμερα μπλιετ... :biggrin:


[YOUTUBEIF]kGAN03ZknF0[/YOUTUBEIF]
 

thandee

Active member
Οχι ξα δεν κολωσα απο το κρυο....περυσι outdoor εκοψα 15 Νοεμβρη και ολα καλα...ουτε μουχλα ουτε τιποτα...φετος ηλπιζα αλλα ενα πενθιμο απροσμενο γεγονος σταματησε την προσπαθεια μου...η Sativa η λιβανεζα αψογη σε ολα τα χαρακτηριστικα της σαν φυτο....short feno που θα τελειωνε max στο 1 μετρο...η φουντα καθαρα μαυροκοκκινοφουντα με τις πιο εντονες μυρωδιες berry diesel που εχω μυρισει ποτε προσωπικα!
Ματωσα γιαυτο το φυτο...για το jack ποιος χε...κε??? Το ξαναβρισκω...αλλα αυτον το φαινοτυπο του λιβανεζικου πουυυυ???
Κατα τα αλλα ηδη κανει curing στα βαζα και η φουντα του ειναι αψογη σε ολα...συμπαγης σαν πετρα οχι μαλλιαρη Sativa....απιστευτα δυνατη μυρωδια ...πιο δυνατη και απο ενα skunk που καπνιζω τωρα....και το high στα πρωτα δειγματα ειναι εφορικο psychedelic trip και πολυ ναρκωτικο ΟΧΙ energetic clear head high...μπορει και απτο δευερο τσιγαρο να σε ξαπλωσει η να κοιμηθεις απτην δυναμη που εχει...τρυπια Sativa με τα ολα της!Αξιζει να κρατηθει η ποικιλια με τα ολα της!
 
Top