What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Segitség 2 hetes autok sárgulnak!!!

nagyonkezdogrow

New member
Sziasztok, most próbálkozok elöször termesztéssel. RQS AK-47 autovirágzók, 25 magból 19 kikelt, az első hétbe nem volt semmi baj, szép zöldek voltak a 3. levélpárig, nem nyúltak meg. Most már a harmadik-negyedik levélpárnál vannak (de még mindig csak 10 centis a legnagyobb), de nagyon aggódok mert

egyre több növényem sárgul!! Tegnap még csak 2-3 ma már 5-6 a sárgulás kezdődő jeleit mutatja. Van olyan növény amelyiknek az első pár nagyobb levelének a fele besárgult, van amelyiknek a sziklevele sárgult be, van amelyiknek kiszáradtak a szélei, vagy a sziklevele elszáradt. Nem tudom eldönteni, hogy ez túlöntözés, vagy táphiány, de nem merek tápozni mert több helyen olvastam az kinyirhatja a növényt.

Elkövettem én is pár hibát:
- kezdőként elfelejtettem a szellőzést, 100W 4000k LED lámpa 50 cm-re tőlük, még kánikulában sincs melegük de a szén-dioxid igényre nem gondoltam (50x50x120 cm alufóliázott szekrény)

- egyszerü virágföldbe ültettem, és nem kevertem el kaviccsal vagy bármivel
- páratartalom, ec, savasság ilyenekkel nem törődtem

- 1,5-2 naponta öntöztem (csapvizzel), próbáltam kerülni a túlöntözést, a talaj felső része elég hamar kiszárad, a tálcán se marad viz de ezután is még várok fél napot kb

Egyébként a virágföldön fel volt tüntetve hogy vannak benne tápanyagok, de legolcsóbb fajta, a nagy darabokat kiválogattam belőle amikor elültettem. Lehetséges hogy már most kimerült a föld? Sima műanyagpohárba vannak ültetve, de alul kilyukasztva!

Mi lehet ez a sárgulás? Mit csináljak? ez tápanyaghiány lehet vagy túlöntözés? ezt nem tudom eldönteni. vagy esetleg túl kevés öntözés? vagy más?

Egyébként outba szánnám őket, kb 30 centisen ültetném őket ki, remélem túlélik addig (asszem virágzáshoz kell igazán sok fény arra jó lenne a nap is)
előre is köszönöm a válaszokat
 

nagyonkezdogrow

New member
Na levittem nekik a saját ventillátoromat, a résen keresztül befujatom nekik, egy picit azért meleg van bent de bőven tűrhető! A tárgyak tapintása langyos, sztem 35 °C! De eddig nem volt bajuk a növényeknek, majd viszek hőmérőt is, most kapnak fél nap ventilátort!
 

miata420

Member
2-3 hetesek lehetnek? szerintem kezd el lightosan tápozni, gagyi virágföldben kevés a tápanyag, a sárgulás is látatlanba nitrogénhiány lehet. főleg ha még öntözöd is ezerrel azt a keveset is kimossa ami volt benne
 

nagyonkezdogrow

New member
hmm sokat öntözöm? azt hittem 2 naponta az kevesebb mint több :O

egyébként itt most olvastam hogy van ez a hot soil probléma, amikor eleve túl sok a tápanyag a földben, és eléggé arra gyanakszom. Ha minden igaz ezt kinövik a fiatal növények, de a tápozás ilyenkor meg is ölheti. a virágföld egyébként https://www.praktiker.hu/kert/viragfold-mulcs-tap/viragfold/311966-biorgmix-viragfold-altalanos-20-l
bár eddig minden jo volt most miért jött elö hirtelen most? szóval tényleg nem tudom
 

Dr_Gonzo

New member
"szerintem 35C" ->akkor hőmérsékletet sem mérsz:)Ha a tárgyak 35C-ak akkor a levegő is afelé tendál, az nem jó(alufólia jó hőszigetelő). A föld tekintetében lehet táphiány,de mielőtt lightosan tápoznál győződj meg arról hogy hogy nem öntözted túl(attól hogy a teteje száraz még belül tocsoghat főleg ha nincs a földhöz keverve semmi ami ezt meggátolná)+ami alul kifolyik abba ne álljanak.ja meg ha helyedben lennék, legalább ph-t mérnék és állítanék, a szellőzést is meg kéne oldani.Az is lehet hogy már át kéne ültetni őket, azért nem nőnek mert benőtték a poharat(bár még csak 2hetesek, de nem írtad mekkorák a poharak).De ha fényképet is raknál föl akkor több segítséget kapnál.
 

Dr_Gonzo

New member
Ja de ha átültetsz akkor legalább perlitet(1/3-ad arányban ) keverj az új földhöz és akkor legalább a kicsi lesz a valószínűsége hogy túllocsolod.
 

nagyonkezdogrow

New member
Hát tudod ilyen sima 2 decis fehér műanyagpoharak, meg tejfölöspohár :D Azt hittem termeszteni egyszerű, mint vmi szobanövényt (+ lámpával) de már most jönnek a bonyodalmak. Azt terveztem hogy kibirja a nem szellőzést, a led nem termel sok hőt, a műanyagpoharat is 30 centiig és akkor kiviszem a vadonba (hogy ott virágozzon). Már azon is gondolkodom hogy 19 növény hogy fér el ekkora helyen, ha széltébe nő (ha ezt is vhogy meg lehetne akadályozni annak örülnék) Ec-t nem tudom, de esőviz van talán, vagy hozok a tóból, felforralom és azzal. Itt a térkép szerint közepes keménységü a csapviz, lágyabb mint Bp-n. Ph-t egyátalán nem tudom, ez annyira bonyolult még, eddig csak sima vizzel öntöztem, azt hittem a táp oké nem érzékeny rá (meg ilyenekre) csak figyelni kell az adagolásra. Még fényképet se nagyon tudok csinálni, nincs telom se fényképezőm, ismerőstöl kéne elkérni, vidéki csóró élet van, nincsenek műszereim stb.

Most azt tervezem hogy megetetem a legsárgábbakat, lehet tényleg kevés a táp, még nem olyan súlyos de fogalmam sincs, némelyik pöttyös is, fél alsó levél sárga, barnult szélü is van, és mindez pár nap alatt alakult ki. Meg levittem ventillátort, de tényleg nem volt baja eddig, pedig ugyanilyen meleg volt.

Szal meglátom mi lesz, este megnézem a földet és akkor lesz az első tápozás. Átültetést nem akarok, csak kintre. Tehát lehet tápanyaghiány is, eddig nem volt baj pedig gyakrabban öntöztem mint most, ugyanilyen meleg volt, és majd megpróbálok képeket szerezni. Egyszerűen szeretnék termeszteni, még ha fele hozammal is jár, jó lenne ha összejönne, többre nincs keret, max jövőre.
Am 1,5 vagy 2 hetesen a <10 centi nem kicsi? Lehet az is tápanyaghiány, de majd irok hogy mi lesz.
 

GK_420

Active member
Beszarok...ez kemény. :D Tesó ez így nem lesz jó, de kemény. :D
Szerintem...a növények nem férnek el, ott 4-5 auto max. ha ügyes vagy. :D 35 fok nagyon sok nekik....a virágföld szar, nincs benne se elég táp se a gyökérnek, vízháztartásnak nem jó. Aktív szellőzés nélkül azért túlzottan nem fog működni így natúrban. :D
 

miata420

Member
Beszarok...ez kemény. :D Tesó ez így nem lesz jó, de kemény. :D
Szerintem...a növények nem férnek el, ott 4-5 auto max. ha ügyes vagy. :D 35 fok nagyon sok nekik....a virágföld szar, nincs benne se elég táp se a gyökérnek, vízháztartásnak nem jó. Aktív szellőzés nélkül azért túlzottan nem fog működni így natúrban. :D

50x50x120 19 növényre most olvasom :O nekem a 60x60ba a 4 szükös már lassan és félidőben vagyok. kiváncsi leszek mi lesz a vége. hungrowboy2? :biggrin:
 

nagyonkezdogrow

New member
Sziasztok, na megnéztem a földet. Tegnap este öntöztem, de már majdnem kiszáradt a föld belseje, tehát biztos nem a probléma a túlöntözés. Tápozni készülök, most forraltam fel az esővizet, legalább az van dögivel, ezután kétnaponta tápozom, fél vagy negyed annyi adaggal. Majd ha megnőnek és nagyon nem férnek el, levágom hogy magas legyen, ne széles, úgy majd elférnek. A hőt birta pedig már 2 hete 35°C kánikula van, tehát az sem vészes, inkább a lámpa magasságában van melegebb, de nekem is kell a ventillátor, mer a padláson lakom nagyon meleg van és csak kajapénzem van egész hónapra :(
Azon gondolkozom hogy ha túl széles lesz, nem levágom, hanem valahogy majd összekötözöm az alsóbb leveleit, és amikor kiültettem, akkor kioldom, igy megmaradnak a levelei. Ahogy mások fotóin láttam, tényleg szélesre nő, de csak 30 centiig kell kibirnia, utána tényleg mennek ki. Majd meglátjuk.

Egyébként ez milyen táp? https://www.praktiker.hu/kert/virag...3-terracotta-garri-tapoldat-bio-altalanos-1-l
virágzásra meg ez lesz https://www.praktiker.hu/kert/virag...terracotta-sandis-viragzo-noveny-tapoldat-1-l
 

nagyonkezdogrow

New member
szellőzést majd kapnak, a 3cm résen keresztül ugy befuj a venti hogy lengeti a növényeket, melo alatt egyik fele kap, másik fele meg éjszaka és alvás alatt.
 

kisgyerekke

Active member
szellőzést majd kapnak, a 3cm résen keresztül ugy befuj a venti hogy lengeti a növényeket, melo alatt egyik fele kap, másik fele meg éjszaka és alvás alatt.


Mennyi vizet adsz egy 2 decis pohárban lévő növénynek két naponta ? Vagyis eddig mennyit adtál ?


Ha eddig nem sárgult, és szép zöldek votak, és 2 hét után elkezdtek ságulni, pedig kb ugyan annyi vizet kaptak addig, akkor a túlontözés kapásból kizárva, csak tápanyaghiány lehet.


Azért vannak megégve a levelek végei, mert magas a páratartalom, és a hőmérséklet. Szelőzéssel kell orvosolni.


:tiphat:
 

nagyonkezdogrow

New member
Még mindig betegek a növények :( Tényleg a magas hőmérséklet lehet, mostmár rájöttem. Beütött a kánikula, 32-34 °C volt a szekrényben, kinyitottam és venti nélkül rögtön leesett 30 °C-ra, de annál lejjebb nem fog. Most nyitva marad, éjszakára a venti forgó fejjel a veteményt és az ablakot is fújja, bár az a nem használt szoba a lakás leghüvösebb része. Az ablak nyitva, redöny félig lehúzva igy nem látszik, de igy alig szellőzött is, éjszaka nem hült le, nappal is nyitva maradt (mostmár nem fog).

Mivel csak 1 venti van, vagy én szenvedek vagy a növény hal meg. Inkább én szenvedjek, 99% hogy a magas hőmérséklet, de lehet tápanyaghiány is, már elkezdtem tápozni de most lemegy a hőmérséklet, adok neki idő hogy felszivja, 2 napig nem öntözök. Csak birják ki ezt a rohadt kánikulát, 1 hét növekedés minimum kiesett emiatt :(
 

nagyonkezdogrow

New member
Páratartalom biztos nem baj, nem éreztem fülledtséget, a tálcán levő viz órák alatt elpárolgott, a talaj is kiszárad 1 nap alatt.
 

what_can_there

Well-known member
En azt nem ertem, hogy miert kell ilyen vallasos buzgalommal megnoveszteni oket 30 centisre, akar azon az aron is, hogy beledoglenek? Ez valami ujevi fogadalom, vagy valaki megbabonazott? Egyertelmu, hogy nem erzik jol magukat, autokat eleve nem kellene tul sokaig poharban nevelgetni, mert kisebbek maradnak, a masik, hogy augusztus van, a legrosszabb ido az indoornak, szoval pakolni kellene oket kifele, amig nem keso.
 
Top